Politie worstelt met diefstallen uit kraampjes langs de weg: ‘We kunnen het niet alleen oplossen’
AALTEN - Je ziet ze op veel plaatsen in de Achterhoek: kraampjes met koopwaar voor een zacht prijsje. Het geldkistje staat ernaast. Prachtige initiatieven, maar is dat nog wel van deze tijd? Want er wordt geregeld wat gestolen.
Vorig jaar ontstond er tumult toen vier ondernemers beroofd werden van hun goederen die ze in goed vertrouwen aan de weg hadden gezet. En een paar maanden geleden werd een 36-jarige man opgepakt die op strooptocht ging in de buitengebieden van Winterswijk.
En afgelopen week ging het weer mis, nu in Aalten. Daar verkoopt een 10-jarig jochie groenten in een kraampje voor zijn huis, de klanten mogen zelf bepalen welk bedrag ze in het geldkistje gooien. Maar vrijdagavond werd er een onbekend bedrag meegenomen. En dat was al de derde keer. Terwijl de jonge eigenaar net aan het sparen is voor een nieuwe legotrein.
We worstelen er als politie wel mee, want we kunnen het niet alleen. We hebben echt de hulp nodig van de burgers
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM12
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Fors verlies De Graafschap O21 bij Feyenoord
De Graafschap O21 heeft zaterdag in divisie I de eerste nederlaag geleden. De Doetinchemmers gingen met 4-1 onderuit bij Feyenoord. -
PREMIUMcolumn
Kom maar op met nieuwkomers en al die huizen
Het lijkt een duizelingwekkend aantal. De Achterhoek wil tot 2030 liefst 8390 nieuwe huizen bouwen. In maart moeten daarover afspraken met woningbouwminister Hugo de Jonge worden getekend. Uiteraard houden we daarbij onze handjes op, want dat kunnen we niet allemaal zelf betalen. -
PREMIUM
‘Zinderende pageturner’ van Gijs Wilbrink niet op lijst literatuurprijs: ‘Absolute misser en dieptepunt’
De Beesten, het veelgeprezen boek van Gijs Wilbrink, gaat níet de 30ste Libris Literatuurprijs winnen. De ‘grote Achterhoekse roman’ valt buiten de longlist: blijkbaar zijn er in 2022 achttien (!) betere Nederlandstalige literaire werken verschenen. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
-
-
PREMIUM
RKZVC viert feest na tweede zege van het seizoen; DVC’26 neemt na ruime zege koppositie over van Grol
Hier vindt u alle uitslagen, doelpuntenmakers en verslagen van de Achterhoekse en Liemers clubs in het zondagvoetbal. -
PREMIUM
Volleybal: derbyzeges voor Devoko en Rivo, Gemini stunt bij koploper en zeldzaam verlies Flevoll
Het was derby day in de topdivsie A voor vrouwen. De zes Twentse teams op het een na hoogste niveau namen het tegen elkaar op. Daarbij waren er zeges voor Devoko, Apollo 8 2 en Rivo Rijssen. Verder zorgden de vrouwen van Kerkemeijer Gemini voor een stunt bij koploper WSV en leed Kuipers Flevoll een zeldzame nederlaag. Bij de mannen maakte Webton Hengelo geen fout tegen Olhaco, terwijl het spannend blijft in de derde divisie A.
In samenwerking met indebuurt Doetinchem
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJ.P.M. Keurentjes
Henk Jansen
alberdina inent
A.C. Groot