Van snelle voetballer tot krantenbezorger: Loopland Gelderland zoekt hardlooptalent op Papendal
ARNHEM - Loopland Gelderland is op zoek naar jong hardlooptalent. Daarom houdt het regionaal trainingscentrum dinsdag 31 mei tussen 18.00 en 19.30 uur een talententestdag op sportcentrum Papendal in Arnhem. Alle kinderen en tieners van 9 tot en met 18 jaar die op hardloopgebied iets in hun mars hebben, kunnen meedoen.
Europees kampioene op de 10.000 meter Jasmijn Lau is één van de talenten die Loopland Gelderland eerder binnenhaalde. Zij werd in 2014 bij het Beekdal Lyceum in Arnhem gescout en traint nog steeds onder hoofdcoach, en voormalig bondscoach, Honoré Hoedt. Ook de winnaressen van olympische medailles Femke Bol en Sifan Hassan hebben bij Loopland Gelderland getraind.
Hoedt roept iedereen tussen de 9 en 18 jaar met hardlooptalent op zich aan te melden. Maar ook wie een razendsnelle jonge hockeyer of voetballer kent, een snelle buurjongen of snel buurmeisje, een krantenbezorger met loopvermogen, wordt gevraagd die te enthousiasmeren.
Van sprongtesten tot videoanalyse
De looptalenten van scholen, sportclubs en ‘losse lopers’ die zich opgeven, worden getest onder toeziend oog van Tomasz Lewandowski, de nieuwe bondscoach van de middellange afstand in Nederland. Op het programma staan onder meer sprongtesten en de 30 meter vliegende sprint. Daaruit moeten met inzet van elektronica gegevens over explosiviteit en snelheid komen. Van de lichaamsbouw en looptechniek wordt een videoanalyse gemaakt. Verder kijken de coaches hoe snel de talenten nieuwe oefeningen aanleren.
Tot slot lopen de talenten één of enkele wedstrijdafstanden van 80, 150, 300, 500 of 1000 meter. Daarnaast wordt gelet op het vuur in de ogen van de looptalenten. Aan de hand van de resultaten kunnen de talenten die het niveau van de huidige trainingsgroep bij Loopland Gelderland hebben in elk geval tot de zomervakantie gratis meetrainen.
Aanmelden en meer informatie: info@looplandgelderland.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
oproep
Vertel ons waarom jij als Arnhemmer op school zit buiten de stad
ARNHEM / ELST - Veel Arnhemse jongeren kiezen ervoor net buiten de stad naar het voortgezet onderwijs te gaan. Vooral de vmbo’s in Elst, Huissen en Velp zijn populair. De leerlingenaantallen van deze scholen groeien, terwijl die in de stad juist dalen. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUMMET VIDEO3
HyMatters uit Arnhem lanceert waterstofmaker die komt voorrijden voor duurzame energie aan huis, kantoor of bij de boer
ARNHEM - Van het aardgas af met behulp van waterstofgas dat ter plekke wordt opgewekt met elektriciteit uit het stopcontact? Dat kan met de waterstoftrailer van de duurzame energiespecialist HyMatters. -
PREMIUM
HAN-studenten willen stroom opwekken met ‘stuwmeer’ Twentekanaal
HENGELO/EEFDE - Het Twentekanaal is te gebruiken als een bron van duurzame energie. Door middel van een vijzel naast de sluizen kan stroom opgewekt worden. Volgens studenten van de Hogeschool Arnhem Nijmegen (HAN) kan dat ook nog eens rendabel door dat slim te doen.
-
PREMIUM2
Opgelet: Fietsers en wandelaars ‘verhuizen’ naar andere zijde van de John Frostbrug
Arnhem - Fietsers en wandelaars die gebruik maken van de John Frostbrug moeten vanaf zondag opletten. Rijkswaterstaat sluit het huidige, westelijke fiets- en voetpad (van centrum Arnhem naar zuid) af voor groot onderhoud. Fietsers worden over het midden van de brug geleid, voetgangers moeten gebruik maken van het voetpad aan oostelijke zijde, aan de kant van de Nieuwe Haven. -
PREMIUM7
HaĂ¯tiaan voor ‘Vollgasfussball’: Carlens Arcus moet metamorfose bij Vitesse inluiden
ARNHEM - Vitesse heeft met de HaĂ¯tiaan Carlens Arcus de eerste versterking voor het nieuwe seizoen binnen. De komst van de wingback vormt het startschot voor de transformatie van de club uit Arnhem. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.
In samenwerking met indebuurt Arnhem