Verkeersproblemen in ochtendspits nemen langzaam af; nog enkele files zorgen voor vertraging
UpdateARNHEM - Weggebruikers moeten deze donderdagochtend rekening houden met ernstige vertragingen, waarschuwde Rijkswaterstaat woensdag. En dat bleek niet ten onrechte. Op tal van plaatsen in de regio kregen weggebruikers te maken met vertraging door langzaam rijdend en stilstaand verkeer.
Op het hoogtepunt stond er ruim 800 kilometer file, waarvan de meeste in het zuiden van het land. De file is nu langzaam aan het afnemen: iets na 9.00 uur stond er nog een kleine 250 kilometer aan file.
Problemen rond Arnhem
De problemen begonnen rond zevenen op de A12 in de richting Arnhem. Daar viel het verkeer stil tussen de A18 en knooppunt Velperbroek. Bij Nijmegen was het op dat moment al druk op de A50, in beide richtingen.
Op de A12 bij Arnhem leken de problemen rond half negen het grootst. Op diverse delen van de snelweg liep het verkeer vast, met name ten oosten van de stad. Tussen Beek en Arnhem kon het verkeer slechts langzaam rijden. Ook bij knooppunt Waterberg, ten noorden van de Gelderse hoofdstad, waar A12 en A50 elkaar ontmoeten, was het druk.
Op zijn retour
De drukte lijkt volgens informatie van Rijkswaterstaat weer op zijn retour. Rondom Arnhem worden nog een aantal vertragingen gemeld. Zo is er nog sprake van stilstaand verkeer op de A12 tussen Beek en Duiven. De vertraging bedraagt zo'n 20 minuten.
Op de A50 tussen het knooppunt Ewijk en Heteren moet rekening gehouden worden met een vertraging van 10 minuten door stilstaand verkeer.
Rijkswaterstaat verwachtte voor vandaag een zware ochtend- én avondspits. Er werd woensdag gewaarschuwd voor lokale gladheid als gevolg van bevriezing van natte weggedeelten. Voor Friesland, Groningen en Drenthe heeft het KNMI om die reden code geel afgekondigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Arnhemse Boys barst op sportpark Schuytgraaf uit zijn voegen: wachtlijst om lid te mogen worden
De nood is hoog bij voetbalvereniging Arnhemse Boys. Vanwege een forse ledengroei piept en kraakt het op sportpark Schuytgraaf bij het plannen van wedstrijden en trainingen. De wachtlijst om lid te worden van de club groeit gestaag en de wachttijd kan oplopen tot jaren. -
Bouwchauffeur die met vrachtwagen op de A50 kantelde komt met de schrik vrij: ‘Heeft alleen wat butsen op zijn hoofd’
Een ongeval met een vrachtwagen die terrastegels vervoerde, zorgde donderdagmiddag voor veel oponthoud op de A50. Bij het ongeval verloor de chauffeur zijn lading waarna de weg bezaaid lag met tegels. Het wegdek op de A50 vanaf knooppunt Waterberg tot en met afrit Hoenderloo was daardoor voor een groot deel van de dag dicht vanwege opruimwerkzaamheden. -
PREMIUM
Bij massale politieactie opgepakte Doetinchemmers voorlopig in de cel: vijftal lijkt elkaar te kennen
De vijf Doetinchemmers en de man uit Dodewaard die vrijdag bij de grote landelijke politieactie zijn opgepakt, blijven voorlopig vastzitten. De mannen zijn voorgeleid bij de onderzoeksrechter in Arnhem. -
FC Emmen door het stof na onhandige tweet over ‘tijdrekken’ Davy Pröpper: ‘Fruitmand is onderweg’
FC Emmen heeft zich geëxcuseerd voor een tweet die zaterdag werd geplaatst tijdens het competitieduel met Vitesse. Tijdens de wedstrijd suggereerde de club dat Davy Pröpper een blessure simuleerde. Daarvan bleek achteraf echter allesbehalve sprake. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
-
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Met Frank Wijnhoven
Crisis bij De Graafschap: ‘Poldervaart zat er apathisch bij en is naar huis gestuurd’ • ‘Gedrag van Tannane is stuitend’
Het is crisis bij De Graafschap, daar zijn clubwatchers Raymond Willemsen en Lex Lammers het wel over eens. Volgens Willemsen zat trainer Adrie Poldervaart er apathisch bij en is-ie vervolgens door de clubleiding naar huis gestuurd.
In samenwerking met indebuurt Arnhem