RKZVC houdt voorsprong vast in restant tegen Longa’30, SDOUC verspeelt weer punten, doek valt voor MEC en Westervoort op titelkoers
Hier vindt u alle uitslagen, doelpuntenmakers en verslagen van de Achterhoekse en Liemerse clubs in het zondagvoetbal.
HOOFDKLASSE B
Longa'30-RKZVC 0-1 (0-1) restant van 31 minuten. 0-1 Joey Belterman.
Het Zieuwentse RKZVC hield in het restant van ruim een half uur stand tegen Longa'30 en speelt ook volgend seizoen weer in de hoofdklasse. Dat geldt (nog) niet voor Longa'30. De Lichtenvoordenaren moeten in de laatste drie duels zeven punten inlopen op Moerse Boys om de nacompetitie te ontlopen. Een schier onmogelijke opgave.
De derby die op zaterdag 14 mei na 59 minuten gestaakt werd door een blessure van scheidsrechter Jensch, werd zondagmiddag hervat bij een 0-1 stand. Longa'30 ging verwoed op jacht naar de 1-1 en kreeg via Thomas Kerperien (kopbal) en Thom Berendsen (schot) ook wel een paar kansen tegen het defensief spelende RKZVC.
Hoe langer de wedstrijd duurde, hoe meer ruimte RKZVC kreeg voor de 0-2, maar onder anderen Sjors Storkhorst miste een grote kans. RKZVC-trainer Arjen Nijman was tevreden. ,,We zijn nu definitief veilig. We hebben er vooraf bewust voor gekozen om wat behoudender te spelen. Het ging er in eerste instantie om dat we ons veilig zouden spelen.”
TWEEDE KLASSE I
SDOUC-Varsseveld 3-3 (1-1). 1-0 Stan van de Pavert, 1-1 Sam Weening, 1-2 Jorrit Haverkamp, 1-3 Twan Wolsink, 2-3 Sietse Sessink, 3-3 Kees van de Pavert.
Het Ulftse SDOUC verspeelde in een thuiswedstrijd opnieuw dure punten. Koploper WSV (1-0 winst op Viod) is nu drie punten uitgelopen. ,,Maar we geven de strijd om het kampioenschap nog niet op", aldus SDOUC-trainer Jan Vreman. ,,Door knullige fouten gaven we de doelpunten weg. Ik vond het knap dat we ons terug knokten. We spelen nog twee keer en die wedstrijden moeten we winnen. Naar anderen kijken heeft geen zin.”
VVG'25-DVC'26 2-2 (0-0). 0-1 Tom van Raaij, 1-1 Nino Monasso, 2-1 Chiel Derksen, 2-2 Thijs Menting.
,,We zijn definitief veilig", want Viod heeft verloren", stelde trainer Lars Krabbenborg van het Gaanderense VVG'25 na de remise tegen DVC'26 uit Didam. ,,We hebben het goed gedaan, want we misten vier basisspelers. Alleen hadden we na de 2-1 dé kans op 3-1, maar Nino Monasso miste. Jammer, maar met het spel en de handhaving in de tweede klasse ben ik tevreden.”
WSV-Viod 1-0.
Door de 1-0 nederlaag in Apeldoorn bij koploper WSV is Viod veroordeeld tot het spelen van nacompetitie om handhaving. Met nog twee duels te gaan kunnen de Doetinchemmers nummer twaalf Varsseveld niet meer achterhalen.
,,Ik hoopte een punt te pakken en de druk bij onze concurrenten DIO’30 en Varsseveld op te voeren, mits zij zouden verlezen”, legde Viod-trainer Rudi Vonk uit. ,,Maar van dat scenario kwam helemaal niets terecht. Ik was tevreden over de teamprestatie en ik zag geen verschil in kwaliteit tussen de koploper en ons. Maar toch trokken we aan het kortste eind.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boonstoppel vertrekt na half seizoen alweer bij DOVO
Max Boonstoppel vertrekt na een half seizoen alweer bij DOVO. De 22-jarige verdediger annex middenvelder verruilt de Veenendaalse zaterdagderdedivisionist voor Blauw Geel’38 uit Veghel, dat uitkomt in de derde divisie van het zondagvoetbal. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUM
‘Angerlo benadert echt geen spelers’
Angerlo Vooruit-voorzitter Dirk Willem Tiecken benadrukt dat zijn club geen spelers ronselt. Die indruk kreeg hij na een interview van Doesburg-trainer Edwin Grotenhuis. -
Update
Sparta heeft te weinig kantinepersoneel: Hapse Boys speelt finale nu in Zuid-Limburg
HAPS - Hapse Boys wacht toch geen finale in Sevenum zondagmiddag. Voetbalclub Sparta’18 heeft namelijk de organisatie van het duel om een ticket voor de derde klasse teruggegeven vanwege een tekort aan kantinepersoneel. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.
-
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUM
Henk Elshof (90) is 75 jaar lid van Longa’30: ‘Ik was een heel zuinige penningmeester’
Het was voor Henk Elshof (90) zondag een topdag. Niet alleen plaatste ‘zijn’ Longa'30 zich voor de finale van de nacompetitie, ook werd hij in het zonnetje gezet. -
PREMIUM
GVVV is klaar voor clash met Kozakken Boys: ‘Dat we in de finale staan, had niemand verwacht’
De finale van de nacompetitie is bereikt, nu het karwei nog afmaken. GVVV wil koste wat kost in de tweede divisie blijven en moet daarvoor in een allesbeslissend tweeluik Kozakken Boys verslaan. De Veenendaalse club stapt zelfverzekerd het heenduel van woensdagavond in Werkendam in.