Plan voor meer snelfietspaden rondom Arnhem
HUISSEN - Twee nieuwe snelfietspaden moeten het aantrekkelijker maken voor inwoners van Huissen en Elst om de fiets te pakken als ze naar Arnhem gaan. Het is de bedoeling dat mensen voor ritjes tot 10 kilometer veel vaker de auto laten staan en de fiets pakken. Ook zou er een nieuwe route van Oosterbeek door Arnhem naar Westervoort moeten komen.
Delen per e-mail
Dat staat in een plan dat de gemeenten in de regio Arnhem-Nijmegen hebben aangeboden aan de provincie. De hoop bestaat dat die na de verkiezingen van maart in een nieuw coalitieakkoord miljoenen op tafel zal leggen om de snelfietspaden aan te leggen.
Tientallen miljoenen
In de afgelopen jaren trok de provincie daar tientallen miljoenen voor uit. Ook nu staat het onderwerp weer prominent in de meeste verkiezingsprogramma's. De gemeenten willen dat mensen voor minstens de helft van korte ritjes op de fiets stappen. In Nijmegen wordt dat al gehaald voor de helft van de ritten tot 7,5 kilometer, maar in Arnhem geldt dat voor 39 procent van de gevallen.
Het Rijnwaalpad, van Arnhem door de Betuwe naar Nijmegen, is het oudste snelfietspad van het land. Inmiddels ligt er in de regio 92 kilometer aan snelfietspaden, en is een uitbreiding van 52 kilometer voorzien. Zo moet er een route van Dieren naar Arnhem komen en komt er een fietspad parallel aan de A15, als die doorgetrokken wordt van Ressen naar Zevenaar.
Meer ruimte
Maar dat is nog niet genoeg, vinden de gemeenten. Zij voorzien dat de verkeersproblemen in de regio in de komende jaren er bepaald niet kleiner op zullen worden. Daarom willen ze meer ruimte voor fietsers scheppen. De bestaande fietsverbinding vanuit Huissen langs de Ir. Molsweg en de Huissensedijk naar Arnhem zou uitgebouwd kunnen worden naar een snelfietsroute, met zo min mogelijk obstakels. Het idee is om het pad door te trekken naar de A15, waar een P+R-terrein bedacht is, waar automobilisten per fiets verder kunnen gaan.
Er wordt ook gedacht aan een nieuwe, snelle verbinding van Lent via Elst naar Arnhem. In dat deel van de regio liggen grote nieuwbouwwijken, zoals Oosterhout en Schuytgraaf. Die liggen relatief ver van het Rijnwaalpad, dat aan de oostkant van de snelweg Arnhem-Nijmegen ligt. Daarvoor hebben de plannenmakers het oog laten vallen op het bestaande fietspad langs de spoorlijn tussen Elst en Arnhem. Daarmee komt ook een oud plan om een fietsbrug te koppelen aan de spoorbrug over de Nederrijn weer boven water. Dat plan stond al diverse malen op de politieke agenda, maar is tot dusver niet uitgevoerd.
15 miljoen euro
Nu komt het opnieuw opborrelen. Geld voor de aanleg ervan is nog niet geregeld. In 2012 schatte de toenmalige Arnhemse wethouder van Verkeer Martijn Leisink de kosten op 15 miljoen euro.
Snelfietspaden zijn in heel Nederland aan een snelle opmars bezig. Ze worden gezien als een van de methoden om de groeiende verkeersproblemen in het land het hoofd te bieden. Gemeenten zien ze tegenwoordig ook als een methode om de uitstoot van het broeikasgas CO2 te verminderen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Marcouch sluit drugspand aan Johan de Wittlaan: āDankuwel aan de tipgeversā
Arnhem - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft donderdagochtend een drugswoning aan de Johan de Wittlaan gesloten. Daar werd voor de tweede keer in twee jaar tijd een hennepkwekerij aangetroffen. De woning blijft voorlopig voor drie maanden gesloten. -
Ohio in selectie Vitesse; Leipzig-huurling begint op de bank tegen Groningen
ARNHEM - Noah Ohio mag dromen van zijn eerste minuten bij Vitesse. De kersverse huurling van RB Leipzig zit in de selectie voor de wedstrijd van de Arnhemse club tegen FC Groningen. Hij begint op de bank. -
PREMIUM
column remco kock Een fietstocht langs ludieke vogelhuisjes die EiPods werden genoemd
Mijn vriendin kwam thuis van de afhaalbibliotheek met boeken en een boekje. ,,Hierā, zei ze, het folderachtige boekje naar me toe werpend. ,,Deze kreeg ik mee. Misschien iets voor jou, heb je wat te doen.ā -
PREMIUM
Seksueel wangedrag bij Oostpool kost directeur Azzini de kop, toneelgroep gaat zonder hem door
ARNHEM - Theatergroep Oostpool heeft gereageerd op het nieuwe onderzoek naar seksueel wangedrag en intimidatie binnen de organisatie. De uitkomsten van dat onderzoek betekenen het officiƫle einde van artistiek leider Marcus Azzini bij Oostpool. De theatergroep wil zonder hem een nieuwe start maken. -
Vitesse wil Rasmussen jaar langer huren van Fiorentina
ARNHEM - Vitesse wil Jacob Rasmussen een jaar langer huren van Fiorentina. De Arnhemse eredivisionist is met de club uit Florence in gesprek over een verlenging van de overeenkomst.
-
Grazers kunnen van provincie in vervuilde uiterwaarden blijven
ARNHEM - Runderen en konikpaarden kunnen blijven grazen langs de grote rivieren, ook als de grond verontreinigd is met giftige stoffen als dioxines. De gezondheid van de dieren is volgens de provincie Gelderland niet in gevaar. Dat antwoordt het Gelders bestuur op Statenvragen van de SP. -
PREMIUM
Wandelaar die kampvuur in Klarenbeek wilde voorkomen zwaar toegetakeld met stok
Een Arnhemmer die jaar met zijn hond wandelde in de buurt van de Steenen Tafel in het Arnhemse Park Klarenbeek, is met een dikke stok van 1,5 meter in zijn gezicht geslagen. Dat bleek woensdag voor de rechtbank in Arnhem. -
video | update Medewerker weet overvaller met mes uit kassaruimte tankstation weg te duwen: video en foto's overval openbaar
ARNHEM - Met het vrijgeven van beelden van de overval op een tankstation aan de Ir. J.P. van Muijlwijkstraat in Arnhem op 15 december vorig jaar hoopt de politie daders op het spoor te komen. Dat is tot nu toe niet gelukt. De politie heeft videobeelden vrijgegeven van de gewapende overvallers die probeerden geld af te dreigen.
In samenwerking met indebuurt Arnhem
17 reacties
J.H. Janssen
Wim
Sandra
Wim
WijzeUitHetOosten