Foto ter illustratie.
Volledig scherm
Foto ter illustratie. © Shutterstock

NVWA treedt op tegen fokkers van honden met korte snuit

Fokkers van honden met een korte snuit moeten per direct stoppen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gaf in februari de eerste hondenfokker een waarschuwing en komende week gaan de volgende vijf waarschuwingen de deur uit. Fokkers die de wet negeren, riskeren boetes.

  1. Moord van Grietje B. op haar man Lauwie was ‘koelbloedig’ en gepland: vier jaar extra celstraf

    Moord van Grietje B. op haar man Lauwie was ‘koelbloe­dig’ en gepland: vier jaar extra celstraf

    Grietje B. heeft vandaag in hoger beroep een 4 jaar langere celstraf gekregen dan de twaalf jaar die de rechtbank haar eerder oplegde. De 62-jarige vrouw uit Deventer moet nu 16 jaar celstraf uitzitten. Het Gerechtshof in Zwolle oordeelde dat ze haar man Lauwie van Lies in 2017 ‘koelbloedig’ en met voorbedachte rade heeft vermoord in hun woonwagen aan de Zweedsestraat.
  2. Donorkinderen en ouders naar rechter om identiteit spermadonor: ‘Ik voel me besodemieterd’
    PREMIUM

    Donorkinde­ren en ouders naar rechter om identiteit spermado­nor: ‘Ik voel me besodemie­terd’

    Voor de tweede keer in korte tijd stappen donorkinderen naar de rechter om te eisen dat een spermadonor zijn identiteit prijsgeeft. De man beloofde destijds dat zijn donorkinderen mogen weten wie hij is, maar hij wenst nu toch anoniem te blijven. De kinderen en hun ouders willen dat de vruchtbaarheidskliniek en de stichting die alle donoren registreert alsnog zijn gegevens verstrekken.
  1. Demonstranten boos over 'satanisch' songfestivallied van Cyprus
    Play

    Demonstran­ten boos over 'satanisch' songfesti­val­lied van Cyprus

  2. Publiek los bij coronatest in Ziggo Dome
    Play

    Publiek los bij coronatest in Ziggo Dome