Drama bij volle Spaanse pub: 'vaste gast' Cees (50) voor de deur doodgestoken na finale Feyenoord
nederlander opgepaktEen Nederlander is woensdag overleden na een steekpartij voor de deur van een café in de Spaanse badplaats Torremolinos, vlakbij Malaga. Dat gebeurde na de verloren Conference League-finale van Feyenoord.
Het slachtoffer is de 50-jarige Cees van Dijk uit Rotterdam, volgens de eigenaar een bekende van het café. Een 57-jarige Nederlander is als verdachte aangehouden. Hij zou het slachtoffer hebben opgewacht met een groot mes toen hij de bar verliet. ,,Dit is een verschrikkelijke gebeurtenis”, schrijft de bareigenaar op sociale media.
Vrouwen lastiggevallen
Het drama gebeurde woensdag iets na middernacht voor de deur van een kroeg die wordt gerund door Nederlanders. In het propvolle café, gelegen in de bij Nederlanders populaire wijk La Carihuela, werd de finale van de Conference League tussen Feyenoord en AS Roma uitgezonden.
De 50-jarige Cees van Dijk, die in Benidorm woonde, was hierbij aanwezig, samen met vele andere Nederlanders. De sfeer in de kroeg was tijdens de wedstrijd gemoedelijk, maar na afloop zou een andere man, een 57-jarige Nederlander, verschillende jonge vrouwen hebben lastiggevallen.
Van Dijk sprak de man hierop aan, waarop er een conflict ontstond. De eigenaar van de kroeg, ook een Nederlander, vroeg de overlastgevende man het café te verlaten. Alles leek toen in orde.
Op de vlucht geslagen
Zo’n twintig minuten later ging Van Dijk samen met een stel vrienden naar buiten om een sigaretje te roken. Aan de overkant stond de man met wie hij ruzie had gekregen in de kroeg, schreeuwend en gewapend met een groot mes. Er ontstond een worsteling, waarbij Van Dijk werd gestoken in zijn buik.
De Nederlander kon na de aanval nog op eigen kracht terugstrompelen naar de kroeg. Hij werd ter plekke behandeld door omstanders en zou nog aanspreekbaar zijn geweest. Bij het arriveren van de hulpverleners verloor Van Dijk het bewustzijn en hij overleed niet veel later aan zijn verwondingen. De verdachte van de steekpartij was in de tussentijd op de vlucht geslagen.
Verslagenheid
De eigenaar van het bruine café zette samen met een familielid de achtervolging in en kon de verdachte nog achterhalen. De man liet het wapen vallen en probeerde opnieuw te vluchten, maar werd onderschept door de politie. Volgens Spaanse media gaat het om een 57-jarige Nederlander die al enkele jaren in Torremolinos woont. Hij zou, net als Cees van Dijk, een vaste bezoeker zijn van het café. Volgens andere gasten kwam hij er regelmatig biljarten.
In de wijk La Carihuela, waar veel Nederlanders wonen, is de verslagenheid groot. Veel mensen kenden Cees van Dijk, die samen met zijn vrouw in Benidorm woonde maar geregeld op en neer reed naar Torremolinos. De eigenaren van het café spreken op sociale media van ‘een verschrikkelijke gebeurtenis’ die het leven heeft gekost van ‘een vriend’ van het café. ‘Wij willen de kinderen, familie en vrienden condoleren en heel veel sterkte wensen in deze zware periode’, valt te lezen. De deuren van het café blijven tot zondag gesloten.
De eigenaar van het café is te aangeslagen om te reageren. Van een gevecht in het café was in elk geval geen sprake. ,,Er was alleen een woordenwisseling. Bij ons gebeurt er nooit iets, dat willen we graag zo houden.”
Verdachte
De 57-jarige verdachte van de steekpartij zit achter slot en grendel en moet zich binnenkort verantwoorden voor de rechter. Zijn wapen is in beslag genomen. De Spaanse politie heeft beelden van beveiligingscamera’s in de omgeving van de kroeg opgevraagd om meer te weten te komen over de toedracht van de steekpartij.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten nog geen consulaire hulpvraag te hebben ontvangen van de nabestaanden. ,,Indien hulpvragen worden ontvangen zal er regulier consulaire bijstand worden geboden”, meldt een woordvoerder.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMpersoonlijk verhaal
‘Als we de boerderij met de familie voortgezet hadden, hadden we misschien ook in Stroe gestaan’
De volledig uit de hand gelopen stikstofdiscussie, raakt bij verslaggever en boerenzoon Sander van Mersbergen ook een persoonlijke snaar. Hoe kon het zover komen, waar moet het heen? Een beschouwing vanaf het erf van vroeger, mede mogelijk gemaakt door Google. -
Deze elf mannen worden gezocht na heftig boerenprotest bij woning minister: ‘Je herkent jezelf vast op de foto’
De politie heeft – nu nog geblurde – beelden online gezet van elf mannen die ervan verdacht worden strafbare feiten te hebben gepleegd bij de uit de hand gelopen boerenprotesten dinsdagavond in Hierden. In de omgeving van de woning van stikstofminister Christianne van der Wal werd een politieauto vernield nadat de boeren een blokkade wisten te doorbreken. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
In Limburg vermoorde Servische zanger (43) was bekende van Duitse OM, laat zwangere vrouw achter
De 43-jarige Servische volkszanger Enver Koljsi die begin deze maand voor zijn woning in het Limburgse Buchten werd doodgeschoten, blijkt een bekende van politie en justitie in Duitsland en Oostenrijk. Dat maakt de Nederlandse politie vandaag bekend. De nog onbekende schutter is nog altijd voortvluchtig. -
OM in hoger beroep in zaak tegen Charel P. die vriendin dood achterliet op parkeerplaats na fatale ruzie
Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak die draait om een fatale ruzie in een chalet in Voorthuizen. De rechtbank in Utrecht oordeelde maandag dat de 37-jarige verdachte uit noodweer handelde, terwijl het OM eerder twaalf jaar cel eiste voor doodslag en sprak van een verdachte die ‘volledig is doorgedraaid’.
-
Dit is waarom er overal vliegende mieren zijn: ‘Ze zijn bezig met de bruidsvlucht’
Je ziet ze overal om je heen: vliegende mieren. Maar waar komen ze eigenlijk vandaan? En waarom zien we ze ieder jaar terug? -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger.