Arnhem gekozen als bijvriendelijkste gemeente 2022: ‘Groene stad behouden en bedreigde bijen helpen’
ARNHEM - Arnhem is verkozen tot bijvriendelijkste gemeente van Nederland. Op 11 maart neemt wethouder Cathelijne Bouwkamp de prijs in ontvangst. Arnhem zet zich - volgens de organisatie Nederland Zoemt - samen met veel bewoners bijzonder in om van de gemeente een veilige en voedselrijke thuishaven te maken voor wilde bijen.
Alle wilde bijen zoals de klokjesbij, pluimvoetbij en lookmaskerbij komen veel in Arnhem voor. Door de hele stad zijn volgens Nederland Zoemt kleine en grote bijenoases te vinden, van geveltuintje tot stadspark.
De jury die de verschillende gemeenten heeft beoordeeld roemt Arnhem om haar samenwerking met bewoners en lokale groene initiatieven. Ook de natuurvriendelijke aanpak in het maaibeleid in parken, bermen en op velden gunstig voor bijen die steeds meer voedsel vinden in Arnhem.
Mooie titel ‘maar we zijn er nog niet’
Wethouder Cathelijne Bouwkamp van Arnhem reageert opgetogen op de uitverkiezing tot bijvriendelijkste gemeente. ‘Ik ben ontzettend trots dat onze stad bekroond wordt met deze mooie titel! Vanuit de gemeente zetten we in op klimaatadaptatie, een natuurvriendelijk maaibeleid en ontstenen en vergroenen.’
‘We zien vooral dat inwoners zelf gemotiveerd zijn om hun omgeving te vergroenen om zo flora en fauna te behouden. Dat is mooi om te zien en dat werpt zijn vruchten af. We zijn er nog niet, we gaan door met het inspelen op de klimaatveranderingen om onze groene stad te behouden en de bedreigde bijensoorten te helpen', laat Bouwkamp weten.
Vrijdag neemt Bouwkamp de prijs in ontvangst. Die bestaat uit een insectenhotel, bloembollen, bijvriendelijke planten en ecologisch advies. De planten gaan meteen de grond in: betrokkenen en buurtbewoners gaan direct na de uitreiking aan de slag.
Nederland Zoemt is een project van IVN, LandschappenNL, Naturalis en Natuur & Milieu.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
CAMPERS & CARAVANS
Hier moet je op letten als je kiest voor een camper of caravan
Camper, caravan, vouwwagen, tent: de keuze is reuze als je wilt kamperen. Maar hoe bepaal je welke manier van kamperen het beste bij jou past? En waar moet je allemaal op letten bij het aanschaffen van een camper of caravan? -
PREMIUMColumn Remco Kock
De bohemiens zijn bourgeois geworden
Doordeweeks drink ik niet. Komt omdat alcohol – als je er eerlijk over bent – een harddrug is. Al Gore zou het een inconvenient truth noemen. -
PREMIUM
Bewoners Schaapsdrift blijven zich verzetten tegen gemeente Arnhem: petitie om sloop te voorkomen
ARNHEM - Het verzet van bewoners van de Schaapsdrift en omgeving duurt voort. Nadat de Arnhemse gemeenteraad onlangs besloot dat het zogenoemde voorkeursrecht op hun huizen blijft rusten, komen zij nu met een petitie om sloop te voorkomen. Ook werken ze aan een officiële eigen vereniging. -
PREMIUMMet Video
Free Your Mind is de eerste 5.000 kaarten voor 2023 al kwijt: ‘Early bird-tickets binnen minuut weg’
ARNHEM - Het moest de ‘beste en grootste editie ooit’ worden van Free Your Mind. En blijkbaar is de uitverkochte editie 2022 van het Arnhemse dancefestival in de smaak gevallen. Want de eerste vijfduizend kaarten voor volgend jaar gingen al over de toonbank. ,,De early bird-tickets waren binnen een minuut uitverkocht”, meldt de organisatie. -
Heide lijdt door droogte en dat heeft gevolgen voor de Posbank: die wordt minder paars
RHEDEN - Kleurt de heide op de Posbank bij Rheden dit jaar weer paars? Mogelijk niet. De droogte raakt ook heide, weet Wiebe Borren, hydroloog bij Natuurmonumenten.
-
Eerste files rond Arnhem door afsluiting A50
De afsluiting van de A50 tussen Arnhem en Apeldoorn zorgt al voor de eerste files.De ANWB meldt een file van Zevenaar naar Arnhem van 6 kilometer. En van Arnhem richting Utrecht staat het het verkeer tussen het Arnhemse knooppunt Velperbroek naar knooppunt Waterberg inmiddels over 5 kilometer vast. -
PREMIUMaan de slag
In het holst van de nacht loopt verslaggever Danique mee met beveiliger Eddy: ‘Hoe hou je dit vol?’
Het personeelstekort in Nederland loopt de spuigaten uit. De ene na de andere vacature verschijnt online. Verslaggever Danique de Breet loopt deze zomer mee, daar waar de nood het hoogst is. Vandaag in aflevering 5: beveiligers. -
Vraag het ons
Deze groenten kunnen je darmen in de war brengen
Ons panel van deskundigen beantwoordt al je persoonlijke vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@dpgmedia.nl. Deze keer beantwoordt onze expert voedingsdeskundige Karine Hoenderdos de vraag: kunnen groenten je darmen irriteren?