Zoeken naar sprookje Mariken in het Valkhof

Auteur: door Renée Langens |   woensdag 22 juni 2011 | 06:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Kunstenares Marga van den Heuvel. Foto: Bert Beelen

Kunstenares Marga van den Heuvel. Foto: Bert Beelen

NIJMEGEN - Kunstenares Marga van den Heuvel presenteert vanaf 2 juli een kindertentoonstelling over Mariken van Nimwegen. De tentoonstelling is gebaseerd op haar gelijknamige prentenboek 'Zoeken naar Mariken'. "Ik vertel Marikens verhaal als een gevoelsverhaal.", aldus Van den Heuvel.

Nijmegen staat al enige tijd bol van Mariken van Nimwegen. "Dat zijn vaak feitelijke, religieuze verhalen. Ik laat zien dat Marikens verhaal een sprookje is." Van den Heuvels Zoeken naar Mariken is te vinden in Museum het Valkhof. "Ik werkte eerder met hen samen. Het is de ideale plek voor Mariken."

De bezoeker loopt in de tentoonstelling letterlijk door het verhaal heen. "Op de voorgrond zijn dagboekteksten van Mariken te lezen. Kijkdozen laten je in Marikens leven kijken. Je ziet er de illustraties uit mijn boek."

Van den Heuvel zegt: "Mariken past in iedere tijd. Als ze nu zou leven, wat zou ze dan denken en doen?" Die vraag stelt ze ook aan de bezoekers. De tentoonstelling is bedoeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar.

"Iets te jong eigenlijk. De kinderen begrijpen niet alles, maar het gaat om de beleving. Om deze beleving te versterken, krijgt ieder kind een Mariken-vriendenboekje mee. Daarin beantwoorden ze vragen zoals 'Heb jij je wel eens alleen gevoeld?' Dat voegt een bewustwordingslaag toe. Ze staan oog in oog met Mariken."

Van den Heuvel zoekt nog steeds naar Mariken: "De Antwerpse herberg waar Mariken en Moenen in het verhaal verblijven bestaat echt! Als Mariken geleefd heeft, woonde ze daar," glundert Van den Heuvel terwijl grote decorstukken voorbij komen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dat is zeker interessant! Het is alleen dat Marga wil laten zien dat Mariken geen historie, maar een mythe is. Ik ben benieuwd naar de opening!
Renée - 23-06-2011 | 10:58

Er blijken meer Mariken-exposities te zijn, dan toneelopvoeringen!
SAT - 22-06-2011 | 23:35
Deze tentoonstelling is zeker een aanrader! Ik heb meer werk van Marga gezien, ook voor kinderen altijd zeer interessant om spelenderwijs kunst met historie te ervaren. Leuk ook om in de vakantie naartoe te gaan. Zegt het voort!
Gaia - 22-06-2011 | 15:18

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Sint-Stevenskerk in Nijmegen verkeert in nood. Er is veel geld nodig om verval te voorkomen en noodzakelijk herstelwerk uit te voeren. Er worden acties geïnitieerd. Wat vindt U? Heeft U suggesties voor acties om geld bijeen te brengen voor de St.-Steven?
Klik hier

Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Marijn Flipse, Danique Maas, Steven de Jel, Joris Jan Voermans

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker (teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl