Waar moet ik op stemmen? Kieswijzers en stemhulpen volop voor Arnhem en omgeving
gemeenteraadsverkiezingenARNHEM/ RENKUM/ RHEDEN - Met de verkiezingen van maart in het vooruitzicht wemelt het van de stemhulpen, kieskompassen en andere digitale hulpmiddelen voor zwevende kiezers. Een overzicht.
Kieswijzer
Op de site van De Gelderlander is de Kieswijzer te vinden. Die is gemaakt voor de meeste gemeenten in Gelderland en is voor Renkum, Rheden en Arnhem beschikbaar. Door het invullen van je postcode kom je in de goede kieswijzer terecht. Deze stemhulp geeft je een advies aan de hand van stellingen, waarbij je met een schuifje kunt aangeven in hoeverre je het eens of oneens bent met een stelling.
De Kieswijzer bevat stellingen over onder meer een zelfbewoningsplicht bij de koop van een huis, de bouw van een moskee en de wenselijkheid van windmolens. Bij elke stelling is ook een toelichting van de politieke partijen beschikbaar.
Kieskompas
In Arnhem is ook het Kieskompas beschikbaar. Ook dit werkt met dertig stellingen, waarbij je kunt aangeven of je het er heel erg mee eens of oneens bent. In deze stemhulp vind je stellingen over onder andere de bouw van meer sociale huurwoningen in villawijken, een vuurwerkverbod en de komst van extra windmolens.
Het Kieskompas deelt je uiteindelijk in een vierkant in, waarin alle partijen een plek hebben gekregen, en meldt bij welke partij je het dichtst staat. Door op het logo van een partij te klikken, krijg je meer informatie over de partij, lijsttrekker en het programma. Het Kieskompas kent ook een eenvoudige versie waarbij termen worden uitgelegd.
Meestemmeter
Dan is er de Meestemmeter van de Arnhemsche Courant. Die doet iets anders dan de twee eerder genoemde kieshulpen en kijkt juist terug. Deze kieshulp bevat 22 stellingen over onderwerpen die in de afgelopen vier jaar aan de orde kwamen en waarover politieke partijen zich daadwerkelijk hebben uitgesproken. Onderwerpen als het opknappen van de Blauwe Golven, wel of geen steun aan sekswerkers en de toekomst van Stadstheater Arnhem komen hier langs.
Aan het eind kom je te weten met welke partij je het meest hebt meegestemd. Er is ook een link naar de programma’s van de partijen die meedoen aan de verkiezingen.
Klimaatkieswijzer
De Arnhemse Klimaatkieswijzer beoordeelt Arnhemse partijen op hun stemgedrag in de afgelopen vier jaar. Hier gaat het alleen om onderwerpen die te maken hebben met groen en duurzaamheid. Alle partijen hebben een klimaatlabel gekregen. Daarnaast is er een kieswijzer met negentien stellingen, onder meer over de sluiting van de biomassacentrale, de wenselijkheid van vegetarisch eten én de kap van een bosje aan de Wassenaarweg.
Heb je besloten op wie je wilt stemmen? Dan kun je op de onderstaande kaart zien bij welke stembureaus in jouw gemeente je je stem uit kunt brengen. NB: De data van gemeenten kan nog tot 10 maart worden aangevuld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Arnhem zoekt de zon op, maar aantal panelen op woonhuizen ligt onder landelijk gemiddelde
-
PREMIUMInterview
Theo (74) woont het langst op de Zilverkamp: ‘Door de brief van de gemeente moest mijn moeder huilen’
Theo Visser (74) weet zeker dat hij de bewoner is die het langst op de jarige Zilverkamp in Huissen woont. Hij is er geboren in 1949 toen er ongeveer 30 gezinnen woonden en hij heeft met eigen ogen de nieuwbouwwijk met nu circa 6000 inwoners zien verrijzen.Huissen -
PREMIUM1
De Paasberg zonder te spelen ronde verder in promotiestrijd, tegenstander Alverna heeft te weinig spelers
ARNHEM - Zonder te spelen plaatste De Paasberg zich zaterdag voor de ‘halve finale’ van de nacompetitie om promotie naar de derde klasse. Tegenstander Alverna trok zich terug.Arnhem -
9
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUM4
Voor gek verklaard, maar Thomas Letsch is nu een held in Bochum
Held van Bochum. Architect van een voetbalwonder. Strateeg in de Bundesliga. Na succes met Vitesse heeft Thomas Letsch nu ook zijn naam gevestigd in Duitsland. ,,We zaten in een achtbaan van emoties.”Arnhem
-
PREMIUM6
Woontoren van achttien hoog in nieuwe wijk bij A12 verandert skyline van Velp: zorgen om lichtinval en wind
Velp -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’