'Drugsbende in Almelo kreeg hulp van foute agenten'
De criminelen waartegen de overheid dinsdag in Almelo met 450 man optrad zijn volgens bronnen lange tijd geholpen door twee lokale politieagenten.
Delen per e-mail
Er is een verband tussen het onderzoek naar twee verdachte politieagenten en de invallen die de politie dinsdag deed in de Almelose Wondebuurt. Dat verklaren betrouwbare bronnen uit de Turks-Almelose gemeenschap aan Tubantia.
Langdurig lekken
Het zou gaan om de in Almelo woonachtige politieagenten K. en E., die in april van dit jaar werden aangehouden op verdenking van schending van het ambtsgeheim. Tubantia openbaarde destijds dat de jonge dienders gearresteerd zijn vanwege het langdurig lekken van onderzoeksinformatie aan criminelen.
De ontvangers van de politie-informatie zouden lid zijn van de Turkse drugsbende waartegen de overheid dinsdag met groot machtsvertoon optrad. „Die bende kreeg van de agenten onder meer te horen naar welke adressen de politie onderzoek deed vanwege mogelijke wietplantages”, zegt een van de bronnen.
Vrijlating
K. en E., twee agenten van Turkse komaf, werden in april korte tijd vastgehouden om het onderzoek niet te beschadigen. Kort daarna werden ze vrijgelaten omdat er geen reden was om ze nog langer vast te houden. Wel zijn de twee nog altijd verdachten.
De verdachte agenten wonen zelf in de Wondebuurt, het wijkdeel dat dinsdag door een grote politiemacht doorzocht is. Daardoor kennen ze verschillende leden van de gezochte wietbende al lang. In een Almelose sportschool, waar een van de agenten en een aantal Turkse criminelen samen sporten, zouden de banden de afgelopen jaren zijn aangehaald.
De agenten, die in Deventer en bij een politieteam in Gelderland werkzaam zijn, hebben volgens dezelfde bronnen eerder ook informatie gelekt over onderzoeken naar illegale gokactiviteiten.
Politiemensen hebben dezelfde rechten als verdachte burgers, zij zijn onschuldig tot het tegendeel is bewezen
Reactie politie
De politie wil niet inhoudelijk reageren op het vermeende verband tussen de agenten en de drugsbende. „Omdat beide onderzoeken nog lopen kunnen we het bevestigen noch ontkennen”, zegt een woordvoerder. „We houden de kaarten liever nog even tegen de borst.”
In een eerder stadium verklaarde Oscar Dros, politiechef van de eenheid Oost-Nederland, al niet te vroeg te oordelen over de verdachte collega’s. „Hoe lastig het ook is, we moeten ons oordeel nog even uitstellen. Politiemensen hebben dezelfde rechten als verdachte burgers, zij zijn onschuldig tot het tegendeel is bewezen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Corona verdringt illegaal gokken naar huiskamer: ‘Tienduizenden euro’s gaan rond’
Duizenden euro’s cashgeld tussen de kaarten op de pokertafels, ingehuurde croupiers en schuldbewijzen voor tienduizenden euro’s. In de illegale gokhuizen in Den Haag gaan flinke bedragen om en ze leveren ook flinke problemen op. -
Vrees voor wraak na grote cokevondst
De twee grote coke-invallen van vorige week hebben het Brabantse Oosterhout op zijn kop gezet. Ondernemers en bewoners vrezen crimineel geweld in hun omgeving als wraak voor de inbeslagname van in totaal 7.500 kilo cocaïne, afkomstig van het zeer gewelddadige Golfkartel uit Colombia. -
Video Crimineel netwerk in Almelo ontmanteld met grote politieactie
Bij een grote actie tegen een crimineel netwerk rond georganiseerde hennepteelt in de wijk Nieuwstraatkwartier in Almelo zijn vanochtend dertien mensen aangehouden. Ook zijn er dertien voertuigen en een vuurwapen in beslag genomen en zijn drie hennepkwekerijen opgerold. -
VIDEO Sneeuw op komst: ‘Zondag wakker in witte wereld’
De kans dat Nederland zondagochtend wakker wordt in een witte wereld is aanzienlijk. Meteoroloog Leon Saris van Weerplaza voorspelt dat zaterdagavond op veel plaatsen de eerste sneeuwvlokken uit de lucht vallen. ,,In de nacht van zaterdag op zondag is zelfs een dun sneeuwdek te zien.” -
Brancheclubs bezorgd over vertraging van aanpak coronacrisis en wetgeving
De val van het kabinet leidt tot veel vragen over de gevolgen voor de aanpak van de coronacrisis én de voortgang van wetgeving. Brancheorganisaties vrezen voor vertragingen.
-
Video en update Nederland ontwaakt na vlokdown: code geel voor gladheid oostelijke helft, meerdere ongelukken
In de oostelijke helft van het land is het nog glad door sneeuwresten, bevriezing van natte weggedeelten en ijzel. Op verschillende plekken hebben zich ongelukken voorgedaan als gevolg van de gladheid. Zondagmiddag is het met de kou en gladheid gedaan en smelt het sneeuwdek geleidelijk weg, melden de weerbureaus. -
Bovenbuurman heeft seksuele relatie met elf jaar jonger meisje (16): OM eist 15 maanden cel
Tegen een 29-jarige Dordtenaar is voor de rechtbank van Rotterdam vijftien maanden celstraf geëist voor het meermaals bedrijven van seks met een destijds 16-jarig meisje. -
Minister De Jonge maakt excuses: ‘Ik heb Dronten groot onrecht aangedaan’
Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid heeft gisteravond tijdens het kamerdebat over de corona-crisis zijn excuses aangeboden aan de gemeente Dronten. Hij zei eerder dat er in deze gemeente grootschalig op corona getest wordt omdat het aantal besmettingen er hoog zou zijn, maar dat klopt niet. ,,Ik heb Dronten groot onrecht aangedaan.”