Thom de Graaf stopt stopt als burgemeester van Nijmegen en volgt Guusje ter Horst op als voorzitter van de HBO-raad. Foto:Do Visser
NIJMEGEN - Thom de Graaf legt per 1 februari 2012 zijn functie als burgemeester van Nijmegen neer. Hij is voorgedragen om vanaf die datum als nieuwe voorzitter van de HBO-raad aan te treden, de branchevereniging van alle HBO-instellingen in Nederland.
Zie ook:
De Graaf is sinds begin 2007 burgemeester van Nijmegen. Hij volgt wederom Guusje ter Horst op.
In een brief aan de Nijmeegse gemeenteraad, waarin De Graaf zijn besluit om te stoppen als burgemeester kenbaar maakt, schrijft hij: 'Eerder al had ik voor mijzelf besloten dat ik niet voor een nieuwe termijn in aanmerking wilde komen. Het was mijn bedoeling om na een periode van zes intensieve jaren nog een andere, nieuwe wending te geven aan mijn betrokkenheid bij en passie voor de publieke zaak.
'Dat is iets eerder gebeurd dan ik had gepland. Niet omdat ik uitgekeken ben op het stadsbestuur, integendeel, maar omdat toevallig nu een bijzondere functie is vrij gekomen. Ik beschouw het nog steeds als een voorrecht om burgemeester te zijn van deze prachtige stad. Ik zou dan ook met plezier nog tot het einde van mijn benoemingstermijn (eind 2012) zijn doorgegaan.
Maar zoals het burgemeesterschap van Nijmegen een unieke kans voor mij was om de publieke zaak te dienen in de stad die mij zeer dierbaar is, is deze nieuwe functie voor mij een kans die ik - zo relatief dicht tegen het einde van mijn ambtsperiode - niet voorbij wil laten gaan. Het is een baan die zeer bij mij past in een sector die ik hoogst relevant vind en waar erg veel moet gebeuren. Het hoger onderwijs is de kurk van de kenniseconomie. Het HBO met 400.000 studenten en ruim 40 instellingen met 40.000 werknemers is daarbinnen een belangrijke schakel.'
De Graaf verhuist niet uit Nijmegen, aldus de brief. 'Ik verlaat Nijmegen niet, mijn vrouw en ik blijven er met ontzettend veel plezier wonen.'
De Nijmeegse politiek is verrast over het vertrek van de Thom de Graaf als burgemeester. Veel partijen stellen wel dat het beoogde voorzitterschap van de HBO-raad bij De Graaf past, blijkt uit een rondgang.
De PvdA noemt het vertrek "jammer” en stelt dat de Haagse connecties van De Graaf de afgelopen jaren hun waarde hebben bewezen. "We hopen op een opvolger met even goede relaties”, aldus fractievoorzitter Rutger Zwart.
Volgens de VVD heeft De Graaf veel gedaan om Nijmegen op de kaart te zetten als oudste stad van Nederland. "Verrassend dat hij zijn termijn niet volmaakt.”
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties














