Twee Huissense straten van 50 naar 30 per uur
HUISSEN - De Huismanstraat en Gochsestraat in Huissen worden definitief ‘verbouwd’ tot 30-kilometerwegen. Nu mag daar nog 50 per uur worden gereden.
Deze aanpassing wordt eerst op papier doorgevoerd, zo heeft het Lingewaardse college van burgemeester en wethouders recentelijk besloten. Volgend jaar komen daar fysieke maatregelen bij. Daarbij kan gedacht worden aan zaken als drempels en wegversmallingen.
Op deze aanpassingen is het afgelopen jaar stevig aangedrongen door aanwonenden. Die zagen de route voor hun voordeur steeds drukker en gevaarlijker worden. De nu aangekondigde aanpassingen, horen bij toezeggingen voor de bouw van de wijk Driegaarden. Daar moeten de komende jaren in totaal ruim vijfhonderd nieuwe woningen komen; en de Huismanstraat en Gochsestraat behoren tot de ontsluitingswegen.
Later dit jaar of volgend jaar gaat de gemeente ook nadenken hoe de Bredestraat veiliger kan en hoe de T-kruising van die straat met de Loostraat/Van Voorststraat meer doorstroming kan krijgen. Op verzoek van de gemeenteraad krijgen ook die routes voorrang, wederom met het oog op de nieuwbouw van Driegaarden.
Als Lingewaard er 50 per uur als limiet had willen houden, zouden er in toekomst met name vrijliggende fietspaden langs moeten komen. En daar is geen ruimte voor.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
NEC bevestigt transfer Cillessen: ‘Ik ben ontzettend blij om thuis te zijn’
NIJMEGEN - NEC heeft de transfer van Jasper Cillessen bevestigd. De 33-jarige doelman uit Groesbeek tekent een driejarig contract. De Nijmeegse club betaalt een transfersom van rond de 1 miljoen euro aan Valencia. -
Cillessen hoopt zondag rentree te maken voor NEC: ‘Als de trainer het goed vindt, speel ik’
NIJMEGEN - Jasper Cillessen hoopt zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam zijn rentree te maken voor NEC. De 33-jarige doelman uit Groesbeek is naar eigen zeggen fit genoeg om meteen te spelen. -
PREMIUMlezersreacties122
Afschuw over dreigen met ‘hardste boerenacties’ ooit: ‘Straks vallen er dodelijke slachtoffers’
Radicale boeren onder leiding van Farmers Defence Force-voorman Mark van den Oever uit Sint Hubert dreigen met ‘de hardste acties’ ooit. Die oproep kan op steun, maar vooral ook keiharde kritiek vanuit de samenleving rekenen, zo blijkt uit een oproep van De Gelderlander aan lezers, met de vraag of er nog begrip is voor de houding van de actieboeren. -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig.
-
PREMIUM
Wat mag er wel en wat mag er niet als je verkoeling zoekt langs het water
-
Oefenvoetbal Betuwe
Oefenkalender amateurvoetbal Betuwe: Jonge Kracht-RKHVV aftrap nieuwe seizoen
HUISSEN - Voor veel voetbalamateurs zit de vakantie er alweer op. De voorbereiding op het nieuwe seizoen is begonnen en de oefenwedstrijden staan gepland. Hieronder alle oefenduels van de clubs uit de (Over-)Betuwe (voorzover bekend). -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm.
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMonique
Henry Ebbers
petra damme
Ruud Berns
Henk Bekker