Provincie: buschauffeur moet coulant zijn

  donderdag 12 januari 2012 | 13:34 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 12 januari 2012 | 14:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

ARNHEM - Buschauffeurs in Gelderland moeten coulant omgaan met passagiers die met een verkeerd abonnement proberen in te stappen. Die oproep doet de Gelderse gedeputeerde Conny Bieze. Als mensen te goeder trouw zijn, moet de chauffeur ze gewoon meenemen.

In Gelderland zijn sinds kort twee types abonnementen geldig. De vervoerders in de Stadsregio Arnhem Nijmegen (Connexxion, Breng) zetten abonnementen op de ov-chipkaart. Bij de bedrijven in de rest van Gelderland (Arriva, Syntus) worden nog papieren abonnementen gebruikt en kunnen 'verchipte abonnementen' niet worden gelezen.

Maandag werd een meisje van veertien jaar geweigerd toen ze met een ov-chipkaart met abonnement wilde instappen in een bus waar deze niet kon worden gebruikt.

Dat is niet de bedoeling, laat Bieze weten. Zij heeft eerder met alle vervoersbedrijven afgesproken dat ze in ieder geval in januari soepel omgaan met mensen die niet het juiste abonnement hebben. Een woordvoerster van Syntus erkent dat die afspraak gemaakt is en dat het niet de bedoeling is dat reizigers de dupe worden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gewoon niet echt controleren, daar zijn andere medewerkers voor. Deed ik vroeger ook niet en werkt wel zo lekker )
Palle - 13-01-2012 | 17:51
Het is de werkgever van de buschauffeur die niet weet wat hij doet of moet doen (rare ideeen van hogerhand). En dus inderdaad, laat de klant niet de dupe worden. Uiteindelijk wordt dan ook de chauffeur de dupe. Die zit op de eerste rang om verbaal of anders aangepakt te worden.
De chauffeur moet in zo'n geval een papier klaar hebben waarop de procedure van klacht-/schadeclaim in te dienen aan de gedupeerde reiziger uitgelegd wordt. Hoe meer schriftelijke klachten/claims kan de hersencel van de organisatie aan het denken zetten
ukkepuk - 13-01-2012 | 13:17
En het leuke is (ahum): laatst had wat vraagjes over de OV-chipkaart; bij de NS werd gezegd dat een niet bij hun aangeschafte kaart apart geactiveerd moet worden (op de PC of aan de balie) om met de NS te kunnen reizen, maar dat die kaart bij aanschaf automatisch geldig is voor alle bus/tram/metro. Maar bij het in/uitchecken met de trein moet er wel weer op gelet worden of je met de NS of Syntus reist en dan bij de juiste maatschappij in/uitchecken. DUH ! Zo niet handig.

Ze hadden beter kunnen wachten tot alle soorten OV op 1 kaart hadden gekunt, ook qua in/uitchecken. Of nog simpeler: je pinpas als OV-chippas. Hoef je ook niet zo omslachtig eerst geld op een andere pas te zetten om mee te kunnen betalen, enz.
Simpel = niet altijd simpeler, en andersom.
higi - 13-01-2012 | 11:51
Het OV-chip-systeem deugt niet. Ik klaag niet want ik kon onlangs reizen en toen ik uitstapte en de kaart langs de paal haalde, had ik een negatief saldo.

TransLink is waarschijnlijk de enige concurrent van ProRail in de wedstrijd; wat is het domste bedrijf anno nu?

In plaats van te zeiken op de buschauffeur, moeten we al die nietsnutten in de politiek aanpakken!
wim - 13-01-2012 | 11:43
Gewoon de abonnementen overal verchippen, dan is dat probleem opgelost (en natuurlijk alle andere ontelbare problemen met de OV-chipkaart óók oplossen).
mvdw - 13-01-2012 | 10:51

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels