Middagje shoppen in Action eindigt in geweldsexplosie: ‘Oogbol stak zowat uit mijn oogkas’
almereEen middagje shoppen in de Action in Almere is voor een Syrische vluchteling uitgelopen op een zware mishandeling. Een man ‘met een extreem kort lontje’ sloeg het 24-jarige slachtoffer zo hard tegen zijn hoofd dat hij een aantal complexe breuken in zijn gezicht opliep. ,,Ik omring mezelf nu met dieren, die zijn beter dan mensen.”
De Syriër, die in september 2015 naar Nederland kwam om te ontkomen aan het geweld in zijn land, loopt zaterdag 5 december met zijn broer en drie vrienden in het centrum van Almere. Hij heeft net een nieuwe telefoon gekocht en is onderweg naar de Action om een beschermhoesje te kopen.
Op dat moment gaat het helemaal mis. In de hal van het overdekte winkelcentrum komt het tot een lichte botsing met een onbekende man, die volgens ooggetuigen meteen uit zijn slof schiet. ,,We botsten met onze schouders tegen elkaar. Ik kende hem verder niet, hij kon het niet hebben en sloeg mij”, getuigt het slachtoffer in opsporingsprogramma Opsporing Verzocht. ,,Normaal gesproken bied je je excuses aan als zoiets gebeurt, en escaleert het niet tot een gevecht. Ik zocht ook geen ruzie.”
Zwart voor mijn ogen
Op bewakingsbeelden is te zien dat de dader bij de ingang van de Action in woede ontsteekt. Hij neemt een vechthouding aan en slaat de Syriër meerdere malen in het gezicht. ,,Het werd helemaal zwart voor mijn ogen. Mijn gezicht was in elkaar gedrukt. Mijn oogbol stak zowat uit mijn oogkas.”
De dader vlucht en laat het slachtoffer ‘bijna bewusteloos’ achter, aldus de politie. ,,Dat het eindigt in een botbreuk is niet normaal”, verzucht de Syriër. Wat er voorafgaand de mishandeling exact is voorgevallen, is op de beelden niet te zien.
Angstig
De vluchteling is na de klappen angstig geworden, vertelt hij. ,,Ik omring mezelf nu met dieren. Die zijn beter dan mensen. Ik zit de hele dag alleen thuis, ga alleen naar de supermarkt.” Er gaat geen dag voorbij zonder pijn, zegt hij. ,,Vooral als ik op deze kant slaap”, zegt hij, als hij met zijn vinger naar zijn linkerwang wijst. ,,Ik word er wakker door en val pas rond 03.00 uur ‘s ochtends in slaap.”
Volgens de politie gaat het om een man met ‘een extreem kort lontje die ook extreem hard slaat‘. ,,Er is bij deze man niet veel nodig om iemand echt zwaar te mishandelen. Het is nog onduidelijk of het slachtoffer van zijn verwondingen zal herstellen”, zegt woordvoerder Joost Lanshage. ,,Het slachtoffer is ook nog hard op zijn oog geraakt en daar heeft hij nog altijd last van. Het is daarom voor ons van groot belang om de man op te sporen.”
De verdachte is rond de 30 jaar en heeft een lichte huidskleur, is zo’n 1.80 meter lang en heeft een normaal postuur. Ten tijde van de mishandeling had de man kort zwart haar en een sikje of getrimd baardje. Verder droeg hij die middag een opvallende blauw/wit-geruite jas of vest. Na de mishandeling vluchtte de man vanaf de Korte Promenade richting de Spoordreef en de Staatsliedenwijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Boa’s krijgen wapenstok en sommigen ook handboeien
Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) kunnen vanaf nu worden uitgerust met een korte wapenstok. Boa’s die, als de situatie daarom vraagt, geweld mogen gebruiken, krijgen op termijn ook handboeien in hun standaarduitrusting. Dat schrijft minister Dilan Yeşilgöz (Justitie) in een brief aan de Tweede Kamer. -
Tiener opgepakt voor doodschieten aan drillrapgroep gelieerde Akram el Idrissi (21)
De politie heeft maandag een 18-jarige jongen opgepakt op verdenking van het doodschieten van de 21-jarige Akram el Idrissi in Amsterdam. In de woning van de man is een vuurwapen gevonden, zo meldt de politie donderdag. -
Trucker met ‘bedreigende’ tekst op vrachtwagen wil excuses maken aan minister Van der Wal
De trucker tegen wie stikstofminister Christianne van der Wal aangifte heeft gedaan wegens een doodsbedreiging, wil zijn excuses aanbieden. De man is geschrokken van alle media-aandacht voor de suggestieve tekst op zijn vrachtwagen. Dat laat hij via zijn advocaat Jaap-Willem Roozemond weten. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort.
-
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Politie via beelden op zoek naar identiteit strafbare boeren
De politie wil via beeldmateriaal de identiteit achterhalen van boeren die woensdag rond het boerenprotest in Stroe gevaarlijke situaties op snelwegen veroorzaakten. Dat zegt een woordvoerder van de korpsleiding van de politie. Boeren reden woensdag in groten getale op snelwegen terwijl dit verboden is. -
PREMIUMmet video8
CBR en artsen in de clinch over medische keuringen van 75-plussers en zieken
Het CBR eist dat alle 75-plussers en zieken die hun rijbewijs willen verlengen vanaf juli weer in persoon een arts bezoeken. Medische keuringsbedrijven en artsen slaan alarm en vrezen voor oplopende wachttijden.