De vier organisaties tellen samen 27 basisscholen – waarvan één (de Wissel) voor speciaal onderwijs –, 475 medewerkers en een kleine 5.000 leerlingen. Met de fusie wilden de besturen de positie en kwaliteit van het openbaar onderwijs in de regio versterken.
Maar Fluvium stapt daar nu uit. Reden is dat de andere drie de bij hen aangesloten scholen zo veel mogelijk zelfstandig willen laten functioneren, in ieder geval op onderwijskundig gebied.
Fluvium komt voort uit de openbare basisscholen uit de gemeenten Neerijnen en Geldermalsen. Sinds 2006 werkt die juist toe naar een centraal model. Een stafbureau bekommert zich er over zaken als financiën, personeel en huisvesting, zodat directeuren en afzonderlijke scholen zich vooral op onderwijskundige taken kunnen richten.
Volgens Jur Marringa, bestuursvoorzitter van Fluvium, biedt een andere structuur voor zijn club geen meerwaarde: "Met name niet op gebied van geld en personeel".
Fluvium (15 scholen, 175 medewerkers en 2.200 leerlingen) gaat nu alleen verder. De andere drie besturen blijven een bestuursfusie wel verder onderzoeken.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.
















