Nieuw tekort dreigt bij schouwburg

  dinsdag 10 mei 2011 | 20:26 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 10 mei 2011 | 20:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Nijmeegse Stadsschouwburg.

De Nijmeegse Stadsschouwburg.

NIJMEGEN - De Keizer Karel Podia, waar Stadsschouwburg en De Vereeniging onder vallen, stevenen in 2011 af op een nieuw tekort. In het zwartste scenario kan het tekort oplopen tot 600.000 euro.

De raad van toezicht laat in een brief aan de gemeente Nijmegen weten onvoldoende eigen vermogen te hebben om dat gat te dichten. Ze omschrijft haar financiële situatie als 'zorgelijk'.

Met name de teruglopende kaartverkoop speelt de KKP naar eigen zeggen parten, evenals de aanstaande btw-verhoging op zowel de tickets als de artiestenprijzen. "Verder kunnen we onze beide gebouwen niet optimaal benutten omdat ze gedateerd zijn", zegt Leo Visser van de raad van toezicht. "Investeringen zijn nodig."

De gemeente Nijmegen, voorheen enig aandeelhouder maar sinds de KKP opging in een eigen stichting slechts subsidieverlener, is niet van plan om met extra geld over de brug te komen. "Daar is in de politiek geen draagvlak voor", stelt de Nijmeegse cultuurwethouder Henk Beerten (D66).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
krielen en die nieuwe die nu weer vertrekt ?
brrrrrrrr.....liegen en bediegen
en een grote mond
weinig presteren

arm, arm nijmegen
mario k. - 12-01-2012 | 15:50
goh wat jammer voor KKP alweer een tekort!!!!!!!!!
Maar medelijden NEE hoor dat hadden ze met ons (ex werknemers KKC) ook niet.
Toendertijd mochten we het ook zelf uit zoeken dus.................gemeente nijmegen het wordt tijd dat ze het eens op eigen kracht gaan doen na jaren zakken vullen via de gemeente
ik - 12-05-2011 | 21:35
Morgen vroeg gelijk de zakken leeg maken,als eerste punt op de agenda.!
tja - 11-05-2011 | 14:37
De 'cultuur' (of wat daar voor door moet gaan) creëert onophoudelijk heel stevige tekorten..... Waar inmiddels ook de omzetbelasting op de kaartjes, naast de al autonoom teruglopende bezoekersaantallen, als (mede) schuldige voor de verminderende omzet wordt aangewezen, wordt het de hoogste tijd dat - althans in Nijmegen - de cultuurbeleving als elitaire verposing nu eens uitsluitend zichzelf leert bedruipen, dus niet meer afhankelijk is van subsidies uit de gemeentekas, de kas waar het overgrote deel van de burgers aan bijdraagt maar dat de bedoelde 'cultuurtempels' zelden of nooit bezoekt of wenst te bezoeken...... De oplossing lijkt mij dus heel simpel! De tijd zal dan wel leren wat er in het vervolg onder cultuur moet worden verstaan en hoe dat - maar dan in heel brede zin - kan worden beleefd....
Vanem - 11-05-2011 | 13:17
Als het plebs niet genoeg wil of kan betalen dan moeten we de Schouwburg gewoon sluiten net als ieder ander bedrijf wat niet goed loopt. Doornroosje is meer van deze tijd.
Rian - 11-05-2011 | 13:02

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Sint-Stevenskerk in Nijmegen verkeert in nood. Er is veel geld nodig om verval te voorkomen en noodzakelijk herstelwerk uit te voeren. Er worden acties geïnitieerd. Wat vindt U? Heeft U suggesties voor acties om geld bijeen te brengen voor de St.-Steven?
Klik hier

Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Marijn Flipse, Danique Maas, Steven de Jel, Joris Jan Voermans

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker (teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl