Jakkes! De eigenaar van deze beschimmelde spookauto moet snel poetsen of betalen
Wie er de komende weken nog langsloopt kan beter geen blik werpen in de oude Opel op een parkeerterreintje in Zoetermeer: overal zit schimmel. De eigenaar moet nu poetsen, of betalen.
Schimmel op het stuur, schimmel op de stoelen en schimmel aan de binnenzijde van de deuren. Onkruid dat welig tiert rond de banden van de auto.
Omwonenden hebben geen idee van wie de auto is, de meesten zegt die hele auto helemaal niks. Dat is begrijpelijk, want de schimmelbak staat op het wat verderop gelegen parkeerterrein aan de Broekwegschouw, met de neus naar de kerk op de hoek.
De blauwe Opel Corsa uit 2005 ziet er van een afstand keurig uit. Wie dichterbij komt, ziet dat er water langs de binnenzijde van de auto druipt en dat het luchtrooster onder het voorraam vol bladeren ligt.
Drugsdealers in de avond
De paar omwonenden die uitkijken op het parkeerterreintje zeggen dat het gebruikt wordt door AIVD’ers die er vlakbij werken. Het is de enige parkeerplek in de buurt waar je gratis kan parkeren.
In de avonduren zie je er wel eens drugsdealers, klinkt het. Ze komen er zelf weinig, dankzij de blauwe zone is er net genoeg plek om in de eigen straat te parkeren.
De 18-jarige Lennart kent als een van de weinigen de blauwe Opel wel. ,,Ik zet er steeds mijn auto naast. Ik ben zuinig op de lak en aangezien die auto nooit wordt gebruikt, hoef ik op die plek niet bang te zijn voor lakschade door iemand die zijn portier tegen mijn auto laat komen. Die auto staat er al een paar jaar.”
Voertuig is nu een ‘wrak’
Wie de auto ook opviel, was wijkhandhaver Eliza die samen met de wijkagent Rob Doorneveld in de buurt surveilleerde. Ze schrokken van de schimmel in de auto en het onkruid rond de wagen. De auto was duidelijk al lange tijd niet verplaatst. Een waarschuwingssticker ging afgelopen week op de achterruit van het nu als ‘wrak’ betitelde voertuig. De eigenaar kreeg een bericht dat de auto wordt afgesleept.
Kan dat dan zomaar, een auto wegtakelen? Wel als de wagen ‘rijtechnisch in onvoldoende staat van onderhoud verkeert en/of in een kennelijk verwaarloosde toestand verkeert’, zo staat in algemene plaatselijke verordening van de gemeente.
De eigenaar heeft nu twee weken om zijn auto weg te halen. Staat de Opel straks nog op dezelfde plek, dan laat de gemeente de auto afslepen. Alle kosten zijn voor de eigenaar.
Is jouw auto ook vies door het winterse weer? Zo maak je het interieur schoon en fris
Dat slepen gebeurt regelmatig: vorig jaar kregen 125 wrakken de gele waarschuwingssticker. ,,Uiteindelijk zijn veertig voertuigen verwijderd. Dus 85 zijn door de eigenaar zelf verwijderd of in orde gemaakt”, zegt een gemeentewoordvoerder uit.
Afslepen is prijzig: 350 euro
Je auto terughalen, is kostbaar: het afslepen door berger Vreugdenhil kost zo’n 350 euro. Elke dag dat de auto bij de berger in Den Hoorn is gestald, kost nog eens 13,50 euro.
,,Als er na een week niemand zich heeft gemeld, wordt het voertuig getaxeerd door een erkende taxateur. De gemeente is verplicht om een voertuig dertien weken op te slaan, tenzij alle kosten de waarde overstijgen”, zegt de woordvoerder.
,,Dan kan een voertuig worden vernietigd, of geveild. Wij laten een voertuig tenminste twee weken staan voordat er een opdracht tot vernietiging of verkoop wordt afgegeven. Zo heeft een eigenaar nog de tijd om het terug te halen.”
Laat de eigenaar van de ‘schimmelauto’ het zover komen? De auto is verzekerd en de apk is nog geldig. Of de eigenaar nou op tijd gaat poetsen en de auto verzet, of de wagen wordt weggesleept, in ieder geval komt er binnenkort weer een parkeerplek vrij voor de buurt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Meer landen sluiten zich aan bij Duits verzet tegen verbod op benzineauto
Het Duitse verzet tegen de uitfasering van personenauto’s met vervuilende brandstofmotoren krijgt steeds meer steun. Een coalitie van ‘autominnende landen’ kwam maandagavond bijeen in Straatsburg en kondigde een reeks eisen voor de Europese Commissie aan. -
86
EU: Automobilist moet zich eerder en vaker laten keuren om rijbewijs te houden
De EU wil de regels voor autorijden aanscherpen. Volgens de plannen uit Brussel moeten senioren boven de 70 jaar regelmatig bewijzen dat ze nog geschikt zijn om deel te nemen aan het verkeer. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUMgeld & geluk5
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Autotest
Waarom Ferrari zijn belofte brak met deze ‘SUV’: Purosangue
Ferrari beloofde jarenlang niet met een SUV te komen, maar hier is nu toch de hoge vierzits Purosangue. Niet gevreesd: de auto rijdt daadwerkelijk als een Ferrari, wat op voorhand een onmogelijke missie leek.
-
PREMIUM5 vragen
Waar blijven die massa’s stekkerrijders? Laadbeurt bijna nergens zo goedkoop is als in Rotterdam
Wat als een litertje benzine in Rotterdam een euro kostte? Het zou aan elke pomp zwart zien van de tanktoeristen. Maar wáár blijven die massa’s stekkerrijders nu blijkt dat een laadbeurt bijna nergens zo goedkoop is als in Rotterdam en omgeving? Vijf vragen over de laadprijzen.Rotterdam -
-
-
PREMIUM
Hier zijn leden meer geld kwijt aan parkeren dan aan contributie: ‘Idiote verhouding’
Wat tennisvereniging Deuce Again in Rotterdam-Zuid is overkomen, dat is het schrikbeeld van vele tientallen sportclubs, blijkt uit onderzoek. De tennisclub zag 10 procent van haar leden vertrekken nadat betaald parkeren werd ingevoerd. De zorgen zijn groot.Rotterdam -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging