Ondernemer geeft bomen weg aan de stad Arnhem in plaats van kerstpakketten aan relaties
ARNHEM - Bart van den Hoven van het Arnhemse architectenbureau Statt heeft dit jaar geen kerstpakketten weggegeven aan relaties, maar in plaats daarvan bomen geschonken aan de stad.
Hij wil hiermee andere ondernemers stimuleren om bij te dragen aan een groene en toekomstbestendige leefomgeving. In 2022 moet een Arnhems groenfonds ervoor gaan zorgen dat alle Arnhemmers een bijdrage kunnen gaan leveren aan het aanplanten van bomen en het nemen van andere klimaatmaatregelen.
Duurzame bijdrage
Van den Hoven besloot dit jaar dus geen wijn, kerstpakket of ander relatiegeschenk uit te delen, maar een duurzame en groene bijdrage te leveren aan zijn stad Arnhem. Hiervoor verdubbelde hij het bedrag dat hij normaal aan kerstgeschenken uitgeeft.
Met zijn donatie heeft Arnhem Klimaatbestendig meteen al een bloeiende en vruchtdragende inheemse boom aangekocht, waar veel vlinders, bijen en vogels op afkomen. Deze eerste boom is gedoneerd aan Stichting ’t Broek Omhoog. Deze stichting heeft samen met vrijwilligers en bewoners van het Arnhemse Broek veel gedaan aan het vergroenen van de stad door boomspiegels, plantsoenen en geveltuinen aan te planten.
Arnhems groenfonds
Het idee van Van den Hoven wordt door het platform Arnhem Klimaatbestendig uitgewerkt tot een Arnhems groenfonds. Ondernemers, bewoners en instellingen kunnen aan dit fonds een bedrag schenken voor het groener en klimaatbestendiger maken van de stad.
Samen met de donateur wordt gezocht naar een goede locatie en de juiste bomen. Of de bijdrage wordt gestopt in het doorvoeren van andere klimaatmaatregelen, zoals het plaatsen van regentonnen op schoolpleinen of het aanleggen van een groen dak op een wijkcentrum. Dit om de leefomgeving weerbaarder te maken tegen extreem weer zoals hoosbuien en hittegolven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Ook in 1958 moest er in Huissen entree betaald worden voor carnaval en dat viel heel slecht
HUISSEN - Carnavalsliefhebbers moeten in Huissen in 2023 net als in 1958 en 1959 entree betalen om een deel van het feest der zotten bij te wonen. In de jaren vijftig leidde dat tot grote ophef en zelfs tot het ten grave dragen van de optocht. Dit jaar is er vooral sprake van begrip voor het besluit. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
PREMIUMArnhem voor Eeuwig1
De ‘herriemaker’ die rijksmonument werd en op het verlanglijstje stond van Michael Jackson
In de rubriek Arnhem voor eeuwig beschrijft Peter Bloemendaal, oud-journalist van de Arnhemse Courant, aan de hand van foto’s het leven in Arnhem in vroeger dagen. Vandaag: draaiorgels in de stad.
-
PREMIUM3
Station Arnhem Presikhaaf moet veel belangrijker worden, maar zo makkelijk is dat nog niet
ARNHEM - Er moeten meer treinen stoppen op station Arnhem Presikhaaf. Dat wil zowel de gemeente Arnhem als spoorbeheerder ProRail. Er zijn inmiddels onderzoeken gedaan over wat er mogelijk is. Daaruit blijkt dat het allemaal zo makkelijk nog niet is. En: erg duur. -
-
-
Prinses Beatrix komt naar Bronbeek voor viering jubileum
ARNHEM - Prinses Beatrix gaat de viering van het 160-jarig bestaan van Bronbeek bijwonen. Ze is vrijdagochtend 24 februari in Arnhem bij dit jubileum van het Koninklijk Tehuis voor Oud-Militairen en Museum Bronbeek. -
PREMIUM2
Reiziger krijgt kans in doel Vitesse tegen Twente: ‘Ik zag Kjell uitkomen en had de jas al uit’
De keeperscarrousel bij Vitesse brengt Daan Reiziger dit seizoen veel geluk. Tegen FC Twente staat hij alweer voor zijn achtste optreden. Elke minuut, elke vangbal, elke redding is bagage in zijn voetbalkoffer.
In samenwerking met indebuurt Arnhem