Jeanette had meer verstand van verzekeren maar wilde ook eens aan de andere kant kijken. En toen kwam corona
interviewANDELST/ HETEREN - Middenin de coronacrisis is Stichting Samen Zorgen in de gemeente Overbetuwe druk bezig met een verhuizing van een verpleeghuis naar Andelst en nieuwbouw in Driel. Dat komt terecht op het bordje van de nieuwe directeur-bestuurder Jeanette Horlings-Koetje.
U wordt begin 2019 directeur/bestuurder van Stichting Samen Zorgen. De verhuizing van verpleeghuis De Hoge Hof van Herveld naar Andelst in 2021 vraagt de volle aandacht. En toen kwam opeens corona...
,,Ja, dan moet je wel even schakelen. Je staat opeens zeven keer 24 uur per etmaal aan. Je krijgt vragen waarop je geen antwoord kan geven, want je hebt niet eerder met corona te maken gehad.
Je kunt het effect ervan op de organisatie, medewerkers, vrijwilligers, bewoners van de locaties en andere cliënten niet inschatten. Het was voor ons allemaal spannend en nieuw. Er lagen geen draaiboeken klaar waarop je kon terugvallen.”
Wat was voor u het moeilijkste moment in het eerste jaar?
,,Toen wij de deur op slot moesten doen. Bewoners van onze twee verpleeghuizen in Heteren en toen nog Herveld mochten geen bezoek meer ontvangen. Dat raakte ons allemaal. Daardoor is wel de relatie tussen de cliënten en de medewerkers verder versterkt.
Er werden meer persoonlijke gesprekken gevoerd. De medewerkers waren de enigen die fysiek aanwezig waren. Ik ben zelf ook met koffie rondgegaan en heb praatjes gemaakt met bewoners. Ik wilde weten hoe het met hen ging en hoe zij de tijd door kwamen.
Je hebt opeens gesprekken met hen die je anders minder snel zou voeren. Wat mij opviel was dat bewoners aangaven dat ze zich niet zozeer eenzaam voelden, maar wel dat ze hun kinderen en kleinkinderen misten.”
Elke glimlach die ik op het gezicht van een van onze cliënten zie, beschouw ik als een cadeautje
U heeft jarenlang in de wereld van de zorgverzekeraars gewerkt. U kiest nu voor een functie bij een zorgaanbieder. Wat was daarvoor de aanleiding?
,,In wil aan de andere kant van de tafel zitten. Met de kennis die ik in zestien jaar heb opgedaan. Ik voelde dat de ouderenzorg mij steeds meer begon te trekken. Ik sta nu letterlijk heel dicht bij de cliënten. Dat spreekt mij aan.
Ik krijg nu elke dag cadeautjes. Elke glimlach die ik op het gezicht van een van onze cliënten zie beschouw ik als een cadeautje. Als een blijk van waardering voor de manier waarop wij hun leven bij ons waardevol proberen te maken.”
PASPOORT
Jeanette Horlings-Koetje is geboren in Den Haag op 12 mei 1966. Ze is getrouwd en heeft geen kinderen.
Na de mavo en de havo volgde ze de opleiding Moderne Bedrijfsadministratie (MBA). Meer recentelijk volgde ze de opleiding Management leergang van Niet-rationele processen bij Stichting Bedrijfskunde en verschillende leiderschapsprogramma’s.
Van 1999 tot 2015 bekleedde ze diverse functies bij Univé-VGZ-IZA-Trias (fusieorganisatie). Van 2016 tot 2019 werkte ze bij verschillende zorgorganisaties. Sinds 2015 is ze directeur/eigenaar van Kadein advies en interim professionals en sinds 2018 lid van de Raad van Commissarissen bij Keer Diabetes Om.
Wat is daarbij in uw ogen het belangrijkste wat u voor de bewoners kunt doen?
,,Ervoor zorgen dat een bewoner het gevoel heeft alsof hij thuis woont. Wij gaan daarin ver. De regie ligt bij de cliënt zelf. Wij kijken ook naar wat hijzelf nog kan. Waar en indien mogelijk helpt een bewoner met de tafel afruimen of hij brengt een fles zelf naar de glasbak.
Maar een bewoner bepaalt ook zoveel mogelijk hoe laat hij opstaat, waar en met wie hij eet en hoe laat. De praktijk wijst uit dat mensen toch graag gezamenlijk de warme maaltijd om bijvoorbeeld 12.00 uur nuttigen. Dat is prima.
Maar als iemand om 14.00 uur wenst te eten, dan is dat mogelijk. Net als thuis. En hij kan kiezen wat hij eet. Dat evalueren wij geregeld. Als blijkt dat bewoners vaker behoefte hebben aan pasta’s, dan nemen wij dat in de toekomst mee.”
Ondanks corona is de verhuizing van De Hoge Hof doorgegaan. In Andelst staat nu verpleeghuis Andalhof. Ondertussen bent u druk bezig met een nieuwe woonzorglocatie in Driel. Hoe is de band met Driel tot stand gekomen?
,,Op grond van de wensen en behoeften van de bewoners van Driel is een projectontwikkelaar op zoek gegaan naar een zorgaanbieder die daaraan voldoet. En dat waren wij. Daar zijn we best trots op. We hopen daar in het eerste kwartaal van 2023 de eerste bewoners te kunnen ontvangen. Er komt een verpleeghuis voor 32 bewoners met dementie. Verder komen er in Driel woningen voor mensen die nog geen zorg, lichte of zwaardere zorg nodig hebben en gaan we hier dagbesteding aanbieden.”
Zorgaanbieder slaat vleugels uit
Onder leiding van de nieuwe directeur-bestuurder Jeanette Horlings-Koetje slaat Stichting Samen Zorgen uit Andelst de vleugels uit. In Driel komt onder meer een verpleeghuis voor mensen met dementie. Eind vorig jaar heeft de stichting verpleeghuis Andalhof in Andelst geopend.
Daarnaast kent het verpleeghuis Liefkenshoek in Heteren, dagbesteding in Zetten, wijkverpleging in Driel, Heteren, Randwijk, Zetten, Hemmen en Andelst en een maaltijdservice in de gemeente Overbetuwe, met uitzondering van Elst..
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbytes
Loiza doet nonchalant in lingerie en zoontje Chantal is eigenwijs
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUM
Man (41) stuurde seksueel getinte berichten naar meisje (11); ‘Maar ik voel me te ziek om er over te praten’
ARNHEM/ GENDT - Een 41-jarige man uit Gendt moet zich later dit jaar voor de rechtbank in Arnhem verantwoorden voor grooming van een 11-jarig meisje uit Bemmel en het lastig vallen van een 15-jarig meisje uit Gendt. De zaak is donderdag aangehouden tot later dit jaar vanwege psychologisch onderzoek en medische redenen. -
PREMIUM2
Letsch broedt op een Duits wonder in Arnhem: ‘Vitesse is helemaal niet dood en begraven. We zijn nog springlevend’
ARNHEM - In de sport zijn Duitsers winnaars. Met de rug tegen de muur in de play-offs vraagt Thomas Letsch ‘Kampfgeist’ bij Vitesse. De coach moet een stunt bewerkstelligen. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Lees hier alles over het amateurvoetbal in de Betuwe
-
PREMIUM4
De kers is terug van bijna weggeweest in de Betuwe: ‘Mijn vader leerde mij altijd dat je soms niet mee moet roeien in de grote stroom’
-
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer