Ruim 400 mensen lopen klimaatmars door Arnhems centrum
VideoARNHEM - Ruim 400 mensen hebben vrijdagmiddag in Arnhem gedemonstreerd voor een beter milieubeleid. De stoet liep van de Walburgiskerk, waar eerst borden en spandoeken waren gemaakt, door het centrum en langs de Rijnkade om vervolgens op het Kerkplein bij het Focus Filmtheater te eindigen.
Daar sprak Human Rights-jurist en Ombudspersoon Toekomstige Generaties Jan van de Venis de menigte toe. Hij begon met een aantal slogans. ,,Why do we bother?’’, riep hij. ,,Because we are destroying our mother.’’ Dat werd vervolgens door de menigte luid gescandeerd.
De klimaatmars in Arnhem werd door Anne-Marie Pronk georganiseerd in opdracht van het Museum Arnhem om mensen die niet naar Den Haag kunnen de mogelijkheid te geven hun stem te laten horen. Daar wordt vandaag gedemonstreerd. Die mars trok meer dan 25.000 mensen.
In Arnhem liepen veel kinderen mee.
Pronk sprak de groep voorafgaand aan de mars toe en vertelde dat de eerste klimaattop zo'n dertig jaar geleden plaatsvond. En dat sindsdien, ondanks alle toppen, de CO2-uitstoot 40 procent is gestegen.
‘CO2 is niet oké’
De deelnemers scandeerden ‘CO2, weg ermee’, ‘system change not climate change’ of ‘CO2 is niet oké'. Borden met allerhande leuzen werden meegevoerd. Die waren voorafgaand aan de mars gemaakt, samen met mensen van Loesje en Dana Dijkgraaf Design.
De ongeveer 400 mensen die kwamen opdagen waren er meer dan verwacht. In de vergunningaanvraag voor de mars werd van minder uitgegaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met Video
Zarahs stuk uit 2019 is weer hyperactueel: ‘Het gaat niet alleen om sorry zeggen, maar ook over je er mee omgaat’
ARNHEM/ NIJMEGEN - Op 19 december maakte premier Mark Rutte excuses voor ons slavernijverleden. En nu staat theatermaker Zarah Bracht op het podium met ‘Being wrong and how to admit it’, een stuk over het toegeven van fouten door politici. -
Vrachtwagen met pech zorgt voor file op A50 bij Arnhem
Een vrachtwagen heeft woensdagmiddag rond 15.15 uur pech gekregen op de A50 ten noorden van Arnhem. Dat gebeurde ongeveer ter hoogte van het viaduct van de Koningsweg (N311), die daar over de snelweg heen loopt. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Arnhem gaat opnieuw energietoeslag uitbetalen; herkansing voor minima en vooral studenten
ARNHEM - Arnhemmers die recht hebben op energietoeslag, maar nog geen aanvraag hebben gedaan, krijgen een herkansing. De regeling is op 31 december 2022 stopgezet, maar het stadsbestuur stelt die opnieuw open. Dat gebeurt vooral om studenten nog een kans te geven. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Met Video
Opnieuw pleidooi om bevrijders van Arnhem in Tweede Wereldoorlog te eren met een eigen plein
ARNHEM - Arnhems gemeenteraadslid Nico Wiggers breekt opnieuw een lans voor een Polar Bearsplein in Arnhem. Met de vernoeming wil hij de Engelse 49th West Riding-divisie eren. Die verjoeg tijdens de Tweede Wereldoorlog in april 1945 de Duitse bezettingsmacht uit de Gelderse hoofdstad. Polar Bears is de bijnaam van de divisie. -
PREMIUMMet video
Vijfentwintig gouden paren bijeen in Westervoort: ‘Elke dag weer voor elkaar kiezen’
WESTERVOORT - Wat is het geheim van een goed en duurzaam huwelijk? Waar kun je die vraag beter stellen dan op een treffen van 25 gouden huwelijksparen.
In samenwerking met indebuurt Arnhem
30 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRutger
Rutger
Peter Schuitema
Mattie
Romulus