Aantal coronadoden nu 76, in totaal 2460 besmettingen: ‘handhaaf de maatregelen strikt’
In Nederland zijn nog eens 18 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Het dodental staat nu op 76, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zojuist in de dagelijkse update. Viroloog Ab Osterhaus roept op: houd afstand.
De leeftijd van de 76 overledenen ligt tussen 63 en 95 jaar. De toename in aantal nieuwe ziekenhuisopnames (81 erbij, nu in totaal 489) is iets lager dan de afgelopen dagen. Gister steeg dat aantal nog met 94, eergisteren met 109.
Het aantal geregistreerde besmettingen is toegenomen van 2051 naar 2460, een stijging van 409. Onder hen zijn 594 zorgmedewerkers, zij worden vaker getest. Omdat vanwege een gebrek aan tests niet alle mensen met coronaverschijnselen getest worden, ligt het vermoedelijke aantal besmettingen vele malen hoger.
1000 patiënten op IC
De Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC) verwacht dat er volgende week 500 tot 1000 coronapatiënten op de Nederlandse intensivecareafdelingen zullen liggen, vooral in Noord-Brabant.De NVIC gaat nu actief na welke intensivecareafdelingen het zo druk hebben met coronaslachtoffers dat er patiënten moeten worden overgeplaatst.
Op dit moment is er een scheve verdeling van het aantal Covid-19-patiënten op de verschillende ic-afdelingen in het land. Vooral Brabant heeft het erg zwaar. Om de druk op de ic’s met de meeste Covid-19 patiënten te verlichten en ook ruimte te hebben voor nieuwe patiënten, probeert de NVIC samen met anderen de coördinatie van het verplaatsen van deze patiënten ‘in betere banen’ te leiden.
In de podcast Achter het Verhaal zijn de laatste ontwikkelingen rondom het coronavirus te volgen:
Noord-Brabant
De meeste positief geteste mensen wonen in de provincie Noord Brabant, namelijk 870 personen. Daarna zijn de meeste positief geteste mensen gemeld in Zuid Holland (312). Limburg (301).
Osterhaus: lockdown moet strikter
Viroloog Ab Osterhaus kan niet zeggen of de afvlakking van het nieuwe aantal ziekenhuisopnames het gevolg zijn van maatregelen: ,,Dat moet je over een langere periode bekijken. Wel zeg ik: handhaaf de lockdown-maatregelen. Soms nemen mensen het niet serieus, komen ze nog steeds samen. We moeten meer doen, dan wordt het veiliger. Anders hebben we niet genoeg bedden. Je bent zo sterk als de zwakste schakel.”
Kijk op de kaart om te zien of corona in jouw woonplaats veel of weinig voorkomt. Op onderstaande kaart vind je de geregistreerde besmettingen van het nieuwe coronavirus in Nederland.
Kijk hier naar onze video’s over corona:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Vier paarden gewond bij instorten dak manege in Brabant
Bij een manege in Son en Breugel zat donderdagmiddag een paard bekneld. Vier paarden raakten gewond. Dat meldt de brandweer. Die kwam ter plaatse met meerdere eenheden en wist het beknelde beest na een tijdje te bevrijden. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUM
Bram (12) beloofde op tijd thuis te zijn, maar kwam nooit aan: ‘Geen straf te zwaar in onze ogen’
Hij reed niet te hard, maar waarom zag automobilist Jan van A. de 12-jarige fietsende scholier Bram dan tóch over het hoofd op de Blaaksedijk in Puttershoek? Het ventje overleed na de aanrijding aan zijn verwondingen. ,,Ik heb geen gekke dingen gedaan’’, beweert Van A. donderdag in de rechtbank. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg?
-
PREMIUMBrandbrief
Jeugdbeschermers slaan alarm: ‘Op spoedeisende hulp zijn geen wachttijden, in jeugdhulp veel te veel’
Een derde van de kinderen die onder toezicht worden gesteld, moet veel te lang wachten op passende hulp. In een brandbrief slaan de Raad voor de Kinderbescherming en elf jeugdbeschermingsorganisaties alarm. -
PREMIUMRechtszaak
Vergreep de klusjesman zich jaren aan zwakbegaafd kind? ‘Hij kreeg een rood hoofd toen ik binnenkwam’
Jarenlang kwam de 58-jarige C. de W. in Zwijndrecht bij een zwakbegaafde familie over de vloer als huisvriend. Hij voerde klusjes uit, verzorgde uitstapjes en gaf cadeautjes aan de verstandelijk beperkte dochter. Elke zaterdag schoof ook zijn eigen gezin aan tafel voor een gezamenlijk diner. Een traditie die in 2019 abrupt stopte toen het meisje een ‘geheim’ verklapte. -
Belgische F-16’s onderscheppen vliegtuig boven Nederland na bommelding
Twee Belgische F-16’s hebben dinsdag in het Nederlandse luchtruim een vrachtvliegtuig vanuit China onderschept en begeleid naar de luchthaven van Luik. De reden is een bommelding, die later vals bleek te zijn. Dat zegt Christian Delcourt, woordvoerder van de luchthaven in Luik.