Verdachten woninginbraak opgepakt na wilde achtervolging door Arnhem
updateARNHEM - De politie heeft woensdag aan het begin van de middag meerdere verdachten van een woninginbraak in de Arnhemse wijk Vredenburg aangehouden, meldt de politie op Facebook. Dat gebeurde na een wilde achtervolging met diverse politievoertuigen in de omgeving van de buurt.
Een oplettende getuige zag de verdachten rond 12.00 uur in een auto springen na de inbraak en reed achter hen aan. De getuige had intussen contact gezocht met de meldkamer en hield die zo op de hoogte van de locatie van de vluchtende verdachten. Hij gaf ook het kenteken van hun voertuig door aan de politie.
Toen agenten de auto zagen rijden, volgde een achtervolging. Daarbij wilde de bestuurder van de vluchtauto op de politie inrijden. Een vrouw moest nog aan de kant springen om niet geraakt te worden. Ook werden voorwerpen uit de wagen gegooid tijdens de achtervolging.
Een ooggetuige verklaart dat de politie de auto met de verdachten uiteindelijk heeft geramd. Zij reden met hun auto onder meer via de busbaan bij Kronenburg, richting een fietstunnel die daar ligt. Die was alleen door werkzaamheden afgesloten, waardoor de politie de auto daar tot stilstand kon brengen.
De aangehouden verdachten zijn overgebracht naar het hoofdbureau en worden daar verhoord. Met hoeveel zij precies waren, is onduidelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUMmet video
Schril protest tegen het ringen van ‘Eusebiuskuikens': ‘Ik ga je geen kusjes geven’
ARNHEM - Luid en schril protest weerklinkt in de toren van de Eusebiuskerk in Arnhem. Het is weer tijd om de jongen van de slechtvalk te ringen. Directeur Meike Verhagen van de Eusebius is even van de kaart als ze een van de drie kuikens in handen krijgt gestopt. ,,Ik ga je geen kusjes geven”, fluistert Verhagen tegen het mannetje. ,,Ik wil je niet verpesten.” -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? De Gelderlander zocht het uit. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Met video
Brand in afzuiginstallatie, Arnhems restaurant ontruimd
ARNHEM - Het terras en restaurant van de Palatijn in het Sonsbeekpark zijn donderdag ontruimd na een brand in het afzuigsysteem. Of het restaurant deze donderdag weer open gaat, is niet bekend.
-
Letsch na zege op AZ waakzaam voor return in play-offs: ‘Kansen op Europees ticket Vitesse nog steeds fifty-fifty’
ARNHEM - Thomas Letsch rekent zich na de zege in het eerste finaleduel van de play-offs niet rijk. Vitesse wacht een loodzware opdracht in Alkmaar, om AZ te kloppen in de strijd om Europees voetbal. -
Alistair Overeem en Badr Hari voltooien trilogie op 8 oktober in GelreDome in Arnhem
Het debuut van Alistair Overeem (42) bij kickboksorganisatie Glory is dan eindelijk écht in de maak. Op 8 oktober staat een ware vechtsportklassieker op het programma in Stadion Gelredome, als hij voor de derde keer in zijn carrière Badr Hari (37) treft in de ring. Naast dat evenement kondigt Glory er ook een aan in de zomer, waarop onder anderen Jamal Ben Saddik in actie komt tegen Benjamin Adegbuyi. -
PREMIUM7
Letsch vindt kritiek op Vitesse onrealistisch en kortzichtig: ‘Er zijn altijd heel snel meningen’
ARNHEM - Thomas Letsch hekelt de kijk op Vitesse. De eisen voor de Arnhemse formatie zijn vaak onrealistisch en de kritiek is kortzichtig, stelt de coach. De eredivisionist beleeft een goed seizoen.
In samenwerking met indebuurt Arnhem
12 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJoris
Fred Jansen
Anton
Klaas
Kimmy Ros