Meer groen en minder discussie rond natuurplas Plakse Wei
BEMMEL - De natuurplas aan de noordkant van Bemmel - aan de Plakse Wei - krijgt nog wat meer grond rondom en wordt voortaan duurzamer en volgens duidelijke afspraken. Door dat laatste worden discussies met en tussen omwonenden over hoe de plas eruit ziet en welke functies die heeft voortaan vermeden.
De grofweg 300 bij 100 meter grote waterplas is bijna een halve eeuw geleden ontstaan als zandwinningslocatie om het eerste annex laatste stukje A15 vanaf/tot aan Bemmel aan te leggen. Het heeft zich ontwikkeld tot een groene thuisbasis voor heel wat flora en fauna, echter nooit voorzien van een duidelijk beheersplan: wat willen we ermee, wat niet, en hoe gaan we het onderhouden?
De waterplas is eigendom van Waterschap Rivierenland, twee van de vier oevers zijn van de gemeente Lingewaard en een groot deel van de zuidoever en de gehele oostoever zijn in handen van de aanwonende particulieren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De spagaat tussen veld en zaal: ‘Hockeyen in de zaal heeft in Nederland weinig prioriteit’
-
PREMIUM29
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Kozlowski terug in basis bij Vitesse; Isimat-Mirin bij wedstrijdselectie tegen FC Twente
Phillip Cocu is blij dat Kacper Kozlowski terug is bij Vitesse. De Pool, huurling van Brighton, start woensdagavond tegen FC Twente in de basis bij de Arnhemse club. Winterversterking Nicolas Isimat-Mirin zit voor het eerst bij de wedstrijdselectie. -
PREMIUMINTERVIEW1
Cocu ziet progressie bij Vitesse, maar zoekt naar dat tastbare resultaat
Vitesse wacht woensdag met FC Twente een zware krachtproef. De kwakkelende aanval van de Arnhemse club staat tegenover de hechte defensie van de Tukkers. Coach Phillip Cocu over de sportieve zorgen in de hoofdstad van Gelderland. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
-
Ongekende drukte in gemeentehuis Neder-Betuwe om 200 euro: ‘Alle balies volledig bezet’
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMupdate | met video1
Politie houdt 25-jarige drugsrijder aan na zwaar ongeval op A15, andere ‘beschonken’ automobilist nog steeds voortvluchtig
De snelweg A15 tussen Andelst en Dodewaard is zaterdagochtend urenlang afgesloten geweest na een zware aanrijding. Daarbij waren drie auto’s betrokken en vielen meerdere gewonden. De politie hield één man aan en is op zoek naar een betrokkene die er in beschonken toestand vandoor is gegaan. Deze man bleef afgelopen weekend voortvluchtig.