Lichaam in koffers gevonden, man (25) verdacht van moord: ‘De maden kropen uit de koffer’
De 25-jarige man die afgelopen donderdag in zijn woning in Zwijndrecht is aangehouden wordt verdacht van betrokkenheid van het doden van een man die in koffers in een auto in Dordrecht is gevonden. De koffermoord kwam aan het licht, nadat de verdachte bij zijn arrestatie voor een vechtpartij verklaarde dat hij een andere man van het leven had beroofd.
De politie is een uitgebreid onderzoek gestart in Zwijndrecht, Dordrecht en in een woning aan de Zevenkampse Ring in Rotterdam. Daar zouden agenten langs de deur zijn geweest met foto's van een persoon die in de wijk gezien zou zijn, met koffers in zijn handen, zo meldden buurtbewoners. De verdachte is vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft beslist dat de man veertien dagen langer blijft vastzitten.
De lugubere zaak kwam aan het licht toen de politie op donderdag 29 juli 2021 op een melding afging van een vechtpartij op een galerij in Zwijndrecht. Daarbij is de 25-jarige man aangehouden. De verdachte verklaarde ter plekke aan agenten dat hij een levensdelict had gepleegd.
Dat was aanleiding voor de politie om direct een groot onderzoek te starten. In een woning aan de galerij werden bloedsporen gevonden en een voorwerp dat mogelijk bij het delict betrokken zou zijn. De politie trof geen slachtoffer aan.
Koffers met stoffelijk overschot
Aan de hand van getuigen, camerabeelden en verklaringen van verdachte werd maandagmiddag een auto aangetroffen in de Aalbersestraat in Dordrecht. De Forensische Opsporing is ter plaatse gekomen en heeft uitgebreid onderzoek verricht aan het voertuig en sporen veilig gesteld.
In de auto werden koffers met een stoffelijk overschot gevonden. Hoogstwaarschijnlijk gaat het om een 29-jarige man uit Zwijndrecht, de persoon was eerder als vermist opgegeven. Een woordvoerder van het OM wil niet bevestigen dat het aangetroffen lichaam in stukken is gevonden, maar ontkent het ook niet. ,,Je leest ‘koffers’ in het persbericht, meer kan ik niet zeggen, maar trek je conclusies.’’
Volgens een buurtbewoner in Rotterdam lopen er sinds zondag al mannen met witte pakken het huis aan de Zevenkampse Ring in en uit. Ook vandaag lopen politieagenten in en uit en inmiddels staat er een politiekeet voor de woning. ,,En toen stond vanmorgen opeens heel de straat hier vol met die politiekeet en busjes.”
In het huis zou een familie wonen met twee kinderen. Die zouden niet betrokken zijn bij het misdrijf. De recherche heeft een aantal zaken veiliggesteld uit de woning. Er zijn meerdere pakketten ingepakt in bruin karton, uit het huis gehaald en in de politiekeet gezet. Ondertussen zijn de ramen van de woning van buitenaf afgeplakt met tape en zwarte vuilniszakken.
Maden uit de koffer
Volgens een onderzoeker ter plaatse ‘kropen de maden al uit de koffer’. Hij voorspelt dat er nog zeker enkele dagen onderzoek zal worden gedaan in de Rotterdamse woning. Wat er precies wordt onderzocht, wil het Openbaar Ministerie niet zeggen. Wel bevestigt het OM dat het onderzoek verband houdt met het stoffelijk overschot dat in Dordrecht in koffers werd gevonden. Hoogstwaarschijnlijk gaat het om een 29-jarige man uit Zwijndrecht, de persoon was eerder als vermist opgegeven.
Burgemeester Hein van der Loo van de gemeente Zwijndrecht sluit vandaag de woning van de verdachte in de Kapitein Horsmanflat omwille van openbare orde en veiligheid. De overige bewoners van de woning verblijven sinds vorige week elders. De woning blijft voorlopig maximaal drie maanden gesloten.
Het onderzoek naar de toedracht loopt nog volop. Gezien het lopende onderzoek worden er niet meer mededelingen gedaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM4
Rob ligt in coma in buitenlands ziekenhuis, familie krijgt 'm niet naar Nederland: ‘We zijn kapot’
Rob (63) kreeg een hartinfarct op vakantie in Oostenrijk en ligt sindsdien in coma. Zijn situatie is zo zorgelijk dat zijn familie de Rotterdammer zo snel mogelijk naar Nederland wil halen, zodat ze hem nog kan zien. Alleen blijkt dat vooralsnog onmogelijk. ‘We zijn kapot en verdrietig, maar we houden moed.’Brielle, Rotterdam -
Nog steeds minder ingecheckt bij openbaar vervoer dan voor corona
Vorig jaar werd er meer ingecheckt in het openbaar vervoer dan het jaar daarvoor, maar nog steeds veel minder dan in 2019, vóór de coronamaatregelen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). -
PREMIUM
Wie is Johan R., de man voor wie tientallen boeren met toeterende tractoren bij gevangenis verzamelden?
Wat veroorzaakte de massale steunbetuiging van tientallen boeren uit de omgeving van Alphen en Nieuwkoop bij de penitentiaire inrichting in Alphen? En wie is Johan R., de man om wie het allemaal te doen is?Alphen aan den Rijn
-
Sanderink en ex Van Egten vechten wéér over miljoenen, zelfs de rechter is de draad even kwijt
Het was weer eens zo ver: Gerard Sanderink, voorheen topman van Strukton en Centric, stond in de rechtbank in Den Haag tegenover zijn ex Brigitte van Egten. Over een rapport dat er wel was, of toch niet, over aantijgingen, smaad en laster. Aflevering nummer zoveel in een weinig beschaafd feuilleton.Den Haag -
-
-
Fietsster (39) overlijdt bij aanrijding met vrachtwagen
Bij een ongeluk in Etten-leur is woensdagochtend een fietsster (39) om het leven gekomen. Het ging rond 08.30 uur flink mis op de rotonde waar de Concordialaan samenkomt met de Plantijnlaan. De hulpdiensten kwamen snel ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. -
PREMIUMgeld & geluk9
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.