Grote gemeente Land van Cuijk stap dichterbij
SINT ANTHONIS - Met aannemen van een herindelingsontwerp is de fusie tussen de gemeenten Cuijk, Boxmeer en Sint Anthonis, per 1 januari 2022, weer een stapje dichterbij gekomen. Het is een formele stap, want met het aannemen van dit ontwerp, wordt het wettelijke traject naar fusie in gang gezet.
Maandag namen de drie colleges van B en W het plan aan. Het beschrijft de procedure die gemeenten moeten volgen bij een gemeentelijke herindeling.
In dat document zijn de uitgangspunten voor de nieuwe gemeente beschreven. Ook bevat het herindelingsontwerp de visie op de toekomst, die is opgesteld met betrokkenheid van inwoners, ondernemers en organisaties uit de 25 dorpen van de nieuwe gemeente.
Op 28 oktober moeten de drie betrokken gemeenteraden het ontwerp nog aannemen. Dat is een moment waarop de herindeling nog zou kunnen afketsen wanneer een van de drie raden het plan afwijst.
Oproep LPG
Dat is waar de LPG in Grave stiekem op hoopt. De Graafse coalitiepartij riep maandag in een persbericht de gemeenteraad van Cuijk op om te kijken of een herindeling van Cuijk met Grave en Mill niet een betere keus zou zijn. Mill en Grave hebben immers gekozen om niet op te willen gaan in een grote gemeente Land van Cuijk met vijf gemeenten.
Burgemeester Wim Hillenaar van Cuijk zei dat ,,bij wijze van spreken tot de dag voordat de Eerste Kamer een fusie nog kan afketsen. ,,Maar dat verwacht ik eerlijk gezegd niet.”
Acht weken
Nadat de gemeenteraden op 28 oktober het herindelingsontwerp hebben aangenomen, kunnen tot acht weken daarna nog zienswijzen worden ingediend. ,,Dat zou kunnen zijn dat Mill en Grave kiezen om alsnog aan te haken”, zei Karel Van Soest, burgemeester van Boxmeer,maandag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM22
Financiën ziekenhuis Rivierenland onvoldoende, drie ziekenhuizen houden hoofd net boven water: ‘Risico op tekorten en rode cijfers’
-
PREMIUM4
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol? -
Boshut en houtstapels in brand in Overloons bos
OVERLOON - Een bosbrand aan de Holthesedijk in Overloon is door de brandweer van Vierlingsbeek en Sint Anthonis geblust. De brandweer en een waterwagen kwamen in actie na een alarmmelding. -
Routinier Jacobs gaat voor achtste jaar bij derdedivisionist Gemert, ook Kizir en Okonkwo verlengen
Bram Jacobs uit Sambeek en de Gennepenaren Safa Kizir en Romeo Okonkwo blijven bij VV Gemert. De voetballers hebben hun jawoord gegeven aan de derdedivisionist voor volgend seizoen, zo meldt de club op de website.
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
-
-
-
PREMIUM2
Bakker Hans moet 49 mensen ontslaan: Honderden steunbetuigingen ‘fijn’, maar kleine pleister op de wonde
HAPS - Zich laven aan de honderden steunbetuigingen die hij heeft gekregen via WhatsApp, Facebook en mailbox. Het is de enige troost voor bakker Hans van Duijvenvoorde uit Haps. Verder is het vooral wonden likken. ,,Van de overheid heb ik niets meer gehoord. Ze laten je stikken.” -
PREMIUMPlagen & Tegenslagen
Vrees voor cholera, ook wel ‘Aziatische braakloop’ genoemd
In Plagen & Tegenslagen beschrijft Geurt Franzen de ontberingen die het Land van Cuijk en de kop van Noord-Limburg hebben doorstaan in de eeuwen die achter ons liggen. Over epidemieën en mislukte oogsten, noodweer en overstromingen, oorlogsgeweld en plunderingen, armoede en ongelukken. Vandaag aflevering 49: cholera.