Passantenonderzoek aan grensovergang: meerdere mensen zagen auto van daders liquidatie advocaat
Meerdere mensen hebben de auto gezien van waaruit advocaat Philippe Schol begin deze maand in Duitsland werd neergeschoten. Ze zagen naar eigen zeggen ook de inzittenden van de zilvergrijze Volkswagen Polo, meldt de politie.
Die hield vanmorgen tussen 06.30 uur en 09.00 uur een passantenonderzoek aan de grensovergang bij Glane. Daarbij werden zo'n zestig auto's aan de kant gezet. Naast informatie over de wagen en de inzittenden leverde dat ook tips op over mogelijke camerabeelden binnengekomen, meldt een politiewoordvoerder na afloop van het onderzoek.
De politie hield al het verkeer staande dat de grens overging, zowel in als uit Nederland, en vroeg passanten onder meer of ze de zilvergrijze Volkswagen-polo van de schutters zagen rijden op 6 november, de dag van de aanslag, of in de periode ervoor. Ook werd gevraagd of ze weten wie in de vluchtauto zaten en waar deze personen zich nu bevinden.
Interessante informatie
Een aantal mensen heeft volgens politiewoordvoerster Chantal Westerhoff de auto gezien. Dat levert interessante informatie op. Zo weet een bestuurster te melden dat er twee personen met een getint uiterlijk in de Polo hebben gezeten. Met deze en andere getuigen maakt de politie afspraken voor een nader gesprek thuis. De politie denkt dat daaruit ook meer camerabeelden zullen voortkomen.
Westerhoff: „We hebben al een paar mensen gesproken die bijzonderheden hebben gezien, die op het tijdstip van het incident ook de grens hebben gepasseerd en die ons toch enigszins nieuwe informatie hebben kunnen vertellen.” Over de inhoud van de tips kan ze nog niets zeggen. „We moeten die natuurlijk nog onderzoeken en verifiëren.”
Grote faillissementen
De 43-jarige Schol werd begin deze maand vanuit een zilverkleurige Volkswagen Polo met Nederlands kenteken beschoten bij zijn huis in de grensplaats Gronau. Hij raakte gewond en lag enkele dagen in een ziekenhuis, maar is inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen. Dinsdag werd duidelijk dat de Nederlandse politie het onderzoek heeft overgenomen van de Duitse omdat de man waarschijnlijk is neergeschoten vanwege een Nederlandse kwestie.
De neergeschoten advocaat trad veel op als curator in faillissementen en werd volgens betrouwbare bronnen al geruime tijd ernstig bedreigd. Volgens diezelfde bronnen kreeg hij zelfs enige tijd persoonsbeveiliging. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de beschieting en een van de faillissementen die Schol afhandelde.
Vluchtauto in beeld
Vorige week werden in het tv-programma Opsporing Verzocht al beelden getoond van de vluchtauto van de daders. Daarop zijn ruim dertig tips binnengekomen bij de politie, maar de auto is nog niet gevonden. De politie is nog bezig met het natrekken van deze tips.
De leiding in het onderzoek is inmiddels volledig in Nederlandse handen. Volgens het Duitse OM is Schol waarschijnlijk neergeschoten vanwege een Nederlandse kwestie. De politie heeft niet bekend willen maken welke informatie tot die conclusie heeft geleid. De Duitse politie is bezig de onderzoeksresultaten van de eerste weken aan Duitse kant over te dragen aan de Nederlandse politie.
‘We zoeken met spoed naar de vluchtauto’, zei de politie eerder al:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM13
Glutenvrij uit eten? Twee derde restaurants informeert gasten verkeerd, honderden boetes van NVWA
400.000 Nederlanders met een voedselallergie lopen gevaar nu ruim de helft van de horeca, winkeliers en supermarkten niet goed vermeldt of gerechten allergenen en gluten bevatten. Dat constateert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) op basis van ruim vijfduizend inspecties. -
PREMIUM
Familie van ex-speler Jong Vitesse wil Spaanse politie aanklagen: ‘Schreeuwde het uit toen ik het filmpje zag’
De familie van de op Mallorca omgekomen Arnhemmer Mourad Lamrabatte (31) beraadt zich op juridische stappen tegen de Spaanse autoriteiten nadat een video van het klifdrama uitlekte op internet. Broer Ibrahim is ervan overtuigd dat de Spaanse politie het schokkende filmpje heeft gelekt aan Spaanse media. ,,Het is ongelooflijk dat je na zo’n vreselijk incident nog een trap na krijgt van de politie. We zijn in shock.” -
PREMIUM
Omur (32) kreeg levensgevaarlijk gif over zich heen ‘Ik denk de hele dag: wat als ik dood was gegaan?’
Omur Arslan (32) uit Amersfoort dacht dinsdagavond dat hij dood zou gaan. Arslan, eigenaar van supermarkt Omur Markt op het Neptunusplein, kreeg pal voor zijn winkel onverwachts poeder van zwaar ongediertegif over zich heen. ,,Toen ik ’s avonds laat thuiskwam uit het ziekenhuis, zat de woonkamer vol familie op me te wachten. Iedereen was ongelooflijk geschrokken.’’ -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
PREMIUMmet video
Gloednieuwe auto van Bert wordt tijdens reparatie bij de garage gestolen: ‘Hoe lullig is dit?’
,,Ik zat thuis en kreeg een telefoontje dat mijn auto weg was. Daar schrik je van.” Bert ten Kate uit Apeldoorn kan het niet geloven, toch is het echt waar: zijn vrijwel gloednieuwe Peugeot werd maandag gestolen uit de garage van Gerard Gerritsen. En dat terwijl-ie op de brug stond. ,,Het is bizar.” -
update
Vrouw (19) 40 minuten lang aangerand in trein, politie zoekt man met tatoeage in gezicht
Een vrouw van 19 jaar is gisteren veertig minuten lang aangerand in de trein van Amsterdam naar Alkmaar. Dat meldt de politie. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’