Omstreden ex-wethouder Jos van Rey keert terug in college Roermond
De omstreden ex-wethouder Jos van Rey keert terug in het college van Roermond. Dat heeft formateur Dirk Franssen vandaag bekendgemaakt.
Het nieuwe college omvat vijf wethouders: twee van de Liberale Volkspartij Roermond (LVR) en ieder één namens GroenLinks, VVD en PvdA. De LVR, de partij van Van Rey, is met elf zetels de grootste fractie in de gemeenteraad, gevolgd door GroenLinks met vijf en VVD en PvdA met elk twee zetels.
Aanvankelijk werden de besprekingen gevoerd met drie partijen en het CDA. Maar Franssen sloot deze partij woensdag uit van verdere onderhandelingen.
Jos van Rey en de LVR
De LVR is een afsplitsing van de VVD. De LVR ontstond in 2013 toen de VVD Van Rey onder druk zette om af te zien van zijn kandidatuur voor de verkiezingen van 2014 wegens de verdenking van corruptie. In april 2015 royeerde de VVD Van Rey. De voormalige VVD-wethouder werd enkele jaren geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens corruptie en verkiezingsfraude.
Een deel van de corruptieverdenkingen ging over de giften die Van Rey heeft aangenomen van zijn vriend en medeverdachte Piet van Pol. Van Rey was jarenlang wethouder in Roermond, zakenman Van Pol realiseerde projecten in die gemeente. Van Pol stond samen met Van Rey terecht. De politicus heeft de beschuldigingen categorisch ontkend. Hij heeft altijd open en transparant gehandeld, stelt hij.
Cordon sanitair
Sinds het ontstaan van de verdenkingen tegen Van Rey handhaafden de grote partijen in Roermond een cordon sanitair rond de LVR. In de gemeenteraad waren de afgelopen jaren felle ruzies tussen LVR en andere fracties, mede vanwege de aanwezigheid van Van Rey. Twee jaar lang mocht hij geen wethouder worden - maar die periode is voorbij.
Sinds de laatste verkiezingen lieten GroenLinks en VVD weten graag deel te nemen aan de voorgestelde coalitie, met de partij van Van Rey. De LVR groeide de afgelopen verkiezingen van negen naar elf zetels, en blijft met afstand de grootste in de raad.
De vier coalitiepartijen werken de komende tijd verder om het coalitieakkoord op hoofdlijnen naar een definitieve versie te brengen. Ook worden dan de portefeuilles verdeeld. De overige kandidaat-wethouders naast Van Rey zijn: Dirk Franssen namens de LVR, Marianne Smitsmans (GroenLinks), Vincent Zwijnenberg (VVD) en Felix van Ballegooij van de PvdA.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Praat mee,
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
4
Kuipers: Euthanasie voor kinderen onder de 12 jaar mogelijk
Voor kinderen onder de 12 jaar die ‘uitzichtloos en ondraaglijk lijden’ moet euthanasie mogelijk worden. Zorgminister Ernst Kuipers heeft een regeling hiertoe aan belanghebbende partijen voorgelegd voor advies. -
PREMIUMupdate
Ali G.: ‘Genoeg bewijs om me te pakken voor drugshandel, maar niets met De Groot te maken’
Hij nam zich voor te zwijgen. Maar dat lukte Ali G., hoofdverdachte in de terreurcampagne tegen fruithandel De Groot in Hedel, maandag lang niet altijd tijdens de eerste dag van zijn proces. ,,Er is genoeg bewijs om me op te pakken voor drugshandel.” -
PREMIUM
Al elf jaar aan huis gekluisterd: voor Nico’s begrafenis moest Rico naar beneden worden getakeld
Elf jaar was de 53-jarige Rico niet buiten geweest, maar nu had hij geen keus. Hij moest naar buiten voor de uitvaart van zijn geliefde Nico, die alles voor hem regelde. Rico moet nu alleen verder, zonder Nico, en dat kan niet. De benen van Nico waren zijn benen, hij was zijn hulp. -
Stikstofprotest
Boze boeren blokkeren meerdere snelwegen met tractoren
Zoals aangekondigd gaan boeren sinds het middaguur opnieuw de weg op uit protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Op meerdere snelwegen, zoals de A67, de A28 en de A2, staan tractoren en kan het verkeer niet doorrijden. Ook bezetten boeren een afrit op de N35 bij Ommen. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Psychische hulp voor slachtoffers tornado Zierikzee: ‘Om de bevolking te waarschuwen was geen tijd’
Burgemeester Jack van der Hoek van Schouwen-Duiveland heeft aangegeven dat slachtoffers van de tornado psychische hulp kunnen krijgen. Dat zei hij tijdens een persconferentie vanmiddag op het gemeentehuis. ,,Om de bevolking te waarschuwen was geen tijd, het kwam allemaal heel onverwachts.”
7 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerPim Willemsen
Mattie Veld
Peter Daanen
frank jansen
janv meulen