Kostbare tijd verloren bij reddingsactie auto in water: hulpdiensten op verkeerde plek
videoDoordat hulpverleners gisteravond de exacte locatie van de plek waar de auto van twee twintigers in Someren het water in was gereden niet wisten, is er kostbare tijd verloren gegaan. Zo stonden hulpdiensten in eerste instantie aan de verkeerde kant van het bassin waarin de auto lag.
Rond 20.30 uur kwam een auto met twee twintigjarige inzittenden op zijn kop terecht in een waterbassin bij het grote kassencomplex, vlakbij de Kanaaldijk-Noord in Someren. De politie kreeg in eerste instantie de verkeerde locatie door van de melders. ,,Wij zijn afhankelijk van de melding die we krijgen. Het ging in eerste instantie om de Kanaaldijk Noord en op basis van die informatie zijn we uitgerukt. Later bleek het om de Broekstraat te gaan.”
De plek is zo afgelegen dat hulpverleners donderdagavond moeite hadden om de exacte locatie te vinden, bevestigt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost.,,De exacte locatie van het ongeval was langere tijd onduidelijk. Dat heeft invloed gehad op de aanrijdtijd. Ik durf daar geen minuten aan te koppelen.”
Brandweer en ambulances reden via de Lage Akkerweg de Broekstraat in. Op de hoek van die weg met de Wagenmaker was het gestrande voertuig niet waar te nemen. Na enige tijd bleek het om de overkant van dat bassin te gaan. Bovendien reden hulpvoertuigen zich vast in de blubberige paden, waardoor met nog meer materieel uitgerukt werd. ,,Het terrein was moeilijk berijdbaar.” De plaatselijke brandweerlieden komen vrijdagmiddag op de kazerne in Someren bijeen om te praten met elkaar over wat er gebeurd is.
Wat ging er mis? Bekijk het hieronder in het kaartje.
Overleden
De twee inzittenden werden uiteindelijk uit het water gehaald en ter plaatse gereanimeerd, maar in het ziekenhuis bezweken ze allebei aan hun verwondingen. De slachtoffers zijn twee 20-jarige mannen uit Someren-Eind. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. De specialisten van VOA (Verkeer Ongevallen Analyse) doen hier onderzoek naar. Verder is er op de plaats van het ongeval uitgebreid onderzoek gedaan naar sporen en zal de auto worden onderzocht op mogelijke technische mankementen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMRichard de Mos
Wat weten we na een week over het corruptieproces De Mos? De rechtbank prikt waar het pijn doet
Soms leek het corruptieproces tegen Richard de Mos en zeven andere verdachten afgelopen week meer op theater dan een rechtsgang. De cruciale vraag voor de rechtbank blijft: is er een oorzakelijk verband tussen donaties en diensten? -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Met video2
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUM
Michel ging broodjes halen maar keerde nooit terug: ‘Ik zei nog: duurt lang hè, voor oma terug is’
Wat een alledaags rondje boodschappen moest worden, eindigde in een ongekende tragedie. De 66-jarige Michel stierf vorige week bij het schietdrama op een parkeerterrein bij een winkelcentrum in Zwijndrecht. Haar dochter Anneke (38) raakte zwaargewond. Ze hadden elkaar na jaren van verbroken contact eindelijk weer in de armen gesloten. ,,Ze is letterlijk voor haar dochter gestorven.” -
PREMIUM
Duizenden zware rokers gescreend op longkanker in Kanker Instituut: primeur in Nederland
Het Antoni van Leeuwenhoek in Amsterdam screent deze week als eerste Nederlandse ziekenhuis zware rokers op longkanker in een Europees studieverband. In de regio Amsterdam zijn duizenden aanmeldingen meer binnengekomen dan voorzien. Maar er is ook twijfel over het nut van screening.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
Inchecken in trein kan vanaf vandaag ook met bankpas, creditcard of Apple Pay
Reizigers met de trein kunnen vanaf dinsdag inchecken met hun bankpas of creditcard. Die mogelijkheid, met de naam OV Pay, wordt door de Nederlandse Spoorwegen aangezet in heel het land. Dat gebeurt na eerdere tests. Ook QBuzz gaat de bankpasjes aanzetten voor zijn treinen in de regio Dordrecht. Arriva doet dat voor de Limburgse treinen. -
PREMIUM5
Pabo's worstelen met taalarmoede onder studenten: 'Ze gaan van toets naar toets'
Steeds vaker komen studenten op de pabo (de opleiding tot juf of meester) terecht met een te laag taalniveau. Hogescholen proberen achterblijvers bij te spijkeren, maar dat lukt niet bij iedereen. Dus moeten de leraren van de toekomst na hun pabo-opleiding vooral doorleren, luidt het advies van hun docenten.