Jarig corso: gratis show Frans Duijts

  dinsdag 31 augustus 2010 | 15:41 | Laatst bijgewerkt op: zondag 05 september 2010 | 08:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Raphaël Drent

foto Raphaël Drent

TIEL - Frans Duijts geeft zaterdag een gratis concert op de Veemarkt in Tiel.
De show wordt door het Tielse college van B en W aangeboden aan het jubilerende Fruitcorso en de inwoners van de stad.

Burgemeester en wethouders vinden een show van de volkszanger een leuk cadeau om het 50-jarig bestaan van het corso te vieren. "We hebben de suggestie gedaan bij het corsobestuur en die vonden het een leuk plan", zegt wethouder Laurens Verspuij. "Daarna Frans Duijts gebeld: die vindt het een hele eer om bij dit jubileum te mogen optreden. Er zat gelukkig geen oud zeer bij hem omdat we een ander Duijtsconcert wegens gebrek aan politieagenten niet door konden laten gaan."

Het optreden wordt zaterdag gehouden op het podium aan de Veemarkt, als onderdeel van de officiële corso-opening en de onthulling van de mozaïeken aan de gracht. Duijts laat zijn stem vanaf kwart voor acht gedurende een half uur over Tiel klinken. Verspuij rekent op enkele duizenden liefhebbers. De wethouder tikt ruim 7.000 euro neer voor het optreden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Een reactie geven op een artikel is goed. Maar dit vind ik te ver gaan. Als mensen kritiek willen geven, dan alleen naar B&W en niet naar Frans. Er wordt zoveel gezegd over Frans en dit is onterecht, hij kan er niks aan doen en wordt behoorlijk zwart gemaakt over van alles en nog wat. Dat dan alles ook nog zo geplubliceerd wordt, vind ik laag bij de grond.Frans kan zijn eigen niet verdedigen en dit verdient de Tielenaar niet. Wees trots dat Tiel zoiets heeft ondanks dat je niet van zijn muziek houdt. Men heeft het altijd over jeugd waar zijn de normen en waarden gebleven? De volwassen zijn nog erger zoals je in de berichten kan lezen. Mensen, jullie moeten je eigen schamen. Frans, geniet van je optreden want dit verdien je zeker en laat je niet kisten door de negatieve reacties. Succes met je optreden en geniet ervan.
Petra
Petra - 04-09-2010 | 10:53
@Zucht, ik ben het met je eens. Het optreden staat niet eens op de evenementenkalender, waar organisatoren en ondernemers zo'n 14 maanden vantevoren een evenement moeten doorgeven aan de gemeente. En nogmaals, ik heb absoluut niets tegen Frans Duijts! Ik gun hem zeker een optreden in zijn hometown, maar waarom dan niet in augustus door laten gaan? Omdat er agenten nodig waren bij een thuiswedstrijd van NEC.

Wat ik ook jammer vind, is mensen die hieronder negatief reageren op Frans Duijts en hem uitschelden etc. Dit is absoluut niet de bedoeling geweest, het gaat namelijk niet om Frans Duijts maar om de hele procedure, zoals 'Zucht' al heeft omgeschreven.
Simone de Boer - PvdB - 03-09-2010 | 23:30
Lieve mensen,
Bij de gemeenteraadsleden, die nu publiekelijk aan durven geven dat ze het niet eens zijn met een uitgave van 12.500 Euro aan een optreden, gaat het niet om Frans Duijts of welke artiest of evenement dan ook.
Het gaat om het proces en het arrogante gedrag van de burgemeenster en wethouders. Ze doen gewoon waar ze zin in hebben en slaan het advies van de gemeenteraad gewoon in de wind.
Daarnaast gaat het om het zwabbergedrag van de burgemeester en wethouders.
Weten jullie dan niet meer dat de burgemeester in april dit jaar een optreden van Frans heeft afgewezen?
+++++++++++++++++++++++++
Gelderlander april TIEL - Zanger Frans Duijts mag in augustus geen optreden geven in Tiel. Oorzaak is dat het evenement te laat is aangevraagd om mee te kunnen nemen in de evenementenkalender. Het ging om een groot openluchtconcert voor 6000 à 7000 mensen.

Door de te late aanvraag is de politie niet in staat om voldoende agenten te leveren om het evenement door te kunnen laten gaan. Daarnaast is de zomerperiode sowieso een hele drukke tijd voor de politie door evenementen als de Vierdaagse en Appelpop.

"Grote teleurstelling. Maar te weinig politie, dus wij kunnen niet anders. Hoe spijtig het is", aldus burgemeester De Vreeze van Tiel.
++++++++++++++++++++++++++
Nu heeft de burgemeester zichzelf op zeer korte termijn een vergunning gegeven (hoe is die procedure eigenlijk verlopen) om mooie sier te maken en weer vriendjes te worden met Frans.
Tijdens de corso worden overigens al veel mooie GRATIS optredens gegeven aan de waalkade. onder meer K's choice, Caro Emerald, Waylon, Blof en Guus Meeuwis.

Had Frans in augustus maar de kans gegeven om een concert te geven. Ik
zucht - 03-09-2010 | 13:14
wat maken jullie je eigen druk weet je wat zonde is van het geld een tunneltje laten op knappen voor ruim 30 duizend euro en dan ook nog de weg afsluiten voor tien dagen dat is pas zonde van het geld en de gene die allemaal zo negatief zijn ga je toch niet luisteren voor jullie is er misschien iets anders te doen
toppie frans en veel succes zaterdag met heel veel fans
een fan - 03-09-2010 | 10:21
niet van mijn belastinggeld. Deze d66 wethouder is totaal ingeschikt!
sjon - 02-09-2010 | 13:51

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




In elk wat groter dorp in Rivierenland hoort een geldautomaat te zijn, ondanks die golf aan plofkraken

Reactieformulier Rivierenland

Redactie Rivierenland
Tolhuisstraat 30
Postbus 15
4000 AA Tiel
Telefoon: 0344-610224 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20405537)
E-mail: redactie.tiel@gelderlander.nl

Eric Wijnacker, chef, Neerijnen, veiligheid, rivier en landschap
Walter Post, plaatsvervangend chef, Geldermalsen, gezondheid en senioren
Ron Broersma, sport
Fred Eggink, Buren, cultuur en fruitteelt
Menno Provoost, Tiel, online en infrastructuur
Kelly Janssen, Neder-Betuwe, onderwijs en cultuur
Milou Dekkers, Culemborg en jongeren