Chaos op A27 bij Utrecht na kettingbotsing met vrachtwagens, weg weer vrij
Door een kettingbotsing met drie vrachtwagens en enkele personenauto's is de A27 richting Hilversum vandaag een tijd lang afgesloten geweest. Door het ongeluk stond het verkeer maandagochtend ‘compleet vast’, meldt de ANWB. Twee mensen raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Hoe het ongeluk kon gebeuren, is onduidelijk. Een vrachtwagen is tegen de vangrail gereden, daaromheen staan twee beschadigde personenauto‘s en een bestelauto. Het herstellen van de schade aan de vangrail en het opruimen van de voertuigen gaat lang duren. In beide richtingen, maar ook op de omrijroutes, stonden daardoor maandagochtend lange files. Rond 14.00 uur was de weg weer vrij.
Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers die vanuit het zuiden naar Utrecht reizen de snelwegen A2, A12, A27 en de A28 te mijden vanwege de files. De dienst raadt automobilisten aan om de verkeersinformatie te checken voor vertrek.
Drukte op de weg
De nieuwe werkweek begon vandaag met een ‘behoorlijk drukke’ ochtendspits, meldt ANWB. Die telde op het hoogtepunt, rond 08.00 uur, 151 files met een totale lengte van ruim 780 kilometer. Een collega van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie spreekt van een ‘pittige spits, met opvallend veel ongelukken’.
Grote vertragingen waren er ook na ongelukken en pechgevallen op de A2 richting Den Bosch bij de Martinus Nijhoffbrug, de A58 bij Etten-Leur (richting Breda) en op de A6 (richting Lelystad) bij Lelystad-Noord en ook op de binnenring van Amsterdam voor knooppunt De Nieuwe Meer. Lange files op de A4 richting Amsterdam bij Roelofarendsveen en op de A15 bij Sliedrecht-West lossen weer op nadat de weg weer was vrijgegeven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twee jaar oud boek is bestverkochte boek van 2022: ‘Dit is uitzonderlijk’
Een boek dat al sinds 2020 in de Nederlandse winkels ligt, was vorig jaar het bestverkochte en meest uitgeleende boek van Nederland, volgens de CPNB top 100 bestverkochte boeken van 2022. Daar waar de rivierkreeften zingen, het debuut van Delia Owens, ging in 2022 ruim 212.000 keer over de toonbank. -
PREMIUMExtinction Rebellion
Ingeborg blokkeert vandaag naakt de A12: ‘Dat maakt de actie sympathiek, ludiek en vrolijk’
Ondanks dat zes van haar mede-activisten zijn opgepakt, blokkeert Ingeborg de Lange (50) vandaag met Extinction Rebellion de A12 in Den Haag. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM2
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
UPDATE
Overleg tussen OM en Extinction Rebellion levert niets op, plan om A12 te blokkeren blijft
Het overleg tussen Extinction Rebellion en het Openbaar Ministerie over de aangekondigde blokkade van de snelweg A12 in Den Haag heeft niks opgeleverd. De klimaatactiegroep weigert op verzoek van de gemeente naar het Malieveld uit te wijken en houdt vast aan de plannen om zaterdag rond het middaguur de snelweg A12 in Den Haag te blokkeren. -
-
-
PREMIUMMet video
Miljoenen aan afgepakte luxegoederen verstopt tussen de kassen: ‘Misdaad mag niet lonen’
Rijd jij binnenkort in een gewrapte Ferrari of in een in beslag genomen oldtimer? Met alleen een identiteitsbewijs op zak en een geldbedrag in de hand kun je al eigenaar zijn van een waardevol voertuig of sieraad dat door het Openbaar Ministerie is afgepakt. -
‘Kabinet boekt nauwelijks vooruitgang met kringloopeconomie, meer dwang nodig’
Er is meer dwang nodig om ervoor te zorgen dat het kabinet vooruitgang boekt met kringloopeconomie. Nu verandert er ‘nauwelijks’ iets. Dat zegt het Planbureau voor de Leefomgeving. Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) komt snel met strengere regels.