Fikkie stoken voor je eigen clip is ook kunst

Auteur: door Pien Koome |   vrijdag 02 april 2010 | 09:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Werken aan de Rammstein-videoclip van Variker Michaïl van Zuidam en zijn vrienden.foto Raphaël Drent

Werken aan de Rammstein-videoclip van Variker Michaïl van Zuidam en zijn vrienden.foto Raphaël Drent

Speciaal voor Rammstein gaat de zestienjarige Michaïl van Zuidam uit Varik dit jaar naar Pinkpop. Als groot fan liet hij zich bovendien door deze metalband inspireren bij een CKV-project (Culturele en Kunstzinnige Vorming) van het Tielse Lingecollege.

Samen met een groep vrienden knutselde de Havoscholier tijdens de lessen een complete videoclip in elkaar. Afgelopen weekend werd in Varik met een groot vuur, knetterharde muziek en een headbangact het laatste deel van hun draaiboek afgewerkt. "Zo is kunstonderwijs goed te doen", grijnst Michaïl. Als één van de ruim tweehonderd leerlingen van Havo en VWO 4 kon hij voor het CKV-project kiezen uit een zelfgemaakte fotoroman, een videoclip of het oppimpen van de rotonde bij school als onderdeel van een architectuuropdracht.

Voor Michaïl was de keuze snel gemaakt. "Een muziekfilmpje maken is hartstikke leuk; iets met metal is bovendien ook niet heel erg ingewikkeld. Flink wat vuur, een paar effectlampen en harde muziek eronder en je hebt een clip." De opnamen met in de fik gestoken pallets gebeurde keurig onder toezicht van zijn ouders, met brandblussers binnen handbereik.

Voor een uitgebreider verhaal zie de papieren krant van 2 april.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




In elk wat groter dorp in Rivierenland hoort een geldautomaat te zijn, ondanks die golf aan plofkraken

Reactieformulier Rivierenland

Redactie Rivierenland
Tolhuisstraat 30
Postbus 15
4000 AA Tiel
Telefoon: 0344-610224 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20405537)
E-mail: redactie.tiel@gelderlander.nl

Eric Wijnacker, chef, Neerijnen, veiligheid, rivier en landschap
Walter Post, plaatsvervangend chef, Geldermalsen, gezondheid en senioren
Ron Broersma, sport
Fred Eggink, Buren, cultuur en fruitteelt
Menno Provoost, Tiel, online en infrastructuur
Kelly Janssen, Neder-Betuwe, onderwijs en cultuur
Milou Dekkers, Culemborg en jongeren