Politie: één dader bij moord op John Lucieer

Auteur: door Bernardo van Hal |   zaterdag 05 januari 2008 | 03:07 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 05 januari 2008 | 10:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

05 jan 2008, 03:07 - VARIK - De rechercheurs die de moord op Variker John Lucieer onderzoeken, gaan nog steeds uit van één dader: de 34-jarige Rotterdammer die pal voor kerst werd opgepakt.

"We kunnen nog niet helemaal uitsluiten dat hij het alleen heeft gedaan, maar we hebben totaal geen zicht op andere verdachten", aldus politiezegsman Ben van Ingen Schenau. "We zijn ook niet concreet naar andere personen op zoek." De Rotterdamse verdachte is eergisteren voorgeleid aan de raadkamer van de Arnhemse rechtbank.

Die liet gisteren weten het voorarrest van de 34-jarige – zoals te verwachten viel – met drie maanden te verlengen.

Die tijd heeft de politie volgens Van Ingen Schenau nog zeker nodig om verder te rechercheren. "Er moet nog heel wat worden uitgeplozen. We willen graag meer bewijs hebben, zodat we niet alleen op de verklaringen van de verdachte af te hoeven gaan." De Rotterdammer wordt momenteel vrijwel dagelijks ondervraagd.

Intussen is het rechercheteam nog volop bezig met het onderzoek. Naast het verhoor richt het team zich op het verzamelen van informatie. Naar verwachting zal dit onderzoek nog enige tijd duren.

Onderwijl wil de politie nog niets zeggen over de wijze waarop zij de verdachte op het spoor zijn gekomen en over een mogelijk motief.

John Lucieer werd op zondag 2 december in zijn Varikse woning vermoord. Lucieer genoot bekendheid als lokaal politicus en als mede-eigenaar van de beelden- en theetuin achter diens woning.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




In elk wat groter dorp in Rivierenland hoort een geldautomaat te zijn, ondanks die golf aan plofkraken

Reactieformulier Rivierenland

Redactie Rivierenland
Tolhuisstraat 30
Postbus 15
4000 AA Tiel
Telefoon: 0344-610224 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20405537)
E-mail: redactie.tiel@gelderlander.nl

Eric Wijnacker, chef, Neerijnen, veiligheid, rivier en landschap
Walter Post, plaatsvervangend chef, Geldermalsen, gezondheid en senioren
Ron Broersma, sport
Fred Eggink, Buren, cultuur en fruitteelt
Menno Provoost, Tiel, online en infrastructuur
Kelly Janssen, Neder-Betuwe, onderwijs en cultuur
Milou Dekkers, Culemborg en jongeren