Heitje voor karweitje werd twee jonge meisjes (8) in Coevorden fataal: ‘Het is verschrikkelijk’
Het verdriet in Coevorden (Drenthe) is groot na het overlijden van twee 8-jarige meisjes door een aanrijding met een auto dinsdag. De slachtoffers en een derde meisje wilden mogelijk aan het eind van de middag te voet een 80-kilometerweg oversteken toen het ongeluk gebeurde.
Volgens een gemeentewoordvoerster heeft het drama een grote impact op omwonenden. ,,Want het gebeurde in een klein buurtschap, Weijerswold, vlakbij Coevorden. Het is echt heel erg wat er is gebeurd.”
Burgemeester Bert Bouwmeester van Coevorden kan niet in woorden vatten hoe tragisch het incident is. ,,Dit heeft zoveel impact op veel levens. Kinderen die op een mooie voorjaarsdag in de schoolvakantie aan het spelen zijn en dan gebeurt dit. Het is verschrikkelijk.”
Bouwmeester heeft contact gehad met één van de twee getroffen gezinnen. Via de hulpdiensten heeft hij de nabestaanden laten weten dat hij het graag hoort als de gemeente iets kan betekenen.
Heitje voor karweitje
De meisjes waren op weg omdat ze heitje voor karweitje deden, schrijft Dagblad van het Noorden. Volgens een ooggetuige die het dagblad sprak, reed de auto opmerkelijk langzaam. Mogelijk zagen de meisjes de auto toch over het hoofd. Zij overleden ter plaatse. Een derde kind werd volgens de politie niet geraakt.
De bestuurster van de auto, een 86-jarige vrouw, is meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. Achter haar reed een 19-jarige vrouw, die mogelijk ook betrokken is geweest bij de aanrijding. Zij heeft een verklaring bij de politie afgelegd. De politie doet verder onderzoek naar het ongeval. Voor getuigen is slachtofferhulp beschikbaar.
De slachtoffers komen volgens Eric van Oosterhout, burgemeester van Emmen, uit Coevorden en Emmen. Hij sprak gisteren van een afschuwelijk ongeluk.
Verschillende basisscholen
Dagblad van het Noorden meldt dat ooggetuigen eerste hulp hebben verleend. ,,Het was een verschrikking”, zegt een vrouw. ,, Ik heb misschien wel een uur lang geprobeerd een van de meisjes te reanimeren.” Later kwamen er massaal hulpdiensten op af, er werden twee traumahelikopters opgeroepen. De getuigen kwamen woensdagochtend weer samen bij de Europaweg, waar het ongeluk gebeurde, om het verdriet te delen.
De twee meisjes zaten op verschillende basisscholen. De gemeentewoordvoerster kan zich voorstellen dat die nu de deuren openen voor rouwverwerking. Het is deze week voorjaarsvakantie voor de scholen in het noorden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Cees Engel van omstreden Brabantse camping Fort Oranje overleden
Cees Engel, die in het verleden eigenaar was van de beruchte camping Fort Oranje in het Brabantse Rijsbergen, is overleden. Dat meldt juridisch adviseur Jeroen Pols, die Engel veel heeft bijgestaan bij rechtszaken. In de afgelopen jaren voerde Pols veel processen met Cees’ zoon Willem Engel en diens beweging Viruswaarheid. -
Twee meisjes komen om door aanrijding met auto in Coevorden
Twee jonge meisjes zijn vanmiddag omgekomen door een aanrijding met een auto in Coevorden (Drenthe). -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
PREMIUMCOLUMN8
Kleine volksverhuizingen zouden de polarisatie wellicht een halt kunnen toeroepen
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
Vermeende oorlogsmisdadiger vraagt rechtbank: ‘Mogen de kinderen even zwaaien?’
Een bijzonder verzoek in de Haagse rechtbank vandaag, waar een vermeende Syrische oorlogsmisdadiger voor de rechter moest verschijnen. Of zijn twee jonge kinderen even naar hem mogen zwaaien? Het leidde tot een bijzondere ontmoeting in de zittingszaal.
-
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUMColumn10
Vanuit een darkstore een paar zakken borrelnootjes en wat biertjes laten aanrukken? Doe even normaal
Joyce Sylvester schrijft wekelijks over onderwerpen die haar raken. Deze week roept ze op tot betere omstandigheden voor bezorgers.