Achilles bekert verder na gewonnen penaltyreeks tegen De Bataven, Diosa ervaring rijker na uitschakeling
UPDATEGROESBEEK - Zaterdaghoofdklasser Achilles'29 gaat verder in de districtsbeker. De Groesbeekse ploeg versloeg woensdagavond in Groesbeek eersteklasser De Bataven uit Gendt na strafschoppen: 1-1 (5-4). Vierdeklasser Diosa uit Balgoij ging onderuit in de ongelijkwaardige strijd tegen hoofdklasser Duno: 0-6.
Achilles-doelman Niek van Dijk maakte in de strafschoppenserie zijn fout van tijdens de wedstrijd goed door de penalty van De Bataven-speler Emile Lieuwen te stoppen, waarna Sam Janssen de beslissende strafschop scoorde voor de thuisploeg in de eerste bekerronde.
Van Dijk speelde vlak na rust een bal slordig in, waarna daar de 0-1 uit viel door Thomas Demont. Het team van trainer Patrick Pothuizen maakte pas tien minuten voor tijd de gelijkmaker. Chiel Willems schoot raak voor Achilles nadat de bal uit de kluts voor zijn voeten belandde. De strafschoppenserie werd door de misser van De Bataven (de tweede penalty) na vijf schoten beslist, ook omdat alle vijf de nemers van Achilles scoorden.
Achilles-trainer Pothuizen: ,,Als we nog twee wedstrijden winnen zitten we bij de laatste acht, dan komt de grote KNVB-beker ineens dichtbij. De competitie heeft echter onze prioriteit.”
Diosa is een ervaring rijker na uitschakeling
Vierdeklasser Diosa had in het regionale bekertoernooi geen kans tegen zaterdaghoofdklasser Duno (0-6) en is daardoor in de eerste ronde uitgeschakeld. De gasten uit Doorwerth stonden in Balgoij al na één helft met 4-0 voor. Arthur Gatsjatrian (2x, waaronder een strafschop), Younes Corty, Lars Hekkers, Clarence Hasselbaink en Jardell Kruidbos scoorden op een druk bezocht Sportpark De Wissen.
Diosa-trainer Dennis McSorland was, hoewel hij zijn ploeg nauwelijks voor het doel van de tegenstander zag komen, tevreden. ,,Dit was een mooie ervaring en we hebben er een leuke pot van gemaakt. We hebben aardig standgehouden.”
Het strijdplan was om in te zakken en met twee snelle aanvallers in de counter toe te slaan, maar tegen de zaterdaghoofdklasser met enkele oud-profs in de gelederen maakte Diosa zich geen illusies. ,,Gaaf om het een keer tegen een hoofdklasser op te nemen, nu gaat het vizier op het duel met Angeren in de vierde klasse.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Na de promotie zingen ze bij UDI’19 voor tweede keeper Sem Verhoeven
UDEN/MILL - Sem Verhoeven heeft een jubelweek achter de rug. De doelman uit Mill vierde afgelopen zondag de promotie met UDI’19 naar de derde divisie en een dag later zijn 22ste verjaardag. ,,De feesten liepen in elkaar over.” -
PREMIUM
GVVV is klaar voor clash met Kozakken Boys: ‘Dat we in de finale staan, had niemand verwacht’
De finale van de nacompetitie is bereikt, nu het karwei nog afmaken. GVVV wil koste wat kost in de tweede divisie blijven en moet daarvoor in een allesbeslissend tweeluik Kozakken Boys verslaan. De Veenendaalse club stapt zelfverzekerd het heenduel van woensdagavond in Werkendam in. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
GVVV-DOVO op 1 oktober, return op 25 maart 2023
De eerste derby tussen GVVV en DOVO sinds 2010 staat op het programma voor zaterdag 1 oktober. De Veenendaalse clash wordt dan afgewerkt op de blauwe zijde van sportpark Panhuis.
-
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
PREMIUM
Degradatieduel GVVV-Kozakken Boys onder hoogspanning, burgemeester stelt veiligheidsmaatregelen in
De wedstrijd voor een plaats in de tweede divisie tussen GVVV en Kozakken Boys van zaterdag (14.30 uur) is aangemerkt als risicowedstrijd. Maximaal 500 supporters van Kozakken Boys mogen alleen met een verplichte bus-combi naar Veenendaal komen. -
PREMIUM12
Voorzitter schrikt van uit de hand gelopen voetbalwedstrijd waarbij speler gewond raakt: ‘Er is duidelijk een probleem’
Voorzitter Iwan Schoppema van vv Doetinchem kijkt met afschuw terug op de ongeregeldheden rond het gestaakte nacompetitieduel van zijn club zondag tegen Witkampers uit Laren. De preses hoopt dat de KNVB een onderzoek instelt.