Gebouw Podium wint Heuvelinkprijs 2012
ARNHEM - De 'frisse, alzijdige appartementsgebouwen' (aldus het juryrapport) van het Podium in Presikhaaf I hebben donderdagavond op de Nacht van de Architectuur de Heuvelinkprijs 2012 gewonnen.
Delen per e-mail
Corporatie Vivare en stedenbouwkundige Ralf Hottenträger kregen de prijs op Energy Business Park Arnhems Buiten, het voormalige KEMA-terrein, uitgereikt door juryvoorzitter Ko Jacobs, de directeur van ArtEZ Academie van Bouwkunst Arnhem. Die bestond uit een houtsnede van het gebouw door de Arnhemse kunstenaar Edwim Peters. Ook architectenbureau Geesink Weusten en opdrachtgever Klaassen Groep krijgen zo'n aandenken.
Acht projecten waren in de race voor de prijs (ooit in het leven geroepen door De Gelderlander en de gemeente Arnhem), die ondanks de crisis 'van een behoorlijke kwaliteit' waren, vindt de jury.
Het publiek had een andere favoriet. Het Podium reikte nog wel tot de tweede plaats, maar de meeste van de circa zeshonderd stemmers koos voor woonzorgcentrum Eilandstaete in Malburgen. Ook daar viel Vivare in de prijzen als opdrachtgever. Van de Looi en Jacobs uit Huissen zijn de architecten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM6
Bouwer woningen Gashouderskwartier staat klaar, maar wanneer kan hij beginnen? Over drie jaar pas?
ARNHEM - De bouw van 186 nieuwe woningen op het voormalige gasfabriekterrein in Arnhem wordt in het ergste geval misschien wel met drie jaar vertraagd door een nieuwe bezwaarprocedure. Terwijl de meeste koopwoningen in dat ‘Gashouderskwartier’ al zijn verkocht. -
PREMIUM2
Vitesse versus FC Groningen is Tannane tegen Matusiwa, de pingeldoos tegen de breker
ARNHEM/GRONINGEN - Oussama Tannane staat er voor de splijtende pass en de weergaloze dribbel, Azor Matusiwa is de sloopkogel. Vitesse wacht met FC Groningen de eerste, echt zware klus van 2021. Er heerst ook een zucht naar revanche. -
Auto crasht in Willemstunnel, mogelijk door gladheid
ARNHEM - Een auto is vrijdagavond gecrasht in de Willemstunnel in Arnhem. Het ongeluk gebeurde rond 21.15 uur. Mogelijk heeft de automobilist de macht over het stuur verloren door de gladheid. -
PREMIUM6
Jongen (17) die gebroken schedel werd geslagen in Arnhem zit nu zelf vast voor straatroof
ARNHEM – De 17-jarige jongen die in december 2019 op het Centraal Station in Arnhem met een hamer een gebroken schedel en hersenbloeding werd geslagen, zit vast voor een brute straatroof een week later. -
PREMIUM
Nieuwe moskee in Arnhem komt stap dichterbij
ARNHEM - De verkoop van een terrein aan de Westervoortsedijk in Arnhem voor de bouw van de nieuwe Ayasofya-moskee is een stap dichterbij.
-
Schouderoperatie houdt Ferdi Kadioglu aan de kant bij Fenerbahce
ISTANBOEL - Ferdi Kadioglu is voorlopig uit de running. De Arnhemse aanvaller van de Turke topclub Fenerbahçe is deze week geopereerd aan zijn rechterschouder. Hij kampte met een sleutelbeenbreuk. -
PREMIUM4
Bazoer straalt bij Vitesse: Hier kan iets heel moois ontstaan
ARNHEM - Riechedly Bazoer geldt als een ongelofelijk talent, vol ontploffingsgevaar. Maar met de granaat tegen FC Groningen houdt hij Vitesse in de top van de eredivisie. De 1-0 van zaterdagavond staat symbool voor de herboren ster in Arnhem. En de Gelderse club danst op het feest van de regisseur vrolijk mee. Vier duels, twaalf punten. De oogst van ‘Super Januari’ is fenomenaal. -
Maaltijdbezorgers domineren zaterdagavond het Arnhemse straatbeeld
ARNHEM - Een uur na het ingaan van avondklok krioelt het zaterdagavond in centrum van Arnhem van de maaltijdbezorgers. Zij domineren het straatbeeld. Uit alle hoeken en gaten komen fietsers en bromfietsers aanrijden om de laatste bestellingen op de plek van bestemming te krijgen.
In samenwerking met indebuurt Arnhem