Glasvezel op basisscholen bij Aalten en Oost Gelre bij voldoende animo
AALTEN - Zeven basisscholen in de kleine kernen van het buitengebied van Aalten en Oost Gelre kunnen ook een aansluiting op het glasvezelnetwerk van CIF krijgen. Dat gebeurt alleen als op maandag 23 oktober duidelijk is dat minimaal 60 procent van de inwoners voor een aansluiting heeft getekend.
Delen per e-mail
Het aanbod aan de scholen staat haaks op het uitgangspunt van CIF om geen glasvezel aan te sluiten op adressen waar al een gewone coax-aansluiting is. Woordvoerder Marieke Seinen van Glasvezel Buitenaf, de naam waaronder het netwerk wordt verkocht, laat weten dat voor de basisscholen een uitzondering wordt gemaakt.
Bij Glasvezel Buitenaf hebben zich zeven scholen gemeld. In Aalten gaat het om de christelijke basisscholen Höve (De Heurne), ‘t Warmelinck (IJzerlo), de Klimop (Lintelo), ’t Möllenveld (Haart) en Barlo, in Oost Gelre de Sint Jozefschool in Zieuwent en de Sint Theresiaschool in Mariënvelde.
Uitzondering
,,Glasvezel Buitenaf legt in principe het glasvezelnetwerk niet aan bij adressen waar al een coax-aansluiting is. Maar we snappen heel goed dat er soms situaties zijn waar we een uitzondering kunnen maken’’, aldus Seinen van Glasvezel Buitenaf.
Het bedrijf kijkt met de aanleg van glasvezel juist naar die adressen in het buitengebied die ook geen coax-aansluiting hebben. ,,We richten ons op de mensen die het het hardst nodig hebben.”
Dat er nu voor de scholen een uitzondering wordt gemaakt gebeurt vanuit maatschappelijk oogpunt, zegt de woordvoerder. ,,Daarom hebben wij gezegd: als wij minimaal 60 procent aanmeldingen krijgen, zorgen wij dat die zeven scholen ook een aansluiting krijgen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Achterhoekers jonger dan 23 jaar hebben binnen zes maanden huurhuis; jeugd wil betaalbare koophuizen
DOETINCHEM - Een deel van de Achterhoek steigert nu inwoners van de Randstad hiernaartoe worden gelokt en huizen wegkapen voor onze jongeren. Terwijl deze amper aan een koophuis kunnen komen in de huidige overspannen markt. Toch is een huurhuis best te krijgen, ook voor jongeren. -
CORONAKAART | Twee coronadoden in Oude IJsselstreek en Wijchen
-
In Gesprek Een goed gesprek over belangrijke maatschappelijke thema’s, sluit je aan bij Nederland in Gesprek en laat écht van je horen
-
PREMIUM
De Graafschap-hoed van Bennie Jolink geveild voor 930 euro: ‘Een koopje’
HUMMELO/ VELDHOVEN - De blauwe hoed met De Graafschap-logo die Bennie Jolink droeg tijdens vele optredens met Normaal én bij tientallen thuiswedstrijden van de Superboeren, is verkocht. Tonnie en Theo Neggers uit Veldhoven zijn de nieuwe eigenaars, voor het lieve sommetje van 930 euro. ,,We zetten ’m onder een stolp in de woonkamer.” -
PREMIUM
Daklozen kunnen weer coronaproof slapen in Doetinchem
DOETINCHEM - De Doetinchemse daklozen die eind maart 2020 onderdak vonden in een tijdelijke locatie in Beekbergen, zijn weer terug in nachtopvang van Iriszorg in de Kapoeniestraat. De Doetinchemse vestiging van Iriszorg is uitgebreid met een naastgelegen pand en coronaproof gemaakt.
-
Koen Bouwman rijdt de Giro, Robert Gesink de Tour de France
ULFT - De Ulftse wielrenner Koen Bouwman (27) van Team Jumbo Visma rijdt dit jaar de Ronde van Italië. -
PREMIUM
In de protestantse kerk wordt na twee uitbraken van corona helemaal niet meer gezongen
WINTERSWIJK - Kerkgangers waren er al nauwelijks, maar nu schrapt de protestantse kerk ook het zingen tijdens de digitale kerkdienst. ‘Uit veiligheidsoverwegingen en om alle gezondheidsrisico’s te beperken’, schrijft het kerkbestuur van de Protestantse Gemeente Winterswijk aan de leden. -
PREMIUM
Man die vloekend en tierend inreed op de woning van zijn ex in Didam krijgt celstraf
ARNHEM – Een 52-jarige Didammer is donderdag veroordeeld omdat hij vol gas en met slippende banden met zijn bus op de woning inreed van zijn ex en haar dochter in Didam. Hij vernielde de voordeur, een muur daarnaast, regenpijp en tuinmuurtje aan de Goudsbloemstraat.
In samenwerking met indebuurt Doetinchem