WIJCHEN - Het toerisme in de gemeente Wijchen zit in de lift. De werkgelegenheid in deze sector steeg tussen 1999 en 2010 met 29 procent: van 610 naar 790 banen. Het aandeel in de werkgelegenheid steeg in diezelfde periode van 4,7 naar 5,0 procent.
Wijchen is daarmee hard op weg de achterstand ten opzichte van het Gelders gemiddelde weg te werken. Want in de hele provincie ging het aantal toeristische banen in elf jaar tijd slechts met 21 procent omhoog. In Gelderland werkt nu 5,8 procent in de toeristische sector.
Wijchen investeerde de voorbije drie jaar 420.000 euro in toeristische projecten. De provincie, ander gemeenten, bedrijven en andere partijen legden daar nog eens bijna 2,7 miljoen euro bovenop.
Er kwamen onder meer een nieuw bezoekerscentrum (Land van Heerlijkheden) in Leur, een voetveer tussen Niftrik en Ravenstein en twee boerenwandelroutes. Verder werd onder meer het haventje van Batenburg opgeknapt en kreeg Museum Kasteel Wijchen er een etage bij.
Meer lezen over toerisme in Wijchen?
Kijk in onze papieren krant - editie Wijchen Beuningen van vrijdag, 23 december 2011- of in onze betaalde online krant (LET OP - dit is online tot 11 dagen na publicatie mogelijk).
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

















