Deze tien elektrische auto's zijn het meest waardevast
De afschrijving van elektrische auto's is moeilijk te bepalen. Niet alleen omdat het gaat om nieuwe techniek, maar ook omdat ze door steeds betere accu's relatief snel verouderen. De Britse consumentensite WhatCar? onderzocht welke tien modellen het meest waardevast zijn.
Delen per e-mail
,,Nieuw uitgebrachte elektrische auto's met een steeds grotere actieradius zorgen ervoor dat oudere modellen snel minder waard worden", zeggen experts van het Britse CAP. Dit bedrijf houdt zich in Groot-Brittannië onder meer bezig met de afschrijving van nieuwe auto's en leverde data aan de krant Daily Mail, die op basis daarvan een lijst maakten met de minst afschrijvende elektrische auto's. Ondanks alles behoren elektrische auto's volgens CAP tot de meest waardevaste in de branche. Ze verslaan daarmee ruimschoots hun traditionele evenknieën die op benzine of diesel rijden.
Sommige auto’s met benzine- of dieselmotoren verliezen volgens het Britse onderzoeksbureau in deze eerste 24 maanden tussen de 50 en 60 procent van hun waarde. De grootste klap valt in het eerste jaar. Elektrische auto's doen het stukken beter dankzij hun beperkte slijtage, geringere aantal storingsgevoelige onderdelen en relatief lage kilometerprijs. Hoewel de Britse resultaten niet vanzelfsprekend ook voor alle in Nederland verkochte auto’s gelden, geeft de studie wel degelijk een indicatie van de gevoeligheid voor afschrijving van bepaalde modellen. In Nederland wordt erg weinig bekendgemaakt over de restwaarde van auto’s. Zelfs grote consumentenorganisaties als de ANWB wagen zich daar niet aan.
Helaas staat de recent geïntroduceerde Tesla Model 3 nog niet op deze lijst, omdat die nog niet lang genoeg op de markt is om een toekomstige waarde te kunnen berekenen. Hetzelfde geldt voor de Hyundai Kona Electric en Kia e-Niro, die beide iets te nieuw zijn om in de lijst opgenomen te worden. Toch is het volgens CAP goed om de lijst te raadplegen, aangezien de meeste autofabrikanten pas over twee jaar met compleet nieuwe elektrische modellen komen. Het is dus handig om te weten welk model over twee jaar de hoogste inruilwaarde heeft wanneer je nu in de markt bent voor een elektrische auto.
Top 10 elektrische auto's met de minste afschrijving:
10. BMW i3, waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 47.1 procent
9. Smart EQ Fortwo Cabrio: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 43,3 procent
8. Smart EQ Forfour: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 43,2 procent
7. Smart EQ Fortwo: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 40.3 procent
6. Tesla Model S: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 39,2 procent
5. Hyundai Ioniq EV: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 38,3 procent
4. Nissan Leaf: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 35,5 procent
3. Tesla Model X: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 35,4 procent
2. Volkswagen e-Golf: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 33,7 procent
1. Jaguar I-Pace: waardeverlies na 2 jaar/30.000 kilometer: 25,4 procent
Verder in het nieuws
-
VIDEO Poolexpeditie met de elektrische Porsche Taycan 4S
Na de onlangs gelanceerde Porsche Taycan Turbo en Turbo S kunnen we nu kennismaken met de 4S. Minder vermogen en dus goedkoper geprijsd, maar daarom níet minder indrukwekkend. Dat blijkt als we de nieuwste versie van de elektrische Taycan rijden rond de bitterkoude Poolcirkel. -
Eerste test met elektrisch passagiersvliegtuig loopt goed af
De Canadese vliegmaatschappij Harbour Air heeft een succesvolle testvlucht gemaakt met wat het bedrijf omschrijft als ‘s werelds ‘eerste volledig elektrisch aangedreven commerciële vliegtuig’. Het gaat om een watervliegtuig, waar Harbour Air al veel gebruik van maakt op zijn vliegroutes. -
Zelfrijdende trein: NS rondt eerste test af
De Nederlandse Spoorwegen hebben voor het eerst een experiment uitgevoerd met een automatische piloot in de trein. Het systeem kon uit zichzelf optrekken, afremmen en tot stilstand komen. Volgens de NS is de proef geslaagd. -
NS start proef waarbij ov-chipkaart als sleutel voor ov-fiets werkt
De Nederlandse Spoorwegen starten een proef waarmee klanten de ov-chipkaart kunnen gebruiken als sleutel van de ov-fiets. De proef begint klein, maar als het een succes wordt wil de NS de technologie voor alle 20.000 ov-fietsen inzetten. -
Politie in Mexicaanse stad gaat rijden met 15 Tesla Cybertrucks
De burgemeester van een Mexicaanse stad ziet duidelijk toekomst in de Cybertruck van Tesla. Hij kondigde trots aan dat hij er vijftien besteld heeft. Ze zullen gebruikt worden door de politie en andere stadsdiensten. Volgens hem zullen ze een gigantische besparing opleveren.
-
Tesla onthult aanhanger voor Cybertruck
De bizarre Cybertruck van Tesla domineert al enkele weken het autonieuws. En nu heeft Tesla-CEO Elon Musk alweer een manier gevonden om zijn spraakmakende pick-up onder de aandacht te brengen: een bijpassende aanhanger. -
Ruzie over duurste Ferrari ter wereld wegens ontbreken versnellingsbak
Een Britse autodealer klaagt een Amerikaanse advocaat aan die hem in 2017 een Ferrari 250 GTO uit 1962 verkocht. De 44 miljoen euro kostende auto werd namelijk geleverd zonder versnellingsbak, schrijven Britse media. -
Dit zijn de acht grootste ergernissen in het verkeer
Vrijwel alle Nederlanders met een rijbewijs ergeren zich weleens in het verkeer. Online verzekeraar Allianz Direct deed onderzoek naar de grootste frustraties achter het stuur en stelde een top acht samen.