Forse stormschade in Nederland door hagelstenen en windhoos
UPDATEStormachtig weer heeft gisteravond in delen van Nederland voor flinke schade gezorgd. In Groningen, Drenthe en Overijssel was het een aantal uren zelfs zwaar noodweer. Het KNMI gaf voor Groningen korte tijd code oranje af. Er vielen flinke hagelstenen, er kwamen zware windstoten tot ongeveer 75 kilometer per uur voor en er viel veel neerslag in korte tijd.
Delen per e-mail
Code oranje betekent grote kans op gevaarlijk of extreem weer waarbij de impact groot is en er kans is op schade, letsel of veel overlast. Aan het begin van de avond werd dat veranderd in code geel, net als in Drenthe en Overijssel en enige tijd later in ‘normaal’, code groen.
In het noorden en noordoosten is op sommige plekken grote schade ontstaan door de zware windstoten. In Drenthe kwamen meldingen binnen van een windhoos en honderden getroffen bomen. Weerplaza had de onweersbuien en zware windstoten al voorspeld. Volgens de weerdienst was er een zogenaamde supercell actief in Finsterwolde.
Supercellen staan bekend om extreem weer. Het KNMI waarschuwde voor onweersbuien in het oosten van Groningen met mogelijk grote hagelstenen. Dat bleek te kloppen. De grootste gemelde hagelstenen waren ongeveer 4 centimeter in doorsnede.
Drenthe
Ook in Drenthe heeft de storm huisgehouden. Op meerdere plekken waaiden bomen om en stonden straten tijdelijk blank. Volgens RTV Drenthe zijn in Balloo meerdere bomen geveld door een windhoos. Een van de dikke bomen belandde op de weg tussen Balloo en Rolde en blokkeerde het verkeer. Het dorp Annen zat uren zonder stroom. In Gieten liepen de straten volledig onder en in Rolde leek het wel even winter door de hagelstenen op de wegen.
Het was zaterdag eerst nog 22 tot 27 graden. Door een matige tot vrij krachtige zuidwestenwind koelde het later echter snel af. Vandaag trekken eerst wolkenvelden en een enkele bui voorbij. Later blijft het vrijwel droog en is er meer zon. Met maximaal 20 graden is het fris.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zeilboot slaat om op Eemmeer, opvarenden redden zich na lange zwemtocht
Een zeilboot met twee inzittenden is zaterdagavond op het Eemmeer bij het Noord-Hollandse Blaricum omgeslagen. Beide opvarenden hebben zichzelf gered door 1,5 kilometer te zwemmen naar de wal bij jachthaven ’t Raboes in Eemnes, een zwemtocht waarover ze bijna twee uur deden. Dat meldt de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) uit Blaricum. -
PREMIUM
Eigenaar sauna verkoopt ouderlijk huis om salarissen personeel te kunnen betalen
Het water staat Freek Naaktgeboren, eigenaar van wellnesscentrum Thermen Binnenmaas in ’s-Gravendeel, zo aan de lippen dat hij zijn ouderlijk huis heeft verkocht om de salarissen van zijn personeel te kunnen betalen. ,,Je ligt in drijfzand, je verzuipt en er is niemand die een reddingsboei toewerpt.’’ -
Drie getuigen melden zich bij politie in zaak dode Lotte (14)
Drie nieuwe getuigen hebben zich afgelopen weekeinde bij de politie Overijssel gemeld voor het onderzoek naar de dood van de 14-jarige Lotte uit Almelo. Die deed vrijdag een oproep specifiek gericht aan treinreizigers en mensen in een roeiboot omdat zij mogelijk iets gezien kunnen hebben. -
video
Schokkende bodycambeelden: zo ging het eraan toe tijdens de rellen in Eindhoven
Bodycambeelden laten zien hoe het eraan toe ging tijdens de rellen in Eindhoven, vorige week zondag. De beelden zijn gemaakt door een fotograaf en geven weer hoe de relschoppers tekeer gingen. Ook geeft het een goed beeld van het werk van een fotograaf. -
Tientallen relschoppers nog vast, politie sluit meer aanhoudingen niet uit: ‘Er is veel beeldmateriaal’
Afgelopen weekend zijn er vanwege de invoering van de avondklok rellen geweest in onder meer Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Enschede, Eindhoven, Tilburg en Urk. De schade is in verschillende steden aanzienlijk. Tientallen relschoppers zitten op dit moment nog vast.
-
Video
Politie toont beelden stenengooiers Venlo en relschoppers Amsterdam in Opsporing Verzocht
In het tv-programma Opsporing Verzocht, dat is bekeken door bijna 1,4 miljoen mensen, heeft de politie gisteravond beelden van relschoppers getoond. Het gaat om personen die deelnamen aan ongeregeldheden in Venlo (24 januari) en Amsterdam (17 januari). -
Klaar voor de schoolkeuze? Start! 16 zaken om rekening mee te houden
Groep 8 is halverwege. Een voorlopig schooladvies is binnen, uiterlijk 15 maart wordt dat definitief. De eindtoets basisonderwijs in april zal daaraan weinig veranderen. Daarom nu: naar welke school voor voortgezet onderwijs stap je straks over? En waarmee moet je dan rekening houden? -
Video
Ondernemers Geleen bekeurd terwijl ze hun zaak beschermen: ‘Als criminelen behandeld’
Geleense ondernemers die tijdens de rellen gisteravond hun bedrijf probeerden te beschermen, zijn door de politie bekeurd. Ze stonden buiten om te voorkomen dat relschoppers hun zaak zouden vernielen, maar kregen een boete van 95 euro omdat zich niet hielden aan de avondklok. De ondernemers zijn woest. ‘Dit is een trap in mijn gezicht.’