Achterhoek meer eenheid dan ooit door dreiging Noordtak: ‘We geloven niet in dit Rotterdamse sprookje’
DOETINCHEM - De dreiging van de Noordtak dwars door dit gebied is er voor nodig, maar zelden - nee nooit - was de Achterhoek zo’n eenheid als nu. De zeven gemeenten willen de goederentrein niet. Punt.
,,We geloven niet in dit Rotterdamse sprookje’’, zei Mirjam Koster, als bestuurder van het Graafschap College lid van de Achterhoek Board gisteravond tijdens een speciaal ingelaste vergadering van de Achterhoek Raad.
,,Laat de schepen Rotterdam maar voorbijvaren en de Duitse havens Hamburg en Bremen aandoen’’, zei Peter Voogt, raadslid van GroenLinks in Winterswijk.
,,Stuitend, deze arrogante houding van Haagse Kamerleden naar het platteland’’, zei Paul Wallerbos, raadslid in Oost Gelre van de lokale partij OLW.
De Achterhoekse politiek én samenleving zijn het met elkaar eens: we willen de Noordtak niet door onze regio
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM35
Duitse benzinepomphouders: ‘De hel breekt los op 1 juni, Nederlanders zijn zeer prijsbewust’
KLEEF - De benzinepomphouders in de regio Kleef zijn zich aan het voorbereiden op 1 juni, de dag dat de benzine in Duitsland dubbeltjes goedkoper wordt. Ze verwachten een stormloop, niet alleen van Duitse automobilisten maar vooral vanuit Nederland. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
John Haverdil keert terug als wethouder Oude IJsselstreek, Marco Bennink nieuwkomer
GENDRINGEN - De nieuwe coalitie van de Oude IJsselstreek met Lokaal Belang, CDA en de PvdA heeft woensdagmiddag het coalitieprogramma en de beoogde wethouders gepresenteerd. -
PREMIUMoproep
Doe je verhaal, als je iemand vreselijk mist
Het gevoel van missen kent bijna iedereen wel. De een mist een dierbare die is overleden, de ander mist zijn een kind dat in Australië is gaan wonen. Of het contact met een uit het oog verloren vriend. -
PREMIUMColumn Hagelstenen
Toen viel de naam Doetinchem in de Tweede Kamer
Geert Wilders heeft gelijk. Het gebeurt niet elke dag dat het prachtige Doetinchem in de Tweede Kamer wordt genoemd. En ook de naam van burgervader Mark Boumans ligt niet op de lippen van elke parlementariër die de degens kruist over weet-ik-wat-voor-onderwerp.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
1
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUMCOLUMN2
Terugkeren naar de eredivisie? Het wordt moeilijker dan ooit
Wie het Duitse voetbal een beetje volgt, weet dat de 2. Bundesliga het afgelopen seizoen een stuk leuker was om te volgen dan het hoogste niveau. Gaan we dat hier binnenkort ook beleven?
In samenwerking met indebuurt Doetinchem
24 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMattie Veld
Wilhelmus Liebrand
Jan Bulsink
Johann Janssen
Henk Boerman