OM eist opnieuw levenslang tegen verdachten moord advocaat Derk Wiersum
Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep een levenslange gevangenisstraf geëist tegen de twee verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum.
De twee, Moreno B. (34) en Giërmo B. (39, geen familie), staan terecht voor het gerechtshof Amsterdam, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Zij hebben ook tijdens het proces in hoger beroep ontkend dat zij de daders zijn van de schokkende moord. De rechtbank veroordeelde hen in 2021 tot dertig jaar cel, na een eis tot levenslang.
Het OM ziet de beide mannen als zogeheten medeplegers. Zij hebben nauw samengewerkt bij de voorbereiding en uitvoering van de huurmoord. Hun ontkennende verklaringen zijn volgens justitie ongeloofwaardig.
Wat gebeurde er?
Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 doodgeschoten bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is.
In maart 2018 werd Nabil B.’s broer Reduan vermoord. In juli 2021 volgde Peter R. de Vries, vertrouwensman van de kroongetuige. Onderzoek naar onder meer opdrachtgevers loopt nog.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Domineeskinderen klagen hun ouders aan vanwege 29 jaar lange mishandeling: ‘Het was een hel’
Zes kinderen van een dominee uit Ouddorp hebben hem en hun moeder voor de rechter gesleept omdat ze zeggen jarenlang door hen te zijn mishandeld, onder meer door ze te slaan met een broodmes. ,,Hun leven was een hel”, zei de officier van justitie dinsdag in een regiezitting.Ouddorp -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUM
Ophef om explosieve stijging gebruik privéjet: ‘Er zal ook wat afgunst aan kleven’
Het gebruik van privévliegtuigen in Nederland en Europa is vorig jaar explosief gestegen, blijkt uit onderzoek. Betekent dit dat de huur van een kleine luxe jet betaalbaarder is geworden of dat de allerrijksten meer zijn gaan vliegen? -
Nieuwe natuurautoriteit legt eerste gebieden langs de meetlat: ‘Natuur onder druk, maatregelen nodig’
In hun protest tegen de stikstofplannen van het kabinet hadden boerenorganisaties vorig jaar een belangrijke eis. Bij het beoordelen van de staat van de natuur moest niet alleen naar stikstof worden gekeken. Maar nu dat laatste gebeurt, is het de vraag of boeren ermee geholpen zijn.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
PREMIUMcolumn2
Angst is het belangrijkste bindmiddel van dit kabinet
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
‘U krijgt een woonvoorziening’ in plaats van ‘U krijgt een traplift’: overheidsbrieven blijven te moeilijk
Lange zinnen, ingewikkelde vaktermen of een te grote hoeveelheid aan informatie. Zeker 30 procent van de mensen vindt het lastig om brieven en online teksten van de overheid te begrijpen. Gemeenten werken hard om hun informatievoorziening toegankelijker te maken, zodat inwoners krijgen waar ze recht op hebben.Utrecht