Amerikaanse verdachte huurmoord aan Nederland uitgeleverd
Een van de drie Amerikaanse verdachten van betrokkenheid bij een huurmoord in november 2019 in het Limburgse Bergen is maandag door de Verenigde Staten aan Nederland uitgeleverd. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend. De twee andere verdachten worden naar verwachting in de loop van volgende week uitgeleverd.
De drie verdachten, mannen uit de Amerikaanse staten Connecticut, Mississippi en Colorado, worden in een volgende niet-inhoudelijke zitting voorgeleid bij de rechtbank in Roermond. Het drietal zou zijn ingehuurd door een 51-jarige Zwitser, die volgens justitie opdracht zou hebben gegeven de 58-jarige Duitser Thomas Schwarz in Bergen om het leven te brengen. Aanleiding zou een zakelijk conflict zijn.
Internationaal
De Zwitser zou daartoe een nu 35-jarige Amerikaanse voormalige hulpsheriff hebben ingeschakeld als huurmoordenaar. Die zou vervolgens met twee landgenoten naar Bergen zijn afgereisd om daar de Duitser in diens woning aan de Roefsstraat om het leven te brengen.
Sinds de vondst van het lichaam loopt er een groot internationaal onderzoek. De Zwitser werd op verzoek van de Nederlandse justitie in juli 2020 in Noord-Macedonië aangehouden en is vervolgens uitgeleverd aan Nederland.
Gekste verhalen
De Zwitser zei tijdens een vorige niet-inhoudelijke zitting onschuldig te zijn en niks met de moord van doen te hebben. Hij zei erg onder de situatie te lijden. Hij wil pas een verklaring afleggen als hij de zekerheid heeft dat deze niet in Amerikaanse media gepubliceerd wordt. Volgens zijn raadsman Jeroen Soeteman komt dit omdat in de Amerikaanse media de gekste verhalen over hem verschijnen, die zijn zakelijke en privé-belangen schaden.
Een woordvoerster van het OM kon maandagavond niet zeggen wie van de drie Amerikanen is uitgeleverd, uit welke staat hij komt en hoe oud hij is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUMmet video
Radeloze Queena sjouwt gehandicapte zoon elke dag vier verdiepingen omhoog
De 24-jarige Queena Nicholson sjouwt dagelijks haar gehandicapte zoon vier verdiepingen op en neer, omdat haar appartement geen lift heeft. Een rolstoelgeschikte woning krijgt ze niet. ,,Ik bid iedere dag voor meer kracht, maar soms trek ik het niet.” -
PREMIUM
Brief over bezuiniging op eten in bejaardenhuis was een fout: ‘Had nooit verstuurd mogen worden’
De brief met aangekondigde bezuinigingen op het eten bij het Delftse verzorgingshuis Die Buytenweye had niet zo verstuurd moeten worden, meldt zorgverlener Pieter van Foreest. Oudere bewoners kregen te horen dat maaltijden voortaan precies worden afgewogen om kosten te besparen. ‘Het spijt ons’, schrijft de zorgorganisatie in een nieuwe brief. -
PREMIUM1
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
‘Kabinet boekt nauwelijks vooruitgang met kringloopeconomie, meer dwang nodig’
Er is meer dwang nodig om ervoor te zorgen dat het kabinet vooruitgang boekt met kringloopeconomie. Nu verandert er ‘nauwelijks’ iets. Dat zegt het Planbureau voor de Leefomgeving. Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) komt snel met strengere regels. -
-
-
Man (51) aangehouden na dood tweelingbroer: politie gaat uit van misdrijf
De 51-jarige ’s-Gravenzander die deze week dood werd aangetroffen in zijn appartement, is volgens de politie slachtoffer van een misdrijf. Zijn tweelingbroer en huisgenoot is donderdag aangehouden als verdachte. -
PREMIUMcolumn2
Lezen dit, anders wordt het nóóit wat met jou!
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt.