‘Verbieden, die lichtgevende reclameborden langs de weg’
VRAAG & ANTWOORD,,Zou het mogelijk zijn om niet meer van die opvallende, lichtgevende en bewegende reclameborden langs snelwegen te plaatsen?”, vraagt lezer Y. Bayer-Bink in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ,,Dit is voor migrainepatiënten en andere weggebruikers enorm irritant en kan tot gevaarlijke situaties leiden.”
Autoredacteur Niek Schenk antwoordt: ,,In wetenschappelijk onderzoek is duidelijk aangetoond dat dergelijke borden de bestuurder kunnen afleiden, maar het is nooit vastgesteld in hoeverre dit nou echt gevaarlijk is. Vooral een te hoge lichtsterkte en beweging van de reclame vormen een potentieel gevaar, zo lijkt het.
De Vereniging Verkeersslachtoffers (VVS) luidde hierover vorig jaar de noodklok. Die vindt het onbegrijpelijk dat dit soort reclamezuilen gewoon is toegestaan, terwijl er wel hard wordt opgetreden tegen andere zaken die de aandacht van de automobilist kunnen afleiden, zoals het gebruik van een smartphone. Rijkswaterstaat werkt voor de snelwegen met een richtlijn waarbij de risico’s van deze borden worden afgewogen, maar vooral bij gemeenten verschillen de regels enorm.
Overigens lijkt het in de bebouwde kom, met al zijn kruisingen en andere veel aandacht eisende verkeerssituaties, een groter gevaar te zijn dan langs de snelwegen.”
Onze autoredactie beantwoordt elke week lezersvragen. Mail je vraag naar Niek Schenk.
Meer vragen en antwoorden vind je in ons dossier.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rijden in een Coffee of Cat: deze nieuwe automerken (en vreemde modellen) komen er aan
De opkomst van de elektrische auto zorgt ervoor dat nieuwe autofabrikanten als paddenstoelen uit de grond schieten. Ze hebben vaak grootse plannen, en soms modellen met wel heel vreemde namen. Dit zijn de opvallende nieuwkomers die sinds kort op de markt zijn óf binnenkort naar Nederland komen. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
MET VIDEO
Oldtimers overleven op de Cisa-pas: Mee met de Mille Miglia (Deel 4)
De karavaan aan oldtimers van de Mille Miglia krijgt vandaag een flinke klim voor zijn kiezen. Onder meer moeten de klassiekers over de Cisa-pas klauteren, waarbij met name de remmen het te verduren hebben. Presentator Werner Budding en cameraman Pieter van Gend nemen je weer mee met de Mille Miglia. -
PREMIUM
Fel schijnend giga reclamescherm in Rosmalen zorgt voor ‘hinder voor verkeer en dieren’
DEN BOSCH/ROSMALEN - Felle lichtreclame op een giga groot ledscherm aan de rand van het Máximalanaal en het Kanaalpark in Rosmalen. Het is niet de eerste keer dat de partij De Bossche Groenen vraagtekens plaatst bij dit soort reclame-uitingen. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt.
-
2
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom heeft een auto eigenlijk nog een toerenteller?’
,,Elke auto wordt met een toerenteller geleverd, maar wat is eigenlijk het nut daarvan?’’ vraagt lezer Wim van Huffelen in de wekelijkse vraag & antwoordrubriek van onze autoredactie. ,,Ik rijd al meer dan vijftig jaar auto en heb er nog nooit naar gekeken.’’ -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom gaan airbags soms onnodig af?’
,,Waarom gaan airbags af op de passagiersplek als daar niemand zit?”, vraagt lezer Willem Schäperkötter in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ,,Het gevolg: veel onnodige schade, zoals een kapot dashboard en vaak een gebroken voorruit. Waarom bieden automakers niet de mogelijkheid om airbags uit te schakelen als er niemand zit? Er zit immers ook een sensor in de stoel die waarschuwt als daar iemand zit die zijn veiligheidsgordel niet om heeft.”