Droge start Vierdaagse

  dinsdag 19 juli 2011 | 05:40 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 19 juli 2011 | 11:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De wandelaars in alle vroegte via de Waalbrug op weg naar de Betuwe. Foto: Do Visser/De Gelderlander.

De wandelaars in alle vroegte via de Waalbrug op weg naar de Betuwe. Foto: Do Visser/De Gelderlander.

De wandelaars op de Waalbrug. Foto: ANP

De wandelaars op de Waalbrug. Foto: ANP

Vierdaagse deelnemers starten in het holst van de nacht/ Screenshot: DG

Vierdaagse deelnemers starten in het holst van de nacht/ Screenshot: DG

1/3
start playing the slideshow

NIJMEGEN - De 95e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is dinsdagmorgen om 4 uur van start gegaan. Marsleider Johan Willemstein liet het startschot over start- en finishplaats de Wedren klinken, waarna duizenden wandelaars ontketend richting de Waalbrug marcheerden. Ondanks de sombere weersverwachting, kende het wandelevenement een droge en zonnige start.

Zondag en maandag heeft een bijzonder groot aantal mensen een startbewijs opgehaald voor de Nijmeegse Vierdaagse. Het waren er precies 42.812, bijna 2.200 meer dan vorig jaar.

De laatste keer met meer starters was in 2006: ruim 44.000.

Hoeveel mensen er dinsdag aan de eerste dag, de dag van Elst, aan de start zijn verschenen is pas later op de dag duidelijk. Er zijn altijd nog wandelaars die hun startbewijs wel ophalen, maar op het laatste moment toch afzien van deelname.

Het lange lint aan wandelaars werd dinsdagmorgen zoals ieder jaar aangemoedigd door honderden feestgangers, die vanuit de kroeg direct langs het parcours kwamen staan om de Vierdaagsedeelnemers een hart onder de riem te steken.

De dag van Elst begint met een rondje door de binnenstad. De wandelaars gaan over de Waalbrug naar Lent, dan door de Betuwe naar Elst, om vervolgens bij Oosterhout de dijk op te gaan en in een lange sliert via de Waalbrug terug te komen op de Wedren in Nijmegen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Frits je vergis mooi op een dag loop je meer als 5 km per dag ik wel jij mischien niet boven de hele vierdaagse intresseert mij niks allemaal flauwe kul,
Gerard - 19-07-2011 | 21:58
@Gerard - 19-07-2011 | 12:02
Als je normaal loopt loop je 20 tot 30 kilometer per dag???? Als je een beroep hebt waarin je veel loopt haal je niet meer dan een kilometer of 5.
En waarom moet alles nut hebben? Kom een keer kijken, proef de sfeer, de gezelligheid en het saamhorigheidsgevoel en je snapt waarom mensen de vierdaagse lopen.
Frits - 19-07-2011 | 14:29
de vierdaagse slaat nergens op ,wat heeft dat voor een doel en nut helemaal niks.ik loop 365 dagen in het jaar waarom zal ik dan vierdagen extra lopen.als je normaal loopt loop je ook gemiddeld 20 tot dertig kilometer per dag.allemaal flauwe kul.
Gerard - 19-07-2011 | 12:02
De G-Toppers, het team van 20 verstandelijk gehandicapte lopers is gestart met de Nijmeegse Vierdaagse. Rond half zes vanochtend zijn ze begonnen met dag één, de dag van Elst. Ook zijn zij te beluisteren geweest op 3FM bij de ochtendshow van Giel Beelen. U kunt hen live volgen via twitter.com/iks_nl (of gebruik hashtag #gtoppers).

U kunt de G-Toppers steunen

En wat zou het mooi zijn als u uw steun betuigt door een kleine bijdrage te doneren via de speciale actiepagina die voor deze kanjers is opgezet. We hebben veel extra geld nodig voor begeleiding en support voor mensen met een handicap. Met dit gebaar maakt u het ook voor andere mensen met een handicap mogelijk te bewegen en te sporten waardoor zij beter functioneren in onze maatschappij. Juich mee, moedig aan en doneer. Dank u wel!

http://mijnactie.fondsgehandicaptensport.nl/acties/cmsuser/de-g-toppers-2011/
Fonds Gehandicaptensport - 19-07-2011 | 11:17
succus allen!! veel succes.
jeroen - 19-07-2011 | 09:59

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Extra bijlagen Vierdaagse


16 juli 2011


18 juli 2011


19 juli 2011


20 juli 2011


21 juli 2011


22 juli 2011


22 juli 2011


23 juli 2011