Neder-Betuwse woningen op Lingemeer, pal langs de Linge. Ze gaan niet over naar de gemeente Buren. foto Jan Bouwhuis
LIENDEN - Het Lingemeer wordt na de legalisatie een gewoon dorp. Met een bebouwde kom en alle regels, die daarbij horen. Zo komt er een dertigkilometerzone. De Lingemeer Holding zal na overleg met de Stichting Permanent Wonen Lingemeer bekijken welke maatregelen genomen worden om de snelheid van het verkeer te remmen.
Wethouder Gert Jan van Ingen van de gemeente Buren: "Het is eigenlijk onvoorstelbaar, maar bewoners klagen dat er te hard wordt gereden, terwijl ze op eigen terrein rijden. Dat is heel gek. En aangezien er in ons land afgesproken is om dertigkilometerzones te ontwikkelen, zullen er ook drempels of andere verkeersremmende voorzieningen komen."
De kosten komen voor rekening van de Holding. "Dat hebben we na de legalisatie bedongen", aldus Van Ingen. Het Lingemeer krijgt ook een officieel plaatsnaambord, maar het is nog niet duidelijk welke naam daar op komt. Een aantal jaren geleden hielden bewoners een ludiek feestje met daarbij de onthulling van het plaatsnaambord Lingemeer. "Het valt onder Lienden, gemeente Buren. Er is nog geen beslissing genomen over de naam." Een klein deel ligt in de gemeente Neder-Betuwe.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties














