Verwijderen gedumpt drugsafval kostte Landgoed Mariëndaal al duizenden euro's
OOSTERBEEK/ARNHEM - Voor de tweede maal in korte tijd zijn zaterdagochtend op het terrein van Landgoed Mariëndaal in Oosterbeek zo'n 20 vaten gevonden die vermoedelijk gevuld zijn met drugsafval. De kosten lopen in de duizenden euro's.
Delen per e-mail
De brandweer werd rond 08.15 uur ingelicht over de dumping van 20 vaten en heeft ter plekke metingen verricht. Ook de politie en de omgevingsdienst van de gemeente waren ter plaatse.
Tweede keer
Half september is ook al een vondst van dergelijke vaten op Landgoed Mariëndaal gedaan. Toen ging het om zo'n 30 stuks en kreeg het landgoed een rekening van 7.200 euro. „Een dure grap, je krijgt het zo cadeau op je terrein. En ook toen gebeurde het in het weekend. Daarom verwacht ik dat het nu weer zoiets kost”, zegt boswachter Ben Oosting.
Landgoed Mariëndaal beschikt over zo'n honderd hectare grond. Oosting: „Maar stel je eens voor dat dit afval gedumpt wordt op een stuk grond van 2 hectare. Dan ben je flink de klos. En ook bij ons moet het niet iedere week gebeuren.”
Donderdag werden er ook al vaten met drugsafval gevonden. Toen in het buitengebied van Arnhem. Door een fout bij de politie zijn deze vaten echter niet onderzocht op sporen.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Te koop voor weinig: het Meinerswijk dat er nooit zou komen
ARNHEM/ ZWOLLE - De megamaquette die Phanos voor 140.000 euro liet maken om in 2009 de grootschalige plannen voor Stadsblokken en Meinerswijk te tonen, is te koop. Voor een vanafprijs van 100 euro. -
Marinka Mulder kandidaat wethouder PvdA Renkum
OOSTERBEEK - De PvdA Renkum heeft Marinka Mulder (28) naar voren geschoven als kandidaat wethouder in die gemeente. Mulder heeft ondanks haar jeugdige leeftijd al een behoorlijk staat van dienst in de politiek. -
Brand op zolder van woning in Velp
VELP - Aan de Biesdelselaan in Velp is donderdag brand uitgebroken bij een woning. Inmiddels slaan de vlammen uit het zoldergedeelte van het huis. -
Fietsster valt bij brug in Arnhem en moet naar het ziekenhuis
ARNHEM - Een fietsster is omstreeks 14.10 uur ten val gekomen op fietspad bij de John Frost brug op de Nijmeegseweg in Arnhem . -
Klacht tegen Wereldhave over publieksactie winkelcentrum Presikhaaf
ARNHEM - Tegen eigenaar Wereldhave van Winkelcentrum Presikhaaf is een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie. De ontwikkelaar zou wijkbewoners hebben misleid door onder valse voorwendselen om privé-gegevens te vragen.
-
Nieuwbouw voor Bosschool in Arnhem
ARNHEM - De dr. P. C. M. Bosschool aan de Hommelseweg in Arnhem gaat op de schop. De vernieuwing vergt een investering van minimaal 8 miljoen euro. -
Werkstraf voor Arnhemmer die ex-vriendin sloeg en beet
ARNHEM - Een 44-jarige Arnhemmer is door de rechtbank van Arnhem veroordeeld tot een werkstraf van 100 uur wegens de mishandeling van zijn ex-vriendin. Ook krijgt hij een volledig voorwaardelijke celstraf van 63 dagen opgelegd, zo bleek donderdag. -
Oproep Schrijf een ode aan uw moeder
In samenwerking met indebuurt Arnhem