Arnhemse binnenstad negen dagen lang in kerstsfeer, met stoomtrein en ‘Grootste Kerstmarkt van het Oosten’
ARNHEM - Het winkelhart van Arnhem staat vanaf zaterdag onder de noemer Winter Arnhem negen dagen lang in het teken van de naderende kerstdagen. Het zwaartepunt ligt in die periode in de weekenden, met optredens van koren, de ‘Grootste Kerstmarkt van het Oosten’, de Coca-Cola Christmas Truck en een stoomtrein tussen Arnhem en Ede.
Op vier plekken in de binnenstad worden kleine feestpleintjes ingericht. Op de Jonas Daniël Meijerplaats aan de voet van de Eusebius, op het Audrey Hepburnplein, het Brouwersplein en het Bartokplein. Daar zijn komend en volgend weekend optredens van diverse koren. Er hebben zich er meer dan tien aangemeld, zegt organisator Raymond Driessen.
Hij is vooral blij met het grootste Dickens Koor van Nederland dat - 32 zangers sterk - op de Jonas Daniël Meijerplaats zal optreden op 17 en 18 december. In vol ornaat. ,,En de zangers zullen ook door de stad trekken terwijl ze a capella liedjes zingen”, kondigt Driessen aan. De kerstman komt vanzelfsprekend en er zijn elfen en steltlopers.
Klapper is de Christmas Express van de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij (VSM), die gewoonlijk pendelt op de spoorlijn Dieren-Apeldoorn. Zaterdag 17 en zondag 18 december rijdt de trein tussen Arnhem Centraal en Ede-Wageningen. Kaarten zijn al te koop. Voor 17,50 euro rijd je heen en weer, kinderen mogen voor 9,50 mee, de allerjongsten reizen gratis.
Driessen turfde zo’n 200 kramen voor de kerstmarkt tussen 12.00 en 18.00 uur op 18 december, waar eten en drinken verkrijgbaar zullen zijn, maar ook handgemaakte sieraden. Ontwerpers van Modekwartier Arnhem laten zich zien langs bijvoorbeeld de Jansbeek en er zijn oude ambachten. Diverse winkeliers in het stadshart verkopen hun waren vanaf kramen voor hun zaak. ,,Alleen dat zijn er al zo’n vijftig.”
Er was de organisatie veel aan gelegen de Coca-Cola Christmas Truck, bekend van de tv-commercials, naar Arnhem te halen. ,,Die willen ze overal wel”, weet adviseur en ondernemer René Kraaijenbrink. ,,Maar het is gelukt.” De vrachtwagen van de frisdrankgigant parkeert zondag de 18e naast het Arnhemse stadhuis.
Meer informatie is te vinden op winterarnhem.nl.
Kerstmarkt met handgemaakte Arnhemse cadeaus
Het voormalige Rembrandt Theater aan het Velperplein biedt zaterdag 10 december onderdak aan een Vintage Markt, georganiseerd door Ad Hoc en Café Bosch. ,,Het wordt een tegenhanger van de kerstmarkten die voornamelijk goedkope Chinese prullaria verkopen”, kondigt mede-organisator Rob te Kamp van Bosch aan.
Hij belooft live muziek, dj’s en ‘koek & zopie’. Diverse Arnhemse ondernemers staan er met een kraampje, onder meer ontwerpers uit Modekwartier Klarendal. Zij gaan ‘mooie, handgemaakte spullen’ verkopen, zoals meubels. ,,Dan betaal je misschien iets meer, maar dan heb je ook echt wat.” Verder is er vintagekleding en verkoopt Waaghals tweedehands platen.
De Vintage Markt is zaterdag van 14.00 tot 21.00 uur. Een kaartje (incusief welkomstdrankje) kost 5 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PREMIUMUpdate1
Looveer tussen Huissen en Loo zeker enkele dagen uit de vaart na aanvaring. ‘Schade is nog onbekend’
LOO/ HUISSEN - Hoe lang het Looveer tussen Huissen en Loo na het ongeluk van maandagavond uit de vaart blijft, is nog volstrekt onzeker. Experts van de verzekering moeten eerst de schade op komen nemen. Wanneer dat gebeurt, is onbekend, vertelt Petra Paulus van veerbedrijf Ton Paulus. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
PREMIUMColumn Remco Kock
‘Je stond daar maar te staan.’ Ik kan slecht tegen kritiek, zelfs als deze verkeerd geadresseerd is
Zaterdagavond stond een vriend in Café Bosch in Arnhem bij de deur voor een (cover)concert van The Doors. Nooit iemand zoveel plezier zien hebben met het controleren van kaartjes en het stempelen van polsen. Ik dacht: jij zou een prima conducteur zijn. Nu werkt de vriend wel bij de NS, maar in een andere functie.
-
NIEUWS GEMIST ? | MET VIDEO
Een spuitje? Dat doen we niet meer • Veel moeite met internetbankieren • Truck stort van viaduct A15
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van maandag 30 januari. -
-
-
update | met video
Spoedreparatie op A325 nadat vrachtwagen in vangrail rijdt
Op de A325 is bij Elst is vanochtend een vrachtwagen tegen de vangrail gereden. Hierdoor was één rijstrook dicht. In eerste instantie om de vrachtwagen te bergen, later om ruimte te geven aan een spoedreparatie. In de ochtend zorgde het ongeluk voor flinke vertraging tussen Nijmegen en Arnhem. -
PREMIUM
Celstraf voor man (37) uit Heelsum die geld pinde met doorgeknipte bankpasjes
Twaalf weken cel. Die straf legde de rechtbank maandag op aan een 37-jarige man, destijds wonend in Heelsum, omdat hij in 2019 en 2020 geld pinde met doorgeknipte en weer aan elkaar geplakte bankpasjes.
In samenwerking met indebuurt Arnhem