Lichtspektakel De Grote Schijn komt opnieuw voor de eerste keer naar Park Zypendaal in Arnhem
VideoARNHEM - Lichtfestival De Grote Schijn gaat in Arnhem in de herkansing. Organisatie Mojo Concerts wilde in 2020 het evenement voor de eerste keer in Arnhem houden, maar zag de plannen in het water vallen als gevolg van de coronacrisis. Nu wordt het kleurenspektakel opnieuw aangekondigd als primeur voor de Gelderse hoofdstad.
Park Zypendaal is in Arnhem van donderdag 21 tot en met zondag 31 oktober het decor voor De Grote Schijn, een āzinnenprikkelende wandelingā door een uitbundig uitgelicht bos. āAlle zintuigen worden geprikkeldā, is de belofte vooraf.
In het park wordt tijdens de herfstvakantie een wandeling van zoān 2 kilometer uitgezet, waarlangs een verhaal wordt verteld āmet fluisterende bomen, fascinerende lichtprojecties en betoverende klankenā. Mojo Concerts spreekt van een āomni-zintuiglijk spektakelā.
De Grote Schijn is overgewaaid uit BelgiĆ«, waar het in Antwerpen de eerste keer direct 35.000 mensen trok. Het jaar erop, in 2019 werd het evenement voor het eerst in Nederland georganiseerd. Er kwamen in het Kralingse Bos in Rotterdam zoān 30.000 bezoekers op af. Het bordje āuitverkochtā kon op de kassa.
Geen risico nemen met corona
In 2020 zou zowel Rotterdam als Arnhem een editie krijgen. In de zomer was Mojo Concerts nog hoopvol over de doorgang van het spektakel, maar tien dagen van te voren werd het alsnog afgeblazen. De situatie rond het coronavirus was op dat moment zo onzeker dat de organisator niet het risico wilde nemen met een mogelijk vergeefse opbouw.
De organisatie werkt met tijdssloten. Die kunnen vooraf worden gereserveerd. De kaartverkoop voor De Grote Schijn in Park Zypendaal is inmiddels begonnen. Volwassenen betalen 17,25 euro, een kaartje voor kinderen tussen 4 en 12 jaar en 65-plussers kost 13,75 euro. De allerkleinsten (kinderen tot en met 3 jaar) hebben gratis toegang.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
PREMIUMVideo
Verbazing in Arnhem: Waarom krijgt commercieel Mojo zoveel gemeentegeld?
ARNHEM - Mojo Concerts ontvangt van de gemeente Arnhem 82.000 euro subsidie voor lichtfestijn De Grote Schijn. Tot verbazing bij politiek en evenementenorganisatoren: ,,Waarom krijgt een grote commerciĆ«le partij uit Delft zoveel Arnhems geld?āā -
Scherpen nieuwe doelman van Vitesse
ARNHEM - Vitesse heeft een nieuwe doelman. De Arnhemse club huurt Kjell Scherpen voor ƩƩn seizoen van Brighton & Hove Albion FC, zonder optie tot koop. De jeugdinternational maakt zodoende zijn rentree in de eredivisie. -
PREMIUM23
Rabobank wil geld van uitgekochte boeren niet besteden aan bestrijden van stikstofcrisis
ARNHEM - Het is ook Johan Remkes niet gelukt Nederlandse banken te verleiden hun portemonnee te trekken om de stikstofcrisis te bezweren. Een zware delegatie van het kabinet was afgereisd naar Arnhem om in gesprek te gaan met de grote Nederlandse banken. Anders dan goede voornemens leverde het voorlopig niets op. Zo wil de Rabobank het geld dat vrijkomt door uitgekochte boeren niet inzetten om de stikstofcrisis tegen te gaan. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.
-
indebuurt
Personeelstekort in Arnhem: dit merk jij ervan
Je hoeft maar een krant open te slaan en je leest er iets over: het personeelstekort in Nederland. Inmiddels heeft dit gevolgen voor veel sectoren en dat is ook te merken in Arnhem. Herken jij ƩƩn van de volgende problemen en situaties? -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? āMoest wel eens een verjaardag van mijn kind missenā
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
PREMIUM
Eric Corton krijgt dagelijks programma op Kink: āIk heb ƩƩn contractuele verplichtingā
Eric Corton wordt een van de bepalende gezichten in de dagprogrammering van radiozender Kink. Vanaf 29 augustus is hij elke werkdag tussen 10.00 en 11.00 uur te horen op het alternatieve station.