Taakstraf voor Gideon van Meijeren voor rijden zonder rijbewijs, al twee keer betrapt met drank achter stuur
Forum-Kamerlid Gideon van Meijeren krijgt een taakstraf voor het rijden zonder rijbewijs. Tijdens de zitting kwam aan het licht dat hij in 2010 en 2011 ook al eens met drank op achter het stuur zat.
Het Openbaar Ministerie vindt dat Van Meijeren ‘volstrekt maling’ heeft gehad aan de veiligheid, de rechter ging daarin mee. ,,In korte tijd is hij twee keer in de fout gegaan.” Hij krijgt een taakstraf van 60 uur opgelegd, plus één week cel voorwaardelijk als hij dat niet doet.
Van Meijeren moest vrijdag voor de politierechter verschijnen voor rijden door rood licht met een snorfiets, terwijl zijn rijbewijs eerder door de rechter was afgenomen.
Het Forum-Kamerlid werd in december 2021 aangehouden. Van Meijeren was eerder zijn rijbewijs al kwijtgeraakt omdat hij had geweigerd mee te werken aan een blaastest, iets wat hij een ‘lichamelijk onderzoek’ noemde. Dat weigerde Van Meijeren omdat hij het idee had dat de politie hem volgde. Ook zei het Kamerlid dat hij ‘geheelonthouder’ was. Toen er toch foto’s van hem opdoken met glazen drank, stelde hij: ,,Om het glas te heffen.”
De 34-jarige politicus zei dat hij niet wist dat hij door rood reed en evenmin besefte dat je zonder rijbewijs niet op een snorfiets mag rijden.
Van Meijeren kwam niet naar de rechtbank vandaag. ,,Het is een heel eenvoudige zaak”, liet hij aan deze krant weten. ,,Ik heb een schriftelijke bekentenis en spijtbetuiging aan de rechter gezonden. Er valt verder niets te verdedigen.”
Opvallend genoeg kwam bij de zitting aan het licht dat Van Meijeren in 2010 en 2011 ook al eens met drank op achter het stuur heeft gezeten. Dit kwam ter sprake toen de rechter zijn ‘strafblad’ besprak. Dit woog niet mee in de straf, omdat het langer dan vijf jaar geleden is.
De verklaring van Van Meijeren dat hij geheelonthouder zou zijn, staan in schril contrast met klachten van de beveiligingsdienst van de Tweede Kamer. Die zou hem meermaals beschonken zijn aangetroffen en ‘verzocht’ zijn het ‘Kamergebouw te verlaten’.
Wie is Gideon van Meijeren ook alweer precies? Lees hier het profiel.
Bekijk hier de video waarin Van Meijeren eerder vertelde dat hij ‘geheelonthouder’ is:
Bekijk hier al onze video’s over de politiek:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMcolumn
De mensen die toeterend over straat gingen vanwege de winst van Erdogan vormen een groot probleem
-
PREMIUM
Vaste bewoner Roland vreest te worden verjaagd van vakantiepark: ‘Wil niet weg, ja, alleen tussen zes plankjes’
Elke dag genieten de permanente bewoners op zes vakantieparken in de gemeente Nieuwkoop van hun prachtplekken. Tóch knaagt het: de provincie wil hun stekkies niet legaliseren en komt er dan straks na vele jaren iemand hen ‘wegjagen’?Zevenhoven -
met video
Explosief ontploft in portiekflat Rotterdam-Delfshaven
In een portiekflat aan de Taandersstraat in Rotterdam-Delfshaven is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosief ontploft. Niemand raakte gewond.Rotterdam -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
MET VIDEO
Wéér explosie bij Suri-Change, verdachte neemt de benen
Rotterdam -
-
-
PREMIUM28
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Politie deelt nieuwe foto van mogelijk ontvoerde man in Spanbroek, nog altijd veel onduidelijk
De politie heeft een nieuwe foto gedeeld van de man die vrijdagmiddag mogelijk werd ontvoerd in het Noord-Hollandse Spanbroek. Uit politieonderzoek komt naar voren dat de man Engels of Duits spreekt. Het is nog altijd onduidelijk wie of waar de man is.Spanbroek